Polo 1.4 Бензин 1998 - Масло във въздушния филтър

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
polo tuning
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 23 ное 2015 19:55
Автомобил:
Двигател:

Polo 1.4 Бензин 1998 - Масло във въздушния филтър

Мнениеот polo tuning » Вто 09 фев 2016 17:30


Здравейте колеги. Както видяхте, в миналата тема проблема беше с имобилайзера.
След като той беше отстранен, възникна нов проблем, а именно изкарва масло в въздушния филтър.След като запалих колата и я оставих да поработи, започна много да пуши, но нали не беше палена от доста време и беше студена не ми направи впечатление.
Докато не ми премигна лампичката за масло и изпилка няколко пъти а след това угасна избутах я и какво да вида локва от масло. Отидох купих маслен филтър и масло, върнах се потърсих теча и от кутията за въздушния капе масло. Свалих кутията и филтъра, а в нея плуваше масло.Всичко по колата беше улияно с масло. Долях и един литър, запалих колата и сложих ръката на маркуча който влиза в филтъра, изфорцирах я и цялата ръка в масло. изхвърли към 250,300г масло. Прочетох други теми, но като моя проблем не можах да намеря.
Моля ви помагайте, дали запушен маркуч или просто не знам.

Последна промяна от hooligans на Чет 11 фев 2016 0:29, променено общо 1 път.
Причина: Оправих заглавието!




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Масло във въздушния филтър. Vw polo 1.4 Бензин 1998

Мнениеот freelancer » Сря 10 фев 2016 10:19


Най-вероятно имаш запушване по картерната вентилация, проверяваш маркучите, като започнеш с почистване на масления сепаратор, отзад на блока. Има теми за този сепаратор, колкото искаш, свали го и го измий с обезмаслител.
Работа за 30 минути.
Смени въздушния филтър, сигурно целият е подгизнал в масло. :mhihi


Потребителски аватар
polo tuning
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 23 ное 2015 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Масло във въздушния филтър. Vw polo 1.4 Бензин 1998

Мнениеот polo tuning » Сря 10 фев 2016 10:32


Ако може дай повече инфо, как става процедурата след измиването с препарата оставя ли се да изсъхне какъв е тоя обезмаслител най обикновен ли. Ако може ми обясни всичко подробно.
А относно въздушния аз съм с спортен, тя кутията се напълни само. Е изцапа малко и тръбата, но не е фатално. Ако искате мога да направя снимки или да кача клип.


Потребителски аватар
polo tuning
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 23 ное 2015 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Масло във въздушния филтър. Vw polo 1.4 Бензин 1998

Мнениеот polo tuning » Сря 10 фев 2016 19:09


Днес бях при майстор. Обясних му всичко и ми каза сегменти, а след това следвало куп други работи дефакто основен ременот обяви ми цена 300-400 незнам какво да правия :cry :cry


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1.4 Бензин 1998 - Масло във въздушния филтър

Мнениеот freelancer » Чет 11 фев 2016 8:47


Кофти колега!
Ако имаш канал може да свалиш все пак сепаратора, държи се на три болта и да провериш маркучите на картерната вентилация, има и едно клапанче, пластмасово по нагоре, което трябва да задържи да не се качва маслото във въздушния филтър. На капака на клапаните има и още един маркуч, който е пак за вентилация на картерните газове.
Колко трябва да са зле тия сегменти, че да олее всичко в масло? Айде да пуши повече, да гори масло, да, ама така да се олее.....!? :gruebel
Не знам, на мен ми прилича на запушване.
Качавай я на канала и го извади тоя сепаратор, няма нищо сложно, има да развиеш 3 болта. И аз само знаех, от къде се налива маслото, а сега ела да видиш, как я разглобявам за норматив. :biggrin

Я, отвий капачката на маслото и виж отзад дали има някаква гняс, една кафява?
Лампата за маслото свети ли ти пак, писка ли?
Мастора да не мислиш, че го интересува твоята кола, казал ти е направо сегменти.
Като махнеш капачката на маслото при работещ двигател духа ли? Като извадиш щеката за нивото, на маслото духа ли от там?
Компресия мерена ли е? Измери ли ти компресията мастора? По някой път ги поставят диагнозите само за да ти вземат парите! Как разбра, че са сегементи, по описанието, което си му дал? :icon_lol

Ето го сепаратора, на снимката под ламбда сондата, в горния ляв ъгъл, отляво на стартера, една пластмасова черна кутия, може да се бръкне отдолу, на канал и се сваля за 1 минута, огледай я за запушване, за глеч, за стопено.
viewtopic.php?f=7&t=449137&start=15
Още снимки в теми за сепаратора, научи се да тръсиш информация, примерно пишеш сепаратор в търсене и ти излизат темите:
viewtopic.php?f=7&t=448278&p=4375870&hilit=%D1%81%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80#p4375870
viewtopic.php?f=7&t=441652&p=4319621&hilit=%D1%81%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80#p4319621

Огледай маркучите, които отиват към филтъра, търси някакво клапанче, ако има.
Не е изключено и да имаш наистина проблем с компресията, но е добре да се увериш, че наистина е така, особено, ако мастора ти е поставил диагнозата, само на базата на твоите обяснения.
Сега покрай зимните месеци се получават такива неща, когато не се чисти този сепаратор, така, че има шанс и да имаш някакво запушване и да избегнеш основния ремонт, да се надяваме, че е така.
Иначе масторите не се занимават с чистене на такива неща, под достойнството им е, също не обичат и да търсят въздух, а това са обичайните заподозрени при тези двигатели.
Ако имаш повече въпроси ми пиши на лични! :c020



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта