POLO 9N 2002г. BBY - Смяна на антифриз

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
stoyan.p
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 01 май 2013 12:39
Автомобил:
Двигател:

POLO 9N 2002г. BBY - Смяна на антифриз

Мнениеот stoyan.p » Сря 20 май 2015 19:43


Здравейте, някой да е сменял антифриза на този модел Поло? По-специално ме интересува как става обезвъздушаването. В упътването пише да се махне температурния сензор и да се налива антифриз докато потече течност без балончета през отвора на сензора. Не виждам обаче какъв е смисълът, тъй като сензора сочи надолу и няма да има кой знае какъв обезвъздушителен ефект, да не говорим, че изобщо няма как да видя има ли балончета или не в антифриза. Някой да има опит в тази операция?




drotomir
Мнения: 653
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: POLO 9N 2002г. BBY - Смяна на антифриз

Мнениеот drotomir » Сря 20 май 2015 21:27


Никакво обезвъздушаване не трябва , всичко е без твоята намеса.
Наливаш новия антофриз Г12+ виолетов разреден 1:1 с дестилирана вода в разшширителния съд до макс ниво.
Не затваряй капачката все още , запали мотора и изчакай 1-2 минути и ако течноста не намалее в разширителния съд затвори капачката , ако намалее до 2 минута налей до макс и пак затвори капачката.
Не е нужно да форсираш а остави двигателя на тихи обороти и изчакай да се включи 1-2 пъти вентилатора на радиатора.
Най вероятно след това нивото рязко ще спадне до минимума дори и по надолу , изгаси колата и изчакай 30 минути след това отвори капачката на съда и налей до макс антифриз.
ТОВА Е.


stoyan.p
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 01 май 2013 12:39
Автомобил:
Двигател:

Re: POLO 9N 2002г. BBY - Смяна на антифриз

Мнениеот stoyan.p » Чет 21 май 2015 6:52


Благодаря за отговора. Що се отнася до антифриза взех червен ето този: http://fanshop.vwclub.bg/hepu-p999-g12. Мисля, че става за моя двигател



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта