Polo 6n 1.6 бензин - проблеми съединител/жило

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
kyvr
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 17 юли 2019 12:19
Автомобил:
Двигател:

Polo 6n 1.6 бензин - проблеми съединител/жило

Мнениеот kyvr » Сря 17 юли 2019 12:39


Здравейте, от 1 месец водя борба със съединителя на това поло. Проблемите в началото бяха препукване в педала на съединителя, самия педал беше доста твърд и започнало много ниско отделяне на моменти (разбирайте минимално отделяне от пода на педала). Направих и сам, и при майстор тестовете за съединител с ръчната и се насочихме към жилото. Майсторът смени жилото с ръчно и оттогава проблемите станаха по-зле. Педалът по-твърд, а жилото на 2 пъти се откачи и ме остави без скорости... Но в краткото време, в което работеше, бяхме го регулирали да отделя нормално в средата.

Закарах колата при друг сервиз, сменихме и тампон на ск.кутия, а купих саморегулиращо жило на sachs, което да сложим. Хората от сервиза ремонтираха и планка на педала, която се беше огънала от първото жило и в резултат педалът стана нормално лек. Въпросът е, че започна да ми прави впечатление, че пак доста ниско отделя и то без газ... дори мога да тръгна само с отпускане без подаване на газ и си върви като автоматик с 10-ина км/ч и ~900 оборота. Назад дори имам чувството, че дори още една идея по-ниско отделя и не ми дава възможност да направя бавно и внимателно маневра, позасилва се, притриса... чудо.. Търся някакво второ мнение и от вас.




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6n 1.6 бензин - проблеми съединител/жило

Мнениеот freelancer » Сря 17 юли 2019 14:38


Съединителят нов ли е? Сменял ли си го?
Ако ти е заминал съединителят е нормлано да ти е твърд педала. Колега, ти си се борил с всичко друго, но не и със съединителя.
Твърд ли ти е педала, скрибуца ли, къса ли жилото, изкривява ли планката, най-вероятно си плаче за нов съединител.


kyvr
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 17 юли 2019 12:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 6n 1.6 бензин - проблеми съединител/жило

Мнениеот kyvr » Сря 17 юли 2019 22:24


Не е сменян, понеже уж го тестваха, но явно ще се отваря.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Polo 6n 1.6 бензин - проблеми съединител/жило

Мнениеот ivuchev » Чет 18 юли 2019 2:33


Баце аз па е такива съединители обичам.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта