Polo 6n2 1.4aud - Разглобяване на табло клапи парно.

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
denontel
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 15 авг 2012 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Polo 6n2 1.4aud - Разглобяване на табло клапи парно.

Мнениеот denontel » Пон 20 юни 2016 20:53


Така климата е на 100 процента зареден а духа хладно до топло в купето . Трагнах да свалям табло и закъсах на джаапката от кум врата се отакачи от таблото от къде се откача да не е цял детаил с подпласмаса до волана. Как да разглобя централната конзола в долната и част от пепелника към ръчната . Знаете ли къде се намират тези клапи по-точно .Ще приложа снимки




grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Polo 6n2 1.4aud - Разглобяване на табло клапи парно.

Мнениеот grishitu » Пон 27 юни 2016 15:00


От това което успях да разбера, а то е почти нищо, ще ти трябва доста разглобяване. Таблото се държи на няколко болта. Махаш пласмасите около волана, километража(зад него има 2 болта), централната конзола(онова черното дето всички с поло го търсят) има 2 видийки в централните духалки, една вида под пепелника в нишата, зад жабката също. Предполагам знаеш как да махнеш таблото с врътките, махаш декоративната пласмаса в идръпване и развиваш 4-те видички, не разкачай жилата от нея. Като махнеш таблото в двигателния отсег има 3 гайки който държат кожуха на карното(на изолажията има направени места за да ти покажат къде са), източваш антифриза и фреона, за да разкачиш тръбите и да извадиш този кожух. Кожжуха е от две части, държи се с едни ламаринки махаш ги и имаш достъп го централната клапа топло/студено.
Предполагам, че ме разбра! В нета има материали с показани местата на крепителните елементи.
Дерзай!
п.п. ако пропускам нещо, колегите да допълват.


sebulba1
Мнения: 155
Регистриран на: Нед 22 май 2011 19:43
Автомобил: polo 6n2
Двигател: AHW
Местоположение: sf

Re: Polo 6n2 1.4aud - Разглобяване на табло клапи парно.

Мнениеот sebulba1 » Пон 27 юни 2016 16:05


Защо мислиш,че е клапата? Колата е сравнително нова и не мисля,че е изгоряло уплатнението.Аз така я проверих.В най голямата жега поставих живачен термометър в централната конзола.Запалих колата и пуснах вентилатора на студено,без пуснат климатик.След 5 минути термометъра показа 35 градуса.После загасих колата и пуснах вентилатора да обдуха хубаво парното.Сложих пак термометъра и след 5 минути пак беше 35 градуса.Ако пропускаше клапата,след като няма циркулация в парното,при изгасен двигател температурата щеше да е доста по-ниска,а тя е същата.Понеже и аз имам такъв проблем с климатика,та затова правя такива замервания.Другия вариант е да шунтираш парното,че с това разглобяване на таблото е голям х.й.Ще следя темата с интерес.

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk
Сега виждам,че темата е от 20 юни...Колега,има ли развитие на проблема


Бахтяр
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 17 дек 2016 15:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n2 1.4aud - Разглобяване на табло клапи парно.

Мнениеот Бахтяр » Пон 19 дек 2016 7:09


Здраве те, имам подобен проблем при мен е следното духа топло но не достатъчно топло. Сменен термостат държи работна температура нормална също маркучите които влизат и излизат от парното са врели, кола е Поло 2000г. 1.4 16в AHW мотор, колата е с климатик. Благодария, някаква идея кафе е проблемът?


vwexp89
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 20 ное 2023 19:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n2 1.4aud - Разглобяване на табло клапи парно.

Мнениеот vwexp89 » Нед 10 дек 2023 10:37


Здравейте,
И аз имам същият проблем.
Парното духа съвсем леко топло.
Сменено е радиаторчето на парното.
Нито имам парно на малкия кръг нито на големия колата държи 75 до 88 градуса.
Моля за съвет откъде е проблема?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Polo 6n2 1.4aud - Разглобяване на табло клапи парно.

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 10 дек 2023 13:11


С какъв код двигател е тази кола?


vwexp89
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 20 ное 2023 19:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n2 1.4aud - Разглобяване на табло клапи парно.

Мнениеот vwexp89 » Нед 17 дек 2023 11:08


Кода е АUD


hackera457
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 29 ное 2020 12:37
Автомобил: VW Polo
Двигател: BBY

Re: Polo 6n2 1.4aud - Разглобяване на табло клапи парно.

Мнениеот hackera457 » Нед 04 фев 2024 22:06


vwexp89 написа:Здравейте,
И аз имам същият проблем.
Парното духа съвсем леко топло.
Сменено е радиаторчето на парното.
Нито имам парно на малкия кръг нито на големия колата държи 75 до 88 градуса.
Моля за съвет откъде е проблема?

виж нивото на антифриза и долей. радиаторчето е висока точка на системата и ако не достига достатъчно антифриз няма как да грее добре. Виж маркучите, които отиват до радиаторчето на парното - трябва да да топли и двата.
Може да е капачка на разширителния съд или водна помпа. Сменял си радиатора на парното - след тази процедура сес меня и антифриза - може пак да се е запушил - пусни водоструйка в права и обратна посока



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта