Polo 6N2 чука като дизел

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
LZ0
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 26 окт 2010 14:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Polo 6N2 чука като дизел

Мнениеот LZ0 » Пет 05 ное 2010 17:45


Здравейте,

Реших да отворя нова тема относно моя проблем с двигателя на Polo 6N2 1.4 60 к.с. АКК, като продължение на viewtopic.php?f=7&t=228564
Междувременно са сменени свещи и кабели, почистена дроселова клапа, ресетнат ECU. Като резултат, вибрацийте на празен ход намаляха, но дизеловото чукане не изчезна.

Да обобщя: тракането идва от страната на моторния отсек към ангренажа. Когато е студена, мотора има характерния за дизелите тракащ/чукащ звук, който почти изчезва на празен ход, когато колата загрее. Обаче дори при загрял мотор и независимо дали е на скорост чука, дори при съвсем леко подаване на газ. Когато я спусна на скорост, но без газ, изобщо пък няма чукане.

Според мен не е от повдигачи - знам как звучат. Тампоните също изглеждат здрави.

Бихте ли ме насочили къде да търся проблема и как евентуално да го изолирам без разглобяване на двигателя и скъпа проба/грешка с подмяна на части?




Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Polo 6N2 чука като дизел

Мнениеот vasko__2 » Пет 05 ное 2010 21:10


Бутален болт или биелен лагер.Свали картера и провери биелите една по една, за хлабини към буталото.


sedmaka
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 25 апр 2010 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6N2 чука като дизел

Мнениеот sedmaka » Съб 06 ное 2010 10:04


Здавейте колеги.И аэ карам Поло 6N 1.4 98година и имам същия проблем.Накратко да кажа.Когато я взех колата нямаше такова тракане но при смяната на маслото започна да трака.И сега като е студена трака по-малко но когато загрее тракането се усилва и става като ДИЗЕЛ.Говорих с един майстор и той ми каза че са повдигачите и че трябва да се свалят и да се почистят и ако тогава нямя промяня дя се отвори двигателя.Това тракане което е при мен не било толкова фрапиращо можело да се кара така но е малко по-шумен а не ми пипа от маслото колкото му сипа на смяна толкова изтакам Но аз мисля при следващата смяня ня маслото да сложа 15W40 да видя да ли ще има някаква промяна или ще трябва да тарся проблема с Майстори.Ако някой може да каже нещо по този въпрос ще съм благодарен.Или пък колегите с този проблем който са от София може някой път да си направим една среща нядъде и да направим оглед на болежките.БЛАГОДАРЯ.............


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Polo 6N2 чука като дизел

Мнениеот Koksan » Съб 06 ное 2010 10:54


Тракането - и според мен е от повдигачи и така наречения "характерен дизелов звук" само дето при дизела е от Нафтовата помпа, а при бензина е от хидравличните повдигачи!


Потребителски аватар
katorjnika
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 19:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Polo 6N2 чука като дизел

Мнениеот katorjnika » Нед 26 дек 2010 12:02


Колеги аз също имам същия проблем 6N2 смених повдигачите защото ми казаха че 100% било от тях. Уви проблема все още си е налице. После ми казаха че проблема МОЖЕЛО да бъде от веригата на бензиновата помпа но аз мисля да не се занимавам вече докато не стане лято че да сменя маслото с 10w40,че сега съм с 5w ако някои маже да помогне да казва че аз също бях пуснал такава тема преди време.
viewtopic.php?f=7&t=238957


Потребителски аватар
ivo Bocev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 17 мар 2010 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rousse

Re: Polo 6N2 чука като дизел

Мнениеот ivo Bocev » Нед 26 дек 2010 19:22


Колега аз имам polo 6n0 1.4i.Да не те плаша при мен тракаше така последва сваляне на повдигачи и почистване никъкъв ефект смяна на масла филтри никъкъв ефект.Накрая отваряне на двигател и там полението трагично трябваше да правя пълен основен ремонт.Купих изгодно двигател 2-ра употреба отличен и сега дори при много студено стартира без шум.Съвет смени маслото филтръра почисти повдигачите и дано се оправи.


Потребителски аватар
MaLixx
Мнения: 73
Регистриран на: Сря 13 май 2009 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нова Загора

Re: Polo 6N2 чука като дизел

Мнениеот MaLixx » Пон 27 дек 2010 1:53


Хич да не ти дреме! Проблем нямаш. Проблема е в този, който го е измислил тоя двигател. Тези двигатели AKK, ANW и AUD са така. Това са последните 1.4, 60 коня на VAG и са някаква пародия. Тракането си идва точно от повдигачите, но не е, че са износени, а заради размерите им.. И да ги смениш, няма да се оправят нещата.. Аз карам ибиза със същия мотор, само дето кода на двигателя ми е AUD, но както казах по - горе, АКК, ANW и AUD са еднакви, с разлика в едно клапанче. Еми трака.. Така я взех и вече съм минал над 30 000км. В нашия форум сме я бистрили много тая тема и при всички ни с тези мотори, го има това тракане. Щом не ти гори масло и не ти светва лампата за маслото, не се занимавай. Ето ти малко полезни темички:
http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=9332
http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=14822
http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=13025
Писал съм доста, стига да ти се чете.. ;) Не всичко, де що е VAG, има качество. Дайте да бъдем реалисти.. Един съвет.. Не слагайте по - гъсто масло. Ефекта ще е към по - зле. Моята я карам с 5/40, особено сега за зимата е в пъти по - добре. ;)


Дженко
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 14 дек 2020 15:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6N2 трака на моменти

Мнениеот Дженко » Вто 15 дек 2020 21:29


Колеги искам да попитам нещо може темата да е Стара но имам проблем карам поло 1.4 60 коня 1997 год . Има едно чукане в двигатела тое предпологам в повдигачите но не винаги го прави нема значение дали е студена или топла дали е на место или се кара



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта