Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
kyashif.kirilov
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 02 дек 2014 17:54
Автомобил:
Двигател:

Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот kyashif.kirilov » Съб 03 яну 2015 14:39


zdraveite izvinqvam se mnogo za tova che pisha na latinica no pisha ot chujbina i nqmam kirilica za sajalenie doshul sam v zala za internet .. na nova godina se napih i zagubih klucha za kolata nqkade no neznam kade tarsih na vsqkade .. vratite sa otklucheni i kolata e na 20 km ot men .. imam start buton bqha mi napravili volana e zakluchen kak moga da q zapalq s kabeli kade se namira kabela za kontakt otkluchva li se volana i kak tochno shte stane molq vi pomognete mi otidoh vav serviz obshto za vsichko mi iskat 600 evro cena a tova e mnogo za men iskam samo da q zapalq da e prebera do u doma i sled tova tuk da si sidi :cry :cry :cry :cry POLO 6N 1.0 benzin 1998


здравейте, извинявам се много за това че пиша на латиница, но пиша от чужбина и нямам кирилица. за съжаление дошъл съм в зала за интернет .. на нова година се напих и загубих ключа за колата някъде, но не знам къде. търсих на всякъде .. вратите са отключени и колата е на 20 км от мен .. имам старт бутон бяха ми направили, волана е заключен. как мога да я запаля с кабели къде се намира кабела за контакт? отключва ли се волана и как точно ще стане? моля ви помогнете ми, отидох във сервиз общо за всичко ми искат 600 евро цена а това е много за мен. искам само да я запаля да се прибера до у дома и след това тук да си седи :cry :cry :cry :cry ПОЛО 6Н 1.0 бензин 1998




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6173
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот ktamen » Съб 03 яну 2015 15:10


Заключването е механично - дори да я запалиш ще трябва със сила да счупиш заключването на волана.
За запалването на моя голф 2 е достатъчно да прекарам един кабел от плюса на акумулатора до плюса на бобината и после да завъртя стартера. Не съм сигурен обаче дали ще се получи и на кола с компютър.
Аз бих свалил пластмасите около контактния ключ и после с яка отверка, чук, бургия, секач и други подобни да го завъртя. Не мисля обаче, че ти ще се справиш сам.
Напиши точно къде си. Все пак има малка вероятност някой да е наблизо и да ти помогне. И си помисли дали да не платиш малка екскурзия на български ключар.


Потребителски аватар
Golfan_93
Мнения: 330
Регистриран на: Пон 26 сеп 2011 20:08
Автомобил: Golf MK III
Двигател: ABD 1992
Местоположение: София

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот Golfan_93 » Съб 03 яну 2015 15:22


Репатрак от мястото на колата до дома ти. Решение на проблема?! Намерено! :th_upЮ

Със сигурност не мисля че ще ти вземат повече от 100 евро да кажем колата да се прибере до дома ти. Иначе така на място без ключ нищо не правиш. Пък и като нямаш резервен, си увиснал. Другия път като пиеш, ключа на шията! Айде поздрави и дано се оправиш с проблема :Х
Поздрави. :)


kyashif.kirilov
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 02 дек 2014 17:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот kyashif.kirilov » Съб 03 яну 2015 15:34


za patna pomosht za platforma mi iskat 30 evro na kilometar az q kupih samo s 1 kluch kolata samo iskam da q zapalq da e donesa do u nas da smakna kakvoto trqbva i na punkta

за пътна помощ за платформа ми искат 30 евро на километър. аз я купих само с 1 ключ колата, само искам да я запаля да е донеса до у нас да смъкна каквото трябва и на пункта


kyashif.kirilov
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 02 дек 2014 17:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот kyashif.kirilov » Съб 03 яну 2015 15:41


ktamen написа:Заключването е механично - дори да я запалиш ще трябва със сила да счупиш заключването на волана.
За запалването на моя голф 2 е достатъчно да прекарам един кабел от плюса на акумулатора до плюса на бобината и после да завъртя стартера. Не съм сигурен обаче дали ще се получи и на кола с компютър.
Аз бих свалил пластмасите около контактния ключ и после с яка отверка, чук, бургия, секач и други подобни да го завъртя. Не мисля обаче, че ти ще се справиш сам.
Напиши точно къде си. Все пак има малка вероятност някой да е наблизо и да ти помогне. И си помисли дали да не платиш малка екскурзия на български ключар.





kak tochno stava tova neshto ako moje da mi obqsnite po tochno kak da svarja kabelite edin s drug i kak da izkartq tozi volan


как точно става това нещо? ако може да ми обясните по точно как да свържа кабелите един с друг и как да изкъртя този волан.


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот Layer » Съб 03 яну 2015 15:52


Нямаш ли резервен, някой с най скорошния рейс да го изпраща.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот Bai Sando » Съб 03 яну 2015 17:56


Ако колата ти е палела с ключ с който даваш на контакт и със бутона само си стартирал стартера,значи най-вероятно ти стои и имобилайзера.Без ключ и съответното чипче в него няма палене.По-добре-потърси ключар който си разбира от работата и някак да я излъже да запали.А заключването на волана ти е най-малкия проблем. :wink


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот moimoimoi » Съб 03 яну 2015 18:09


щом колата е с отворени врати аз предлагам следното
-махаш пластмасите около волата-нужна е отвертка звезда
-на контактния ключ има букса с кабели която се откача-натиска се едно палче и се дърпа
-след като се извади буксата имаш 2 варианта-или си купуваш т.н. клеморед -това в което влиза буксата и с една отвертка въртиш и палиш или режеш буксата и с малко проби нацелваш комбинацията от кабели,има два дебели единия е главен,другия е за стартера.по тоз главния идва 12+ и с няколко от тънките дават колата на контакт,след това допираш леко дебелия за стартера за да завърти

всичко това е приложимо ако нямаш имобилайзер който да прекъсва запалването ти.

за заключването на волана или трябва да се строши или да се махне
самата скоба на която е заключването е захваната с два болта с глава с вътрешен шестограм.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот muns61 » Съб 03 яну 2015 18:22


Ключът, който си изгубил, има чип и той разрешава на компютъра да стартира мотора. Без премахване на тази блокировка, няма да запалиш, а тя се маха от грамотен човек с нужната апаратура. Махането на заключването е другата стъпка, която без знания и оборудване няма да стане. С 2 думи - изгорял си и давай парите, за да се прибереш.


georgi_dob
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 23 май 2014 23:33
Автомобил: Nissan 200SX and VW Polo 6N 1996
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот georgi_dob » Съб 03 яну 2015 22:46


Имам платформа ще ти взема по 60ст. на километър независимо празна или натоварена към БГ. 0895586344-Георги (Жоро). Ако разстоянието е над 500км. общо в двете посоки ще те таксувам по 50ст. на километър. Тръгвам на момента. Колата ти е с имобилайзер и няма как да я запалиш сам. Евентуално с ток към бобината и делкото но само ако колата има газова (да не е газов инжекцион). Да заработи само на газ. Но пак не съм сигурен дали ще стане. Колата не ти е виновна, че да къртиш и трошиш по нея, тя си иска ключа.

Последна промяна от georgi_dob на Съб 03 яну 2015 23:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот djshomi » Съб 03 яну 2015 23:39


Взимаш рейса до БГ купуваш си следните неща и обратно при колата , Взимаш си клеморет вадиш жиците от твоя отвертка и палиш ,чупиш заключалката на волана, купуваш си това http://olx.bg/immo-emulator-vw-seat-audi-skoda-96-2001-immo-1-i-2-i59363058 и се прибираш.Не казваш къде си все пак за да ти окажем повече помощ.

Последна промяна от djshomi на Нед 04 яну 2015 0:12, променено общо 1 път.


georgi_dob
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 23 май 2014 23:33
Автомобил: Nissan 200SX and VW Polo 6N 1996
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот georgi_dob » Съб 03 яну 2015 23:48


Едва ли седи пред компютъра и следи форума. Извън БГ няма и интернет поддръжка на телефоните. Върти се нагоре надолу и търси решение, ако вече не е намерил.


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот moimoimoi » Нед 04 яну 2015 9:20


kyashif.kirilov написа:само искам да я запаля да е донеса до у нас да смъкна каквото трябва и на пункта


колеги четете каква е идеята за колата


Потребителски аватар
Layer
Мнения: 6405
Регистриран на: Пон 29 яну 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот Layer » Нед 04 яну 2015 11:10


Аз пък чак сега видях някой от мненията.
Вчера през тела не ги виждах :rolleyes
Щом е за скрап да чупи и да пали. :mrgreen


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Polo 6n 1.0 98г. Закъсах на пътя

Мнениеот luboveliki » Нед 04 яну 2015 17:45


появява се нов член на клуба с 1 мнение :a045 и иска да запали кола,ужас.....и ние понеже знаем всякакви цаки и пинизи.....му казваме всичко...а дали е истина?дали колата е негова?дали не я краде?.....съмнителна работа



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта