Polo Variant (6KV5) 1.6 - предните чистачки не работят

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
jackie_chan1
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 29 юли 2015 10:02
Автомобил:
Двигател:

Polo Variant (6KV5) 1.6 - предните чистачки не работят

Мнениеот jackie_chan1 » Чет 04 фев 2016 18:51


Привет колеги.! Гледам, че има подобна тема, но за задни чистачки та реших да пусна отделна. Зимата ми замръзнаха чистачките и понеже съм новак в шофьорството правих опити да ги пускам. Наскоро пробвах проработиха веднъж(един оборот) и дотам. Попрочетох и открих, че имам изгорял бушон номер 50, който беше 15 А. Купих си нови, но и те при пускане на предни чистачки или в режим на пръскане изгарят. Странното е че задната чистачка работи както и пръскането. Въпросът ми е дали е изгоряло моторчето, че като гледах цени на нови са почти колкото съединител? И това моторче отделно ли е за предните и задната чистачки?




Потребителски аватар
mmkosev
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 13 сеп 2008 7:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Polo Variant (6KV5) 1.6 - предните чистачки не работят

Мнениеот mmkosev » Чет 04 фев 2016 21:35


Отделно е и се намира във отсека под предното стъкло.Единствено общото между двете моторчета е лоста за управление.


jackie_chan1
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 29 юли 2015 10:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo Variant (6KV5) 1.6 - предните чистачки не работят

Мнениеот jackie_chan1 » Пет 05 фев 2016 9:32


Мерси. Значи ще се купува моторче...


jackie_chan1
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 29 юли 2015 10:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo Variant (6KV5) 1.6 - предните чистачки не работят

Мнениеот jackie_chan1 » Пон 08 фев 2016 20:29


Странното беше, че в един момент пръскането и отпред проработи, но без да се движат чистачките. Оправиха ми предните чистачки в един сервиз срещу скромната сума от 100 лв. Може би ме врътнаха, но като не разбирам... Първо се оказа, че моторчето е здраво, но съм имал прекъсвания в ел. инсталацията - 80 лв за което имам доста съмнения пък и цената ми се струва висока. След това чистачките се избъзикаха отново(бръмчаха, но не се движеха) и "майсторите" разбраха, че и моторчето е заминало и ми сложиха ново т.е. втора употреба от морга на цена от 20лв.(почти без пари) :D



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта