поло АЕХ 96г Бушон за показанията на скоростомера

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
ohdan
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 20:28
Автомобил: vw Polo 1.4
Двигател: AEX 1996
Местоположение: ПЛОВДИВ

поло АЕХ 96г Бушон за показанията на скоростомера

Мнениеот ohdan » Чет 28 яну 2021 9:55


Здравейте! Значи имам проблем отскоро с показанията на скоростомера на поло АЕХ 96г, Нищо не показва а другите уреди си работят нормално. Свалих червяка и видях ме има две счупени зъбчета по дължина поради което се наложи да го заменя с нов . До тук добре но проблемът си остана? Трябва да сломена че преди това майстор ми смяна жилото за скоростите а доколкото знам за целта се разкачат доста неща под таблото. Замислям се дали да не е от там нещо не закачено правилно или изгорял бушон? Не виждам обаче никъде такъв? Та ако някой знае. моля да помогне. :bowdown
Пдздрави!




thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: поло АЕХ 96г Бушон за показанията на скоростомера

Мнениеот thanis » Чет 28 яну 2021 13:49


Привет колега,
принципно тези табла доколкото помня са с бая зъбни колелца, които с времето се спичат и трошат. Отварял ли си цялото табло, другото е да е забравена някоя букса да се сложи.
Поздрави и късмет !


Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: поло АЕХ 96г Бушон за показанията на скоростомера

Мнениеот 4i4o-dido » Чет 28 яну 2021 19:01


И при мен беше така след минаване през дупка. Оказа се буксата-зачистване+контактен спрей и е 6.


Потребителски аватар
ohdan
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 20:28
Автомобил: vw Polo 1.4
Двигател: AEX 1996
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: поло АЕХ 96г Бушон за показанията на скоростомера

Мнениеот ohdan » Пет 29 яну 2021 11:32


Благодаря за съветите! Все още нямам решение на въпроса. Таблото не е отваряно понеже до сега там проблем не е имало изобщо. Единствено са разкачани нещата долу под него при смяна на жило както съм споменал. Сменил съм също и червяка в скоростната , той бе счупен. Възможно е да не съм го поставил правилно но вече два пъти повтарям операцията?


Потребителски аватар
ohdan
Мнения: 218
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 20:28
Автомобил: vw Polo 1.4
Двигател: AEX 1996
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: поло АЕХ 96г Бушон за показанията на скоростомера

Мнениеот ohdan » Съб 30 яну 2021 12:56


Привет! Оправих се. Вместо да се ровя за бушон който оказа се че такъв въобще няма специално за сондата а е общ за всички прибори, свалих за пореден път червяка който бе отново счупен поради не правилното му поставяне :banghead Последва пак бъркане в джоба за нов и пак по обратния ред като този път внимах да го наместя правилно като повдигнах предницата на колата и леко въртях колелото!
Дано да е от помощ за някой темата :th_up



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта