Polo 9n 2004 1.2 - Тропащ звук опред при преминаване през неравен път

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Nikoff
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 30 апр 2020 16:35
Автомобил:
Двигател:

Polo 9n 2004 1.2 - Тропащ звук опред при преминаване през неравен път

Мнениеот Nikoff » Чет 30 апр 2020 16:48


Здравейте, колеги. При преминаване през неравен терен или легнал полицай, полото (9n 2004, 1.2) издава изключотелно дразнещ глух тропащ звук отпред. Звучи леко, като звук от удрящ се метал в метал. При по-висока скорост почти не се чува, но при ниска и особено при потегляне е доста силен. Предполагам, че е нещо по окачването - тампон, оплътнител или нещо подобно. Прегледах и английските форуми с подобни проблеми, там описват проблема, като износени Anti-roll bar bushes. Някой с подобен проблем и решение?




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Polo 9n 2004 1.2 - Тропащ звук опред при преминаване през неравен път

Мнениеот Vlad777 » Чет 30 апр 2020 16:49


Това на български означава биалетки. като цяло няма как да се диагностицира дистанционно. Вдига се колата на подемник и се преглежда.


Nikoff
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 30 апр 2020 16:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo 9n 2004 1.2 - Тропащ звук опред при преминаване през неравен път

Мнениеот Nikoff » Чет 30 апр 2020 16:54


Мерси за инфото. Утре ще я закарам в локалният сервиз да я погледнат.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Polo 9n 2004 1.2 - Тропащ звук опред при преминаване през неравен път

Мнениеот stefan4o » Чет 30 апр 2020 21:11


Само на място може да се каже, от какво е. Може и тампон на носача. В сервиза ще кажат и ще получите оферта.


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Polo 9n 2004 1.2 - Тропащ звук опред при преминаване през неравен път

Мнениеот geshat » Пон 08 фев 2021 0:10


е кажете какво е било! Оправихте си проблема и забравихте за форума.
При мен (9n 2009 1.4 дизел) има странно глухо тропане в предното окачване, но е при особени обстоятелства: малки неравности, последователни малки дупки. Невъзможно е да се възпроизведе по мое желание . Забелязвам, че предимно в студените месеци се чува. Не е при преминаване през легнал полицай. От порше софия изток прегледаха окачването но не откриха нищо за подмяна. Всичко било наред по окачването и при тест не са чули нищо (в което не се съмнявам, понеже тропка , когато си пожелае). Колега с шкода фабия 2019г има подобни проблеми и от сервиза на шкода смениха гаранционно тампон на скоростна кутия, без резултат и колегата се примири с тропането.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Polo 9n 2004 1.2 - Тропащ звук опред при преминаване през неравен път

Мнениеот thanis » Пон 08 фев 2021 11:27


geshat написа:При мен (9n 2009 1.4 дизел) има странно глухо тропане в предното окачване, но е при особени обстоятелства: малки неравности, последователни малки дупки. Невъзможно е да се възпроизведе по мое желание . Забелязвам, че предимно в студените месеци се чува. Не е при преминаване през легнал полицай. От порше софия изток прегледаха окачването но не откриха нищо за подмяна. Всичко било наред по окачването и при тест не са чули нищо (в което не се съмнявам, понеже тропка , когато си пожелае).


Kолега, напълно е възможно това да е от самият каучук на тампоните, когато е студено и се втърдяват и се чуват. Ако колата е прегледана и абсолютно всичко е наред по окачването, другото потенциално нещо е да има хлабина в главината. Ако усещаш съвсем леко чудене преди да я изфорсираш, можеш да се насочиш там. Реално погледнато може и да е от откачени пластмаси да дрънкат леко. Свиркай си, сигурно всичко е наред ! :)


Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Polo 9n 2004 1.2 - Тропащ звук опред при преминаване през неравен път

Мнениеот geshat » Вто 09 фев 2021 22:52


thanis написа:Свиркай си, сигурно всичко е наред ! :)

така и правя вече една година. Като изброяваш вероятните причини, склонен съм да мисля, че това с тампоните е най-вероятната. Няма забележки, като каране, няма луфтове или поднасяне. Просто ме влудява това, че не знам от къде е шума, а колата е служебна и не ми дават да я пипам, иначе отдавна да съм я нападнал с гедорето и крика.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Polo 9n 2004 1.2 - Тропащ звук опред при преминаване през неравен път

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 09 фев 2021 23:37


Проверка на цялото окачване и на тампоните на стабизилиращата щанга.. Тия щанги са 3 размера- фи-17, 18 и 19мм. ако не е тампона за съответната щанга- няма да разбереш откъде трака, а като караш ще трака... И е възможно 2 коли с един и същ мотор да имат различни щанги. Ако не вярвате идете в магазин за части и питайте....



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта