Смяна на крушка на врътките за парното - Поло 6N

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Re: Смяна на крушка на врътките за парното - Поло 6N

Мнениеот dkalfov » Сря 06 май 2009 22:26


Bobi_S13 написа:
dkalfov написа:...


е и аз да ти помогнем с нещо....



да да утрепя време и да се спукам от сръдкава работа mhihi ,като решиш за диводчетата звънкай ама нема да ме снимаш че веднъж ме снимаха :bishop death не ми хареса много :Mr Green Fun :Mr Green Fun




Потребителски аватар
Daniel_Tsvetkov
Мнения: 61
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Смяна на крушка на врътките за парното - Поло 6N

Мнениеот Daniel_Tsvetkov » Съб 09 май 2009 4:31


Kупих си крушка от Ауто+ В.Търново 1.2W без цокъл за 50ст. но много слабо свети...като усиля максимално светлините в купето и се виждат съвсем леко светлинките на средната врътка :x не питах там дали мога да сложа по-силна крушка и дали има зелен цвят, но някои ако може да каже нещо по този не важен въпрос нека пише :)

: vw fen


dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Re: Смяна на крушка на врътките за парното - Поло 6N

Мнениеот dkalfov » Съб 09 май 2009 6:35


Daniel_Tsvetkov написа:Kупих си крушка от Ауто+ В.Търново 1.2W без цокъл за 50ст. но много слабо свети...като усиля максимално светлините в купето и се виждат съвсем леко светлинките на средната врътка :x не питах там дали мога да сложа по-силна крушка и дали има зелен цвят, но някои ако може да каже нещо по този не важен въпрос нека пише :)

: vw fen

светловодите може да са ти прекъснати някъде,аз сега съм с бял диоди ми свети само средната врътка и около нея скалата,прекъснат ми е светловода и недостига достатъчно светлина до останалите две.ако намеря решение ще драсна,но най вероятно ще набия още два диода някъде по системата.

кръшката не е зелена има зелени плаки


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Re: Смяна на крушка на врътките за парното - Поло 6N

Мнениеот Anbuch » Съб 09 май 2009 11:12


За да не прекъсват диодите,трябва да са налице 2 условия:
1. Не използвайте български съпротивления!
2. Трябва да се избере такова съпротивление ,че като на последователно свързаните светодиод и съпротивление им се подаде напрежение 14.5 за минута поне-те да не загряват,може малко да се постоплят ,но не и да парят! Това ще намали интензитета (силата на светене)на светодиода,но пък напрактика го прави вечен. Решението с намаления интензитет е повечко светодиоди (ем и по-равномерна става осветеноста)

ето така изглеждат българските съпротивления (тия беличките)
Изображение

А така другите, с цветен код са
Изображение
Добре е и последната им лентичка да не е сребриста( да са с клас на точност до 5 %) ,че в зависимост от температурата им,съпротивлението им доста се променя


agarkov
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Смяна на крушка на врътките за парното - Поло 6N

Мнениеот agarkov » Пет 15 май 2009 13:35


Колеги, кажете как се сменят крушките на врътките на климатика, но на Поло 2001 (кристалния фар). Днес пробвах и не успях - врътките са три, а крушките и те ли трябва да са три? И още нещо - това че не светят може ли да е свързано с някои от бушончетата... тези които са вляво под врътката за фаровете. Ако е така, да прегледам първо тях и тогава да го мъча пак. Благодаря и лека.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта