Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. BKY 2006г - Проблем със първо палене сутрин

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
ozon-t
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. BKY 2006г - Проблем със първо палене сутрин

Мнениеот ozon-t » Нед 17 май 2020 19:56


Здравейте на всички.
Колата е Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. 2006година бензин,кода на мотора е BKY!Притежавам автомобила от половин година и от известно,като по загрея времето сутрин като я паля си пали без проблем,но почва да прекъсва(все едно работи на 3 цилиндъра)за около 10-20 секунди и сама се оправя.Това го прави само при първо палене,след това няма никакви проблеми работи си перфектно.Другото което ми направи впечатление че този проблем започна като времето се затопли зимата не е имала никакъв проблем и го прави само на първото палене.Като е загреяла си работи като часовник и си пали перфектно!Това което съм направил до момента е че съм сменил маслото със всички филтри включително и горивния,нови свещи които си отговарят за нея NGK,смених и датчика за мерене на температурата на антифриза сложих на Hella(уви без ефект),дросела е чистен и след това му е направена адаптация,на ваг ком не показва грешки майсторите и те не знаят от какво е и ми казват карай си я така.Иначе си върви прилично и разхода е в норма.Няма газова уредба.Сега ми се върти в главата дали да не сменя мап сензора.Вече незнам какво да правя,моля ако някой знае или е имал сходен проблем нека пише!




thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. 2006г - Проблем със първо палене сутрин

Мнениеот thanis » Нед 17 май 2020 21:54


Колега, защо пуска една и съща тема повторно ? Ако моят отговор не ти е харесал, продължавай старата тема или я изтрии. Недей да пускаш както ти скимне. Поздрави и късмет с колата. Проблема с паленето ти го обясних, не се мъчи излишно, ако ти се дават пари, сменяй наред.....


ozon-t
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. 2006г - Проблем със първо палене сутрин

Мнениеот ozon-t » Нед 17 май 2020 22:19


Колега здравей.Да ти кажа опитах се да изтрия старата тема обаче не успях!Незнам как става.Новата я пуснах с надеждата,че може нещо някой да сподели и за нещата които съм пропуснал да споделя в предходната тема.Незнам кое те притеснява теб?Ако не ти харесва я подмини и толкова!Пак казвам,че се опитах да я махна,но нещо не ме бива.А относно твоя коментар в първата тема ти благодарих,но лично за мен това не е начина.Разбирам те че това е най-безболезнения начин и всичко друго е набиване на пари,ама ме много дразни и ще опитам да разбера от къде идва проблема пък каквото стане!Поздрави


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. 2006г - Проблем със първо палене сутрин

Мнениеот thanis » Пон 18 май 2020 9:49


Привет колега,
не се заяждам, въпроса е да не пълним форума с еднакви неща и буквално за едно и също нещо да се пишат мнения в 100 поста. Разбери ме правилно :)
На въпроса ти, ако не знаеш как да изтриеш темата, пиши на админ, те могат да я махнат. Мога да пробвам да ти обясня, но нека стане на лично съобщение, ако искаш.

На проблема ти, ако толкова държиш да го премахнеш, не бързай да го сменяш/MAP сензорна/, можеш да го свалиш и изчистиш, виж също кабелите, не помня на твоя двигател дали си с една бубина или с индивидуална за всеки цилиндър. Виж дали нямат наранявания, протривания.
Ако това не ти реши проблема, виж EGR клапана дали е чист също.
Има малък шанс, но е напълно възможно да има и бъг в ECU-то при първо палене да не знае какво става, докато се самоадаптира.
Поздрави и успех !


ozon-t
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. BKY 2006г - Проблем със първо палене сутрин

Мнениеот ozon-t » Пон 18 май 2020 13:22


Здравей колега.Не се притеснявай знам,че не се заяждаш и си прав за темите,че стават много за едно и също нещо(разбирам те).А иначе ще пробвам още някой неща да видя дали ще има ефект и ако нищо не става се отказвам,защото както казваш ти това е излишно набиване на пари и си правим,да не говорим,че и трябва сега да я обслужвам ремъци и ролки,а и май е за семеринг на коляновия вал,че има теч отдолу!Отново благодаря за мнението ти и ще ги изпробвам тези неща,които си споменал
А относно бубините те са 4 има индивидуална за всеки цилиндър.Поздрави


ozon-t
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. BKY 2006г - Проблем със първо палене сутрин

Мнениеот ozon-t » Сря 20 май 2020 11:31


Колеги нормално ли е при работещ двигател,като отвия капачката на маслото и двигателя почва яко да тресе и оборотите се вдигат,даже вътре почва да свети EPC.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. BKY 2006г - Проблем със първо палене сутрин

Мнениеот thanis » Сря 20 май 2020 11:40


Колега, привет отново,
Накратко, Не, не е нормално, EPC, е малко като допълнителен модул, но на теория си е нещо като чек енджин.
Къде си в София да я видим тая кола :)
Поздрави


ozon-t
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Поло 9N3 1.4 16v 75 к.с. BKY 2006г - Проблем със първо палене сутрин

Мнениеот ozon-t » Сря 20 май 2020 13:27


Здравей колега.Лошото е че не е в София,а в Самоков.
Поздрави



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта