Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
djhammerhead
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 11 фев 2013 13:12
Автомобил: 1999 Polo 6N
Двигател: APQ
Местоположение: Пловдив

Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот djhammerhead » Нед 22 сеп 2013 20:30


Здравейте,

Искам да Ви помоля за помощ относно централното. Проблемът е, че не отключва. Вчера като врътнах ключа да отключа, се отключи само шофьорската врата без обичайния звук от компресора. При заключване няма проблем - чува се типичният звук от компресора. Отворих всички врати ръчно и после заключих - няма проблем, заключва си нормално. Дори при заключено положение като врътна ключа да заключвам пак си се чува звука от компресора. Но като врътна да отключа - абсолютно никакъв звук от компресора.

Проверих връзките между маркучите в маншоните на всички врати към купето - всичко си е наред. И сега се чудя откъде може да е проблема?


Предварително съм Ви благодарен за помощта!




Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот Теодор » Пон 23 сеп 2013 18:59


А на капачката на резервоара провери ли icon_idea


Потребителски аватар
djhammerhead
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 11 фев 2013 13:12
Автомобил: 1999 Polo 6N
Двигател: APQ
Местоположение: Пловдив

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот djhammerhead » Пон 23 сеп 2013 19:37


Не, там не съм. Само размърдах маркуча към машинката за капачката на резервоара, но ми изглеждаше добре. Но от друга страна нямам пряка видимост към него, така че тия дни ще проверя и там. За да достигна до машинката, трябва ли да махна целия заден десен блок светлини? Защото си мисля, че няма как иначе да достигна. Смяташ ли, че оттам може да е проблема?


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот Теодор » Вто 24 сеп 2013 7:31


Ако не е вадиш кутията с управлението и компресорчето тя е пак там и гледаш да не е влязла вода icon_idea това е пак често срещан проблем при този модел :wink


Потребителски аватар
djhammerhead
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 11 фев 2013 13:12
Автомобил: 1999 Polo 6N
Двигател: APQ
Местоположение: Пловдив

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот djhammerhead » Вто 24 сеп 2013 8:27


Онзи ден вадих компресора и управлението от стиропора, където седят, и там всичко си е сухо - компресора, стиропора... Тези дни ще прегледам пак, ще извадя компресора, стиропора и ще огледам хубаво.


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот grishitu » Сря 25 сеп 2013 8:42


А дали проблема неможе да е във патрона на ключа щом заключва, а неможе да отключи. Там някое ключе или пластинка.


Потребителски аватар
djhammerhead
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 11 фев 2013 13:12
Автомобил: 1999 Polo 6N
Двигател: APQ
Местоположение: Пловдив

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот djhammerhead » Сря 25 сеп 2013 18:22


grishitu написа:А дали проблема неможе да е във патрона на ключа щом заключва, а неможе да отключи. Там някое ключе или пластинка.


И на мен ми мина тази идея през главата, ама още не я съм проверил, защото последните дни нямам много свободно време. Единственото, което се сетих и успях да направя тези дни набързо, е да проверя дали идва сигнал до компресора при отключване - е, идват си стабилни 12.4V при завъртане на ключа за отключване (заграденото на приложената снимка). Което ме навежда на мисълта, че ключалката дава сигнал на компресора да отключва, ама никакъв звук от него. Но може и да греша...

Image102.jpg


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот freestyler911 » Сря 25 сеп 2013 21:02


Теодор написа:Ако не е вадиш кутията с управлението и компресорчето тя е пак там и гледаш да не е влязла вода icon_idea това е пак често срещан проблем при този модел :wink

Подкрепям горното!
Отвори го! Водата вътре е от конденз. При мен имаше корозирали пътечки и елементи. Възстанових монтажа и спойките и работи 6+.


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот grishitu » Чет 26 сеп 2013 8:53


А защо не пробваш да влезеш в колата и да натиснеш заключването на вратата(незнам как да обясня онова дето се вдига при отключване).Казваш че стигат 12 волта, значи отваряй и гледай или виж някой на близо с поло да размените блоковете.


Потребителски аватар
djhammerhead
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 11 фев 2013 13:12
Автомобил: 1999 Polo 6N
Двигател: APQ
Местоположение: Пловдив

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот djhammerhead » Пет 27 сеп 2013 9:25


Малко ъпдейт на ситуацията: вчера свалих компресора от колата. Първо огледах хубаво отвън самият компресор за вода, влага...Няма, изцяло сух си е. След това и място му зад светлините - и там всичко си е сухо: стиропора и т.н.

След това вкъщи отворих самият компресор. Прилагам две снимки на платката. По нея не видях нищо нередно. Поне според мен.
20130926_1910071.jpg

20130926_1910451.jpg

Тази сутрин си монтирах компресора обратно в колата. Първият път при отключване си заработи и отключи всички врати, но при следващите опити отново никакъв звук от него при отключване. И пак съм в изходна позиция: заключването е ОК, но отключване - никакво.

Ще трябва май както каза колегата grishitu да потърся някой познат/на близо с Поло и да разменим компресорите. Или направо да се ориентирам към друг втора употреба...


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот freestyler911 » Пон 30 сеп 2013 14:20


Около контактните пластини които управляват помпичката спойките беше добре да се повторят....
Ако намериш ел. схема ще видиш къде да окъсиш за да заключи и къде за да отключи, за да си сигурен в контакта от ключа.


Потребителски аватар
djhammerhead
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 11 фев 2013 13:12
Автомобил: 1999 Polo 6N
Двигател: APQ
Местоположение: Пловдив

Re: Polo 6n 1999 APQ - Проблем с централното заключване

Мнениеот djhammerhead » Пон 07 окт 2013 19:11


Намерих източника на проблема. Оказа се прекъснато кабелче в маншона между шофьорската врата и купето. Съединих си го и засега всичко си бачка без проблем - отключване и заключване.

Уж преди време бях отварял маншона от конектора и бях гледал, ама май и толкова съм гледал, да са... :banghead :banghead :banghead

Искам да благодаря на всички отзовали се за насоките и помощта, които оказаха за решаването на проблема!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта