Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
plam4o1991
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 16 сеп 2012 18:38
Автомобил: polo
Двигател: 1.9 D 1997
Местоположение: София

Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот plam4o1991 » Нед 07 дек 2014 22:02


Привет! Имам Polo 6N и от няколко дена нещо с централното имах проблем. От шофьорската врата, не можеше нито да се заключи, нито отключи, все едно прави някакви празни ходове, защото и не се чува обичайният звук от тези операции, за това от преди два дни отключвах и заключвах от другата врата. Вчера, тъкмо заключвам (от дясната врата) и ключът заяде в хоризонтално положение и не помръдна. След малко приложена сила с много зор и нерви, успях да го извадя невредим, но сега не смея да пробвам да я отключа, само багажникът знам със сигурност, че се отключва, защото не е вързан към централното. Моля Ви, кажете ми какво да я правя,че не зная ключар ли трябва да извикам или в някакъв сервиз да я карам :icon_sad Благодаря предварително!




grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот grishitu » Пон 08 дек 2014 9:56


Ако ти се занимава да махнеш кората и да обледаш патроните и самите брави, го направи. Ако не потърси ключар.


Потребителски аватар
chamelioncho
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 28 юли 2014 8:05
Автомобил: Polo Variant
Двигател: APQ
Контакти:

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот chamelioncho » Пон 08 дек 2014 10:55


Счупена ти е ключалката,тази част която задейства централното,може да се ремонтира има ремонтни комплекти или втора употреба вървят по 10-15лв


Потребителски аватар
Phenomenon
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 24 юни 2009 15:27
Автомобил: VW Polo 6N
Двигател: 1.4 AEX 1997
Местоположение: 索非亞

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот Phenomenon » Пон 08 дек 2014 11:15


Ключалките са си калпави на мен втора ми се чупи по този начин ... Още като взех колата беше със счупена ключалка на шофьорската врата, оправих я и зимата ми замина тази на пасажерската ... Оправи я и си сложи модул за централно за да отключваш и заключваш с дистанционно.
За да не се разбере поста ми като реклама ще ти дам жокер, че във форума има тема за много добър ключарски сервиз във София / Люлин.
Успех


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот freelancer » Сря 10 дек 2014 14:37


Аз съм правил ключалките 3 пъти едната и 3 пъти другата, ключарите ги свалят без да махат кората на вратата, махат един болт и после бъркат с една кукичка за да освободят някакво щифче предполагам. Взимаха ми по 20 лв. с труда и частите!
Както се сещате на вторият път вече бях редовен клиент на известен ключар в Казанлък. :mhihi
Решението е, както го е описал колегата по горе, а именно централното да се задейства с дистанционно, иначе пак се чупят. Аз още не съм си сложил дистанционно и като усетя, че се върти ключа малко по трудно веднага пръскам в ключалката с бяла тефлонова грес, така я карам, вече 2 години. Спрея ми стои постоянно в багажника да ми е под ръка! :mhihi
И да ги оправиш колега, пак ще се счупят, особено зимата положението става много зле, замръзват и дръжките на вратите, абе видял съм се в чудо.
Миналата зима ми се случи половин час да не мога да влезна в колата, пръсках с разни спрейове за размразяване, докато отворя вратата, голям зор.
С бравите пък е друга бира, маха се една тапа на вратата и така имаш достъп до бравата, що спрей съм изпръскал и там, след това се оправиха, иначе първата година през зимата вратите не можеха да се отворят или се отваряха, когато си поискат. Седя си пред къщи и си опъвам дръжката на вратата и след 100х дръпвания и след около половин час се отвори, махам тапата и половин спрей в бравата, така си оправих бравата на пасажера и до сега да чукна на дърво не ми е правила проблеми, това беше първата зима, като купих колата.
Внимавай колега с ключа и счупената ключалка, че има навика да задържа ключа и така на няколко пъти оставях колата, с ключа на вратата, докато отида за другият ключ.


plam4o1991
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 16 сеп 2012 18:38
Автомобил: polo
Двигател: 1.9 D 1997
Местоположение: София

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот plam4o1991 » Сря 10 дек 2014 18:25


Много Ви благодаря, момчета! :smile А този номер с вратите и ключалките го преживявам и аз от 2г., познато ми е чувството да влизаш в собствената си кола, като крадец...


Потребителски аватар
Shanovec
Мнения: 452
Регистриран на: Вто 28 дек 2010 17:16
Автомобил: WV POLO 6N1 Golf mk4
Двигател: AEX 1997 AKL 1999
Местоположение: Казанлък / Копринка

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот Shanovec » Нед 14 дек 2014 16:57


http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=7&t=403397

Същия проблем - два варианта за решение.
1) Правиш като мен - даваш на стругар пластината и той ти я прави от стомана 65Г.
2) Слагаш си една аларма и с дистанционното си отключваш и заключваш

P.S. Аз и на двете предни врати съм ги сменил за по - сигурно


p.p.s. Не е нужно да се сваля кората. Като отвориш вратата има един болт "еврейска звезда", който придържа дръжката. Развиваш го и цялата дръжка излиза.Закачаш пластината за патрона и после в обратния ред.


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот anonimko » Нед 14 дек 2014 21:47


Другия начин е отиваш на моргата и искаш ключалка от голф 3 техните пеетлета са по-здрави он инстинско желязо нашите са някаква сплав подобна на цам и се чупят лестно особено на замръзнала ключалка на жената половера вече осем години кара с голфово и няма проблем .На стругар незнам колко ще излезе питаи и на двете места пък ако намериш прид братчедите цената ще е най-тънка


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот stefarata » Нед 14 дек 2014 21:56


и аз имам проблеми с ключалките на полото, някой би ли ме насочил как да си го направя да се отключва с дистанционно?


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот anonimko » Нед 14 дек 2014 22:31


Настройката става през алармата ако има тази опция самата аларма .Отиваш при алармаджия и искаш да ти влючи централното при включване изключване на алармата но има един недостатък може да започне да се заключва сама след определено време дори и да си в движение или ако е на ремонт някъде и се заключи с ключа на контакта трябва да тичаш за резервното дистанционно да я отключиш а е и досадно да се работи и постоянно да се заключва и ключа все в теб да отключваш ако си в сервиз или сам нещо си ремонтираш.

Последна промяна от anonimko на Пон 15 дек 2014 13:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот stefarata » Пон 15 дек 2014 10:01


нямам аларма


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот anonimko » Пон 15 дек 2014 13:38


Като нямаш аларма няма начин как да стане без да отключваш с ключа .


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот НарКол » Пон 15 дек 2014 14:10


stefarata написа:нямам аларма

Тъкмо е си сложиш, с всички плюсове и минуси на въпросната процедура. :mhihi
anonimko написа:но има един недостатък може да започне да се заключва сама след определено време

Имаш 30 сек. след като изключиш алармата да отвориш врата или багажника и алармата няма да се включи пак. Поне моята е така. Тази функция е направена с цел безопасност, т.е. ако случайно натиснеш копчето докато си бъркаш по джобовете и отключиш колата, да се заключи пак. Инак може да се окажеш с претарашена кола докато си пазаруваш кротко из Кауфланд/Била/Лидл и т.н. :a045


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот anonimko » Пон 15 дек 2014 15:08


Зависи от марката на алармата - няма да казвам марка да не е реклама или антиреклама е така а на друга ела стои и отключваи при смяна на аморт -заключване и пищене :mhihi


plam4o1991
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 16 сеп 2012 18:38
Автомобил: polo
Двигател: 1.9 D 1997
Местоположение: София

Re: Polo 1997г. 1,9 D - проблем с ключалката

Мнениеот plam4o1991 » Пон 15 дек 2014 16:02


Момчета, аз днес си реших проблема! :) Послушах Ви и отидох тук в Младост, в сервиз за алармени системи. Днес отключих колата от към багажника и минавам през Еко-то да заредя, ама то като съм отключила не с ключа, ами от вътре и явно не се е задействало нещото, което освобождава вратичката на резервоара и директно отидох към сервиза. Първо ми казаха, че не можел да ми смени централното, защото било фабрично, но след малко ми каза, че ще я оправи и ще я направи както исках, с дистанционно. За около час и половина беше готова, само ми обясни, че не е могъл да върже вратата на багажника, но аз и без това не желаех (за всеки случай да си ми е резервен план). Много съм щастлива! :inidc Благодаря на всички, които откликнахте на въпросът ми!



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 114 госта