Поло - Автоаларма MARK auto security

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
yes01
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот yes01 » Сря 15 фев 2012 10:02


Колеги, благодаря Ви. Намерих моята аларма в този сайт. Тези дни ще си обуча дистанционното и ще Ви пиша за резултата, но съм сигурен че ще е положителен. Благодаря за помоща още веднъж :applause:




yes01
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 13 фев 2012 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот yes01 » Нед 26 фев 2012 16:17


Колеги, благодаря на всички за помоща. Алермата ми вече работи като нова. :applause: :applause:


madmuho
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 05 фев 2012 9:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот madmuho » Чет 01 мар 2012 23:15


Мерси на колегите - само да намеря къде се намира алармата и ще я рестартирам :Д


drawn
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 11 сеп 2009 22:04
Автомобил: Golf lV
Двигател: ALH - 2003
Местоположение: гр. Варна

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот drawn » Чет 22 авг 2013 19:41


Здравейте, колеги!
Малко е стара темата, но не намерих къде другаде да попитам.
Ако може някой да даде съвет ще съм благодарен :smile . Проблемът е следния: на аларма Mark 1800 спряха да премигват аварийните при отключване и заключване на колата. Първия път се оказа от предпазителя 10А който е по жиците на алармата, но сега той си е здрав и отново ги няма аварийните. Когато се разбута кутията на алармата се появяват за кратко,но при 1.. 2.. 3 откл. и закл. пак се губят. Та евентуално може да е някоие реле в самата аларма и въпросът ми е ако се разкачат кабелите на алармата и се отвори, за да се смени съответното реле (ако е от него де :rolleyes ). Ще трябвали пак да се настройва алармата при накичване с буксите и или ще се запазят настройките. :gruebel

Благодаря!


Потребителски аватар
toxi4en
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 12 авг 2010 14:52
Автомобил: VW POLO Variant[6KV5]1.9 TDI
Двигател: AHU - 98
Местоположение: Враца, София

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот toxi4en » Съб 07 сеп 2013 19:57


Здравейте колеги,

Исках да споделя и аз мойте премеждия с тази аларма. Имам подобна ако не и същата аларма посочена на схемичката от колегата "plazzzma". По разположението на буксичките на сайта ми прилича на "Маrк 900", а дистанционното ми е като на "Mark 1300A" по точно Тх2С.
Преди 2-3 седмици дистанционното започна да хваща от 1-2 метра до колата, след още седмица трябваше да допра дистанционното до предния прозорец на шофьорската врата за да може да се заключи. Направо ме хванаха лудите, питах 1-2 алармаджий (да ме прощават колегите, който се занимават с аларми за това наименование, но друго по прилично не ми хрумна), никой не знаеше защо се получава така, след обикаляне къде ли не, един алармаджия в Русе (често ходя в Русе, но не съм оттам) ми провери дистанционното видя на каква честота излъчва сигнал (320 Мхз) и ми каза, че дистанционното е добре, сигурно самата аларма прави проблем. Като съм отворил самата кутийка на алармата има елемент, който може да се регулира - той отговарял за обхвата на алармата, на едната страна се увеличава, на другата се намалява. С това малко се поуспокоих, казах си ще го намеря това елементче и ще си го завъртя, докато се оправят нещата. Прибрах се, отворих си под таблото, намерих алармата, отворих капака и намерих елементчето (мисля, че е променлив кондензатор, не съм съвсем сигурен), врътнах го на едната страна - никакъв ефект, врътнах го на другата, всичко се оправи както си беше преди, алармата си хващаше от 5-10 метра и аз доволен, затворих аларамата, върнах си всичко както беше и се прибрах вкъщи. На следващият ден филма се повтори, едвам успях да отключа... викам си батерийката на дистанционното от толкова ръчкане се е скапала (докато не работеше както трябва съм държал по 1-2 мин бутона заключване докато реагира). Отидох и си купих 2 вида батерий (да си имам и резервна) - "максел" и "сони". Смених батерийката - нищо, пак не хваща, трябва да си на 1 метър от колата за да има ефект, ядосах се пак отворих алармата, врътнах елемента до колкото позволи за увеличаване на обхвата, пак всичко се оправи...
На следващият ден филма се потрети... не можех дае да отключа колата, пробвах след като отворих с централното на 10 см от антената на аларамата - нищо. Удължавах антената - никаккъв ефект.
Най накрая се ядосах изкубах куплунзите, и така 2 седмици само с централното... да знам гадно е ама няма как. Онзи ден си поръчах българска BSM - Сатурн М6 аларма, вчера пристигна и утре (че днес вече се стъмни) ще си я монтирам.
Та колеги имайте едно наум с тази аларма. Между другото едното ми дистанционно сдаде багажа преди година, това което ползвам в момента ми е резервното, мислех да си купя 2 нови (да ги сменя и в последствие да препрограмирам алармата с новите, когато и двете се скапят), оказа се че цената на 2 нови дисктанционни е 50 лв, Сатурн М6 ми излезе 70 лв...
Поздрави!


Потребителски аватар
toxi4en
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 12 авг 2010 14:52
Автомобил: VW POLO Variant[6KV5]1.9 TDI
Двигател: AHU - 98
Местоположение: Враца, София

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот toxi4en » Съб 07 сеп 2013 19:58


До колегата "drawn"... най вероятно имаш лоша връзка някъде провери си конекторите към самата аларма и ако има снадки провери и тях.


Drumcode
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 27 сеп 2013 8:20
Автомобил:
Двигател:

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот Drumcode » Пет 27 сеп 2013 8:26


Здравейте!
Със същия модел аларма съм и аз като на снимките.
Изгубих си дистанционното вчера и реших да попитам тук първо преди да отида в който и да е сервиз каква е процедурата за да си набавя ново....
Благодаря предварително :)


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот ivanovkbg » Пет 27 сеп 2013 10:34


Здравейте, колеги.
Имам почти същата аларма(със същата схема е). Тук в Карнобат ми искат 65лв за монтаж :death , за това мисля да си я слагам сам. Аз пак да попитам... Може ли да вържа сирената, мигачите и централното? Без да връзвам всичко останало? Също така, как тази аларма получава сигнал от дистанционното? Не виждам нещо да се закача по огледалото например и т.н.? И последно. Нещо друго освен алармата необходимо ли ми е? Защото единия майстор ме убеждаваше, че трябват някакви диоди?


Потребителски аватар
toxi4en
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 12 авг 2010 14:52
Автомобил: VW POLO Variant[6KV5]1.9 TDI
Двигател: AHU - 98
Местоположение: Враца, София

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот toxi4en » Пон 04 ное 2013 16:03


ivanovkbg написа:Здравейте, колеги.
Имам почти същата аларма(със същата схема е). Тук в Карнобат ми искат 65лв за монтаж :death , за това мисля да си я слагам сам. Аз пак да попитам... Може ли да вържа сирената, мигачите и централното? Без да връзвам всичко останало? Също така, как тази аларма получава сигнал от дистанционното? Не виждам нещо да се закача по огледалото например и т.н.? И последно. Нещо друго освен алармата необходимо ли ми е? Защото единия майстор ме убеждаваше, че трябват някакви диоди?

Здравейте отново колеги,

мина доста време откакто си монтирах сам алармата Сатурн М6, нямам никакъв проблем, всичко си работи отлично, доста по-чувствителна е (за информация има 16 степени на чувствителност на вградения шоков датчик), има опция за дигане на ел. стъкла, дори обхвата е по-голям от на старата...

До колегата "vanovkbg", тази цена за монтаж е нереална, във Враца искат 30 лв за монтаж на Сатурн-а, и както ти е казал алармаджията, да ще ти трябват поне 8 N4007 изправителни диода (монтират са на кабелчетата които идват от всяка врата - 4 врати - 4 диода + 1 за багажник и 1 за преден капак, а и да не забравя 2 диода за мигачите, ако ти е с отделен клон за лявата и дясната страна на ел. системата, иначе ще ти трябва 1 бр за мигачите). Диодите са стотинки, така че няма да са в тежест, и да колега можеш да вържеш само централното, мигачите и сирената, не вярвам да има проблем.
Каквото и да ви обясняват алармаджийте - НЕ СА НЕОБХОДИМИ НИКАКВИ ДОПЪЛНИТЕЛНИ РЕЛЕТА за монтажа на аларамата, всичко си работи както е окомплектована.

Успех с монтажа колеги!


Потребителски аватар
WesT_Pz
Мнения: 156
Регистриран на: Съб 21 авг 2010 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот WesT_Pz » Вто 07 яну 2014 20:20


Колеги,взех си аларма Mark 5100 реших сам да си я монтирам,разбрах всичко освен комбинацията за отключване и заключване.Ако може някой да ми помогне като ми каже кои кабели са за тази цел.


rady66
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 09 юли 2008 13:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: автоаларма MARK auto security

Мнениеот rady66 » Сря 28 окт 2015 16:22


Здравейте

Поръчах си две дистанционни на марк (тази с 4те бутона - 2 черни, син и червен) че ми дадаха фира старите. Спазвам упътването, системата дава сигнал че ги е възприела но след това не работят. Моля за съвет!

Поздрави!


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Поло - Автоаларма MARK auto security

Мнениеот Каспър » Сря 03 юли 2019 22:26


Дистанционното на Mark-а започна да работи кофти, пружинките на микробутоните омекват и вече трябва да се натиска доста силно за да сработват бутоните. Взех си едно китайче същото на визия, но работи само на честота 433 Mhz. Ужким го обучих от оригиналното на Mark, но не работи на колата. Някой знае ли това дистанционно (TX4U) на Mark 1500 LUX на каква честота работи?



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта