Въпрос относно пружини за Поло 9N3

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
ozon-t
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Въпрос относно пружини за Поло 9N3

Мнениеот ozon-t » Пет 01 май 2020 9:26


Здравейте колеги.От както съм купил колата ми прави впечатление,че задницата е много ниска.Преди няколко дена смених амортисьорите и предните и задните и като,че ли положението стана още по-лошо предницата стана много вдигната,а задницата много ниска.И много грозни стои така колата!Решил да сменям задните пружини и искам да ми кажете,като марка кои са най-добри и какво трябва да гледам преди да ги купя,защото искам да са,като оригиналните не спортни.Гледам че има някаква боя по тях,но не ги разбирам.Полото е 2006г. 9N3, 1.4 бензин BKY.Нямам газова уредба или нещо друго което да и тежи,но задницата е много ниска.




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Въпрос относно пружини за Поло 9N3

Мнениеот thanis » Вто 05 май 2020 12:07


Колега, при смяна на амортисьори няма кой знае какво да се обърка от към пружини, че да ти "легне" колата, особенно отзад. Майстора да не ти е сложил каквото му падне. Общо взето пружини оригинални трудно ще намериш според мен, а те е силно препоръчително да са от що годе хубава стомана, а не от китай там в завода каквото са използвали и накрая уж пише, че е една, ама се троши накрая. Другият вариянт е просто да са ти объркали амиртисьорите. И от това да се получава разминаване. Принципно на пружините няма какво да им гледаш, всички изглеждат еднакво, трябва да са от хубава марка, за жалост не мога да ти препоръчам, понеже вече всяка голяма марка има и ментета....
Поздрави и късмет.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Въпрос относно пружини за Поло 9N3

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 06 май 2020 14:53


В карса и в мобилето има няколко страници с такива полота на части. Вземай 2 оригинални с 2 амортисьора и ще "заспи" работата. :beer



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта