Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот m135 » Нед 19 окт 2014 18:58


Здравейте, вчера след като не бях ползвал полото от една седмица, установих, че предното ел. стъкло на шофьорската врата не се смъква до долу, остава 3-4 пръста. Първоначално когато натиснах копчето за смъкване се чу едно цъкане и не реагира, на второто натискане се смъкна до описаното по горе положение. Иначе си се вдига и смъква до това положение нормално, без тласъци или запъвания.
Това положение дали е предвестник на някакъв проблем, или има някакви настройки от копчетата за долно положение.




mustafa89
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 05 мар 2012 19:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kubrat

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот mustafa89 » Нед 19 окт 2014 19:44


Здр! Аз имах такъв проблем. Отворих кората не видях нищо, откачих машинката, релсите смазах ги и се оправи. Не можах да разбера защо спира там кадето не трябва. А пасажерската врата там остава най-горе, моторчето си цика ама не се отваря. Колата е поло 2001.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот freelancer » Пон 20 окт 2014 21:23


:icon_lol
Как позна колега, наистина е предвестник на....., сцепени повдигачи на стъклото, в един момент ще спре напълно. :c020
Ако искаш му хвърли един поглед, докато е топло, че зимата приключението е голямо. :mhihi В студа се ремонтира много трудно, чупят се щипки, пукат се пластмаси.
Има много теми във форума, колкото искаш, потърси.


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот m135 » Вто 21 окт 2014 17:51


Днес я отворихме, повдигачите за добре, жилата също, няма препятствия по релсите, вдига и смъква без усилие, стигне ли до едно положение долу и спира, пълна загадка. Смазах жилата и повдигачите и засега ще го карам така. Явно нещо става в управлението на моторчето, но там не ми се пипа. Използвах хубавото време и отворих кората и на задната врата, там липсваше някакъв чоп и стъклото не беше фиксирано в плъзгача, проблема го реших с две лепенки за вело гума, по една от всяка страна на стъклото, там където влиза в П-образната част на плъзгача, уплътниха стъклото идеално в плъзгача.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот freelancer » Сря 22 окт 2014 6:49


Колега, знаеш ли какво ми дойде на акъла. Значи според мен щом моторчето работи най вероятно проблема не е в моторчето, а просто стъклото не е центрирано правилно.
Аз имах сцепени повдигачи и като ми слагаха стъклото хайваните не го бяха монтирали правилно и така стигаше до някъде, получи се подобен ефект.
Самото моторче, ако запъне има защита срещу прегряване и спира изцяло, трябва да се изчака няколко минути, за да тръгне пак.
Мисълта ми е да опиташ следното - там където се захваща механизма за стъклото, има едни държачи, 2 броя, на тях ляга стъклото, отвиваш болтчетата и докато някой твой приятел с ръка го държи стъклото напълно вдигнато, до горе, ти нанизваш пластините. Идеята е да се движи правилно в каналите, ако е леко криво и запъва. Пробвай, според мен явно не е добре центрирано в рамката! :c020


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот m135 » Сря 22 окт 2014 8:18


Благодаря за съвета колега. Моторчето нито запъва, нито прегрява, след като спре в долно положение, веднага мога да го пусна пак нагоре и така няколко пъти, докато ми омръзне. Ако имаше запъване щеше да си проличи, при движението, дори се опитах и с ръка да му помогна да слезе до долу, но не стана. Относно държачите на стъклото и плъзгачите, доколкото видян, те си имат конструктивно заложено движение наляво надясно едно спрямо друго и това би трябвало да компенсира леки неточности при движението на стъклото. Но когато ми остане време ще погледна и това, въпреки че стъклото не е демонтирвано и болтовете му са стегнати. При вдигнато до горе стъкло, ако се объркам пак да вдигам, се чува едно цъкане от блока на моторчето като от реле. Чудя се дали вътре има някакви крайни изключватели, чопове които да ги задействат, и дали те са виновниците за тая ситуация. Друг виновник би могъл да бъде някоя зъбна предавка, но засега това е бял кахър и ще му мисля ако се влоши положението.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот freelancer » Сря 22 окт 2014 12:19


Значи, стъклото не може да слезе до долу, така го разбирам аз. Ами нищо не компенсира хода му, ако тръгне леко на криво, не се забелязва, като го гледаш и не може да се движи нацяло, моторчето, като се понапъне леко и спира, явно пак има защита да не изгори.
Само ти преразказвам, при мен се случи същото. Сложиха ми новите повдигачи и монтираха стъклото, натискам бутона и ......, изненада, не се сваляше до долу. Тия в сервиза даже се направиха на интересни и единия тъпан ми вика, "Тия повдигачи не са за тази кола!". Аз обаче вече имах опит, тъй като си го бях разглобил преди това сам и знаех, че не е центрирано, както трябва. Точно това му казах и на оня кютюк, който ми прави монтажа, за малко не ми счупи пластините, обърка монтажа няколко пъти, абе добре, че му висях на главата, иначе щяха да ми кажат, че не са тази кола повдигачите.
Казах на единия да вдигне стъклото до горе и докато другия го държеше, фиксира пластините, зави болтовете и след това стъклото се движеше, като по мед и масло.
Погледнах победоносно, тоя, който ми каза 2 пъти (след неуспешни опити за монтаж), че пластините не са за моята кола и му викам : "Май са за моята кола, а?"
Такива ми ти работи, пробвай, не струва нищо и е лесно за изпълнение, само трябва да си намериш помощник. :beer


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот m135 » Сря 22 окт 2014 17:08


Дали съм разбрал правилно колега, смъквам стъклото и охлабвам гайките на металните държачи. После вадя стъклото от тях и го вдигам догоре и някой го крепи в горно положение. После вдигам повдигачите както са си заедно с пластините/държачите/ с помощта моторчето докато стъклото стъпи в тях и стягам гайките.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот freelancer » Сря 22 окт 2014 21:06


Да колега, това имам предвид! Пробвай и дано стане, смятам, че това е проблема, поне при мен така се получи.
Успех, и пиши после какво е станало! :beer

Между другото сега се сетих и нещо друго, което да опиташ и да разбереш дали е от стъклото. Когато разкачиш стъклото може да пробваш повдигачите дали се движат по релсите по цялата дължина, така ще разбереш дали стъклото запъва или проблема е в повдигачите или нещо друго, т.е. без стъклото до къде ходят повдигачите. Ако се движат нормално до долу остава проблема наистина да е в нецентрирано стъкло.
Надявам се, че съм се изразил ясно. :c020


Потребителски аватар
maxorka
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 11 окт 2013 10:26
Автомобил: Polo 6N2 1.6i GTI
Двигател: AVY 2001

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот maxorka » Съб 25 окт 2014 1:08


Днес и аз вече го имам този проблем със стъклото на шоферската врата. :censored2 .Веднъж отказа днес,но някък след това проработи,по-късно обаче,при поредното отваряне-затваряне си остана отворено отгоре с 3 пръста(имам ветробрани та пазят,че вън как вали,малииии....).Днес успях да сваля кората и изолацията отдолу(тея с кво го лепят т'ва нещо? :screwy ), но за съжаление навън се стъмни и отложих за утре.Прозореца нито се сваля,нито се дига,чувам моторчето да цъка, но нищо не става.Преди доста време отказа и едно от копчета за отключва-заключване на вратите,които също са на шоферска(не ги ползвам и не ми пречи),май мога само да ги заключвам,дали има нещо общо?Кабел?.Утре ще видя какво става,дано няма рибки утре в колата,разчитам на китайския си ветробран. :scare3


Потребителски аватар
maxorka
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 11 окт 2013 10:26
Автомобил: Polo 6N2 1.6i GTI
Двигател: AVY 2001

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот maxorka » Съб 25 окт 2014 10:58


Problem solved here.Оказа се скъсан кабел между в снопа между врата и колата.Сега остава да разбера защо копчета за отключване/заключване не функционират правилно.А именно това за отключване дефакто заключва, а за отключването не прави нищо?!Не видях други кабели да имат щети.Идеи?


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот m135 » Нед 16 ное 2014 19:34


Днес стъклото започна да се смъква до долу. Пробвах го 2-3 пъти, слиза вдига се до където трябва без никакъв проблем. Единственото което правих по колата - преди няколко дни и смъкнах акумулатора за 8-9 часа, че ми трябваше за ладата.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6н2 2000 AUD - проблем с ел. стъкло

Мнениеот freelancer » Пон 17 ное 2014 11:02


Най вероятно е ....... съвпадение, но щом се е оправило само, още по добре! :th_up



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта