Поло 1.4 MPI изстива по време на движение, а не е термостат

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Поло 1.4 MPI изстива по време на движение, а не е термос

Мнениеот freelancer » Пон 21 окт 2013 8:13


RadioDJ1 написа:С изваден вакум налягането се вдига с толова колкото е вакума:) а именно 04-0,6 бара. Но това няма връзка с палене и празен ход.
За придърпването отвреме на време при натиснат педал на газта проблема 90% е електрически свързан със запалителната система.
Моят съвет е читав диагностик. Това че кабелите ти са нови не означава, че са перфектни.


Колега, става въпрос за измерване на налягането в бензиновата система, вакуума служи за да управлява регулатора. Ако махнеш вакуума на регулатора все едно го изключваш и тогава виждаш какво налягане има от бензиновата помпа, ако не се вдига налягането означава, че помпата не прави налягане, т.е. си заминава. Вакуума управлява регулатора. При затворен дросел, голям вакуум, регулатора е по отворен, минава повече обратно гориво към резервоара и на празен ход си държи 2,5 бара. При отворен дросел имаш разреждане и регулатора пропуска по малко количество гориво към резервоара и оборотите се вдигат, вдига се и налягането, което е максимално 3 бара(при максимално отворен дросел) и равно на налягането, което прави помпата, тъй като налягането на помпата е постоянно. Ако махнеш тръбичката на вакуума, симулираш отворен дросел, т.е. без да подаваш газ налягането трябва да стане на 3 бара, колкото е максималното налягане/дебит на помпата.
Ако имаш помпа, която не прави нужното налягане, ще имаш проблеми с празния хода на студен двигател, по трудно палене, както и при по високите обороти, трудно се изфорсирва, няма нужната мощност и нещо, като замисляне, по скоро, не точно придърпване, забавяне. С една дума, няма да и стига горивото за да работи нормално и ще ти гори повече.
Ако някой има повече опит познания по темата моля да сподели.




Потребителски аватар
RadioDJ1
Мнения: 24
Регистриран на: Вто 29 мар 2011 21:12
Автомобил: Polo 6N2_Audi S3_Dacia Dokker
Двигател: AUD_2000
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Поло 1.4 MPI изстива по време на движение, а не е термос

Мнениеот RadioDJ1 » Вто 22 окт 2013 20:42


Е според теб, колега, аз какво съм написал. :) Когато вакума от всмукателния колектор е включен в регулатора при подаване на газ вакума намалява, съответно се увеличава налягането в горивната рейка и обратно. Бензиновата помпа или работи или не. На бензиновите инжекциони (без новите с директно впръскване) безиновата помпа дава около 6 бара налягане ( и дебит между 100-240 л/час) и регулатора го намалява до 2,5 -3 бара, за да се впръсква от дюзите, както трябва в колектора. Ако имаш гореописаните проблеми търси причината другаде. Все пак смени си горивния филтър и за да си сигурен, би могло да замериш какъв ток идва до бензиновата помпа. :th_up


madman86
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 22 дек 2010 8:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Поло 1.4 MPI изстива по време на движение, а не е термос

Мнениеот madman86 » Чет 27 фев 2014 8:23


Да ви кажа ли как си реших проблема с гаснещия веднага на студен старт двигател. То много източници няма едното е дросела той при мен е сменен отдавна, но така или иначе нашите полото си прецакват двигателите като консуматив. Та разрешението беше тотално основен ремонт плюс сегментите сега е като нов и няма капка проблем. Също си проверете жиците те играят ужасно голяма роля особено окабеляването на двигателя. На един сноп са мап, дюзи, дросел и електронен стартер.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта