Поло 6Н2 демонтаж патрон запалване

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Поло 6Н2 демонтаж патрон запалване

Мнениеот flameman5 » Пон 25 май 2020 21:31


Здравейте, не мога да демонтирам патрона за запалване на Полото. От всякъде го оглеждам и не виждам къде е чопа за освобождаване. Идеята ми е да го прехвърля на новото Поло също 6Н2, защото е само с един ключ без дистанционно и имаше проблем с ключалката на вратата, която вече е сменена.
Имам и още въпроси:
- относно имобилайзера - как да извадя транспондера от обикновения ключ? От ключа с дистанционно зная, но този не ми изглежда на разглобяем;
- достатъчно ли е да се смени конфорт модула от другата кола, за да работи дистанционното на ключа?




thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Поло 6Н2 демонтаж патрон запалване

Мнениеот thanis » Вто 26 май 2020 10:10


Привет колега,
транспондера се вади, като пробиеш ключа, което означава, че е за кофата след това.
Могат да ти клонират транспондера, понеже е от старите и не е толкова скъпо.
Мисля че, трябва да се обучи компа на колата, а не е просто Plug and play с комфорт модула.

Също така, сигурен ли си, че новото Поло не е с допълнително слагана аларма ? :Д
Поздрави и успех !


Потребителски аватар
flameman5
Мнения: 385
Регистриран на: Пет 19 яну 2007 21:10
Автомобил: Polo + Leon TDI
Двигател: AHW 2000 + ALH 2004
Местоположение: Варна

Re: Поло 6Н2 демонтаж патрон запалване

Мнениеот flameman5 » Вто 26 май 2020 18:25


Сигурен съм, че новото няма допълнителна аларма, даже мисля, че няма никаква. За това искам да съм сигурен дали лесно може да се прехвърлят нещата от старото на новото, може и без алармата. Искам да прехвърля патроните на вратите и запалването(първото нещо е да разбера как се вади патрона от патронника/кожуха без да се демонтира последния). Оказа се, че ключът се отваря и се вижда транспондера(лесно може да се прехвърли на ключа с дистанционното от другата кола) той има вътре само батерия и лампичка, вечер да си светнеш, че да видиш ключалката.
Искам поне да направя с дистанционното на ключа да се отключва и заключва колата. Не съм сигурен новата дали е има тази екстра, при положение, че единствения ключ с който я купихме е без платка(надявам се да е бил резервен). А къде се намира приемника на сигнала от ключа, за да разбера дали има изобщо централно с дистанционно?
Иска ми се преди да разбутам много новата кола да зная дали ще се получи нещо.


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Поло 6Н2 демонтаж патрон запалване

Мнениеот bahyr » Сря 27 май 2020 8:58


За да извадиш патрона на запалването най вероятно се прави дупка на определено място на кожуха и през нея се откопчава зегерка. Провери в тубата няма ли нещо.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта