Проблем със скоростния лост

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
martinpetrov
Мнения: 75
Регистриран на: Сря 23 фев 2005 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот martinpetrov » Вто 03 юли 2007 12:09


мията прави така само 4е само на едната страна


Колега, то и при мен само към първа беше "увехнал" лоста, към пета нямаше никакви проблеми.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Вто 03 юли 2007 15:49


аз май минах метър ... 30 кинта за няква джаджа и 10 за работа :wink:
проблема ми беше при всички предавки


meri
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот meri » Нед 28 окт 2007 22:30


Колега какво разбираш под това-лоста си се движи съвсем свободно.При мен проблема е,че след като съм включила на задна след това лоста трябва да го дърпам и той задира някъде за да го върна в неутрално положение.На другите скорости проблем няма.Дали ще се окаже скоростна кутия или съединител?Къде да отида за компетентно мнение?Дайте акъл и координати.


meri
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот meri » Пон 29 окт 2007 0:01


Колеги,никой ли не може да предположи защо имам проблем само с изключването на задна скорост.Нещо я задържа и трябва да се дърпа лоста.С останалите скорости никакъв проблем.


mariicho
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mariicho » Пет 02 ное 2007 8:58


Zdravwite,kolata mi e ve4e 5-ta sedmica na serviz...sno6ti otidoh da q vzema i skorostnata kutq pak me pradade!Nqkoi znae li ne6to za /skorostna kutiq za VW polo-№ DKE/ ili nqkakuv na4in ot kude moga da q namerq 2-upotreba...Starata ve4e za ni6to ne stava...ujasno napravo... :x :!: :?:


Потребителски аватар
martinpetrov
Мнения: 75
Регистриран на: Сря 23 фев 2005 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот martinpetrov » Пет 02 ное 2007 10:55


Първо сигурно ще ти изтрият мнението защото е на маймуница.
Второ провери на Симеон там почти сигурно ще намериш.
Трето можеш и при "Италианеца" да провериш и там може да се намери.


meri
Мнения: 109
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 15:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

..

Мнениеот meri » Пет 02 ное 2007 11:06


Колеги,ходих в тоя сервид на Ричард Груев дето ми препоръчаха.Те още от вратата ми казаха,че не могли да ме приемат поне 10 дни напред.Било пълно всичко.Егати бричките дето караме.Тея сервизи доста хляб ядат в момента.Та отидох наблизо в едно друго сервизче.Там ми казаха,че ще решат проблема със задържането на задна скорост при изключване.Оставих колата,отидох вечерта да я взема.Всичко било наред.Тръгнах и на първия километър колата ми гасне при първа и ужас придърпва.Направо не се кара.То съм тръгвала от 3 -та сигурно.Отивам пак в сервиза.Беше ми поискал 50 лева за труд.Качи на ново колата.Оказа се че тоя пластмасов накрайник дето е на жилото на скоростния лост се е сцепил.Той е капсулован.Върви заедно с жилото.Майстора приспособи там нещо металко като захващане жило,скоростна кутия,чука,пресова.Колата се оправи като нова.Скоростна кутия без проблем.Днес му я закарах пак да продължи и да направи необходимото това дето сложи накрая на жилото за връзка да не се извади,че иначе ново жило,което е доста пари.Сега довечера ще ходя да я взема.Дано при новата работа не размести пак настройките лост скоростна кутия,че вече издивявам от майстори и чудесии.
Уж колата е на 6 по двигател,мотора е 1.6 а разход горива 15 газ.В събота ще ходя да я регулират тая газова система,че аман.
Това е от мен с мойте одисеи.


mariicho
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mariicho » Пет 02 ное 2007 12:58


"Италианеца"??? какво е това сервиз ли?Аз не разбирам много,много...Само това знам ДКЕ и т'ва е!!! А за Симеон улицата ли имаш предвид? Благодаря ти!


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пет 02 ное 2007 13:25


mariicho написа:"Италианеца"??? какво е това сервиз ли?!


ей тука още първият пост:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=1680&start=0


mariicho
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mariicho » Пет 02 ное 2007 13:42


Много ви благодаря!!! :D Дано намеря тази кутия най-накрая :roll:


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пет 02 ное 2007 15:39


От тази тема вожеш да видиш и кои са взаимозаменяеми ,но имай в предвид ,че това е информация от интернет която поне аз не съм доказал :
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... 3%F2%E8%FF

и по специално този пост :
Anbuch написа:Открих с кой вид може да се заменя ама се оказа ,че не успявам да си преведа удебеленото от английски. Успявам де ама не намирам смисъл - едната била с жици ,а другата с въжета :lol: :oops:

Та : през 96 г се прозвеждали два вида скоростни кутии DDH. Едните били Linkage is with wires ,а другите leverage with rods.
И в зависимост от това от кой вид е скоростната кутия следва ,че едните са взаимозаменяеми така :
DDH -> DED, DFK, DHB, DKE, DKF, DQW
а другите:
DDH -> DHB

информацията ми е от тук : http://www.motor-talk.de/forum/getriebe ... 02480.html

п.п. Обикновенно новите скоростни кутии за 1.4 AEX струват от 1330 до 1420 евро ,а единствено за DDH и DHB пише ,че цената е 2050 евро :?


mariicho
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mariicho » Сря 07 ное 2007 11:05


Добре,кажете ми сега проблема се оказа във 5-тата скорост!Този човек който я прави каза , че не става :x Как така? Всички около мен казват , че може да се ремонтира...колата седи там месец и нещо :( Знаете ли някой майстор , който да разбира от тези неща! Защото моя твърди , че трябва да купя нова скоростна кутия???2-употреба не мога да намеря , а нова .... хах наближават празници все пак 8)


dkalfov
Мнения: 989
Регистриран на: Пет 28 сеп 2007 21:32
Автомобил: corrado
Двигател: pg
Местоположение: Идем из Село
Контакти:

Мнениеот dkalfov » Чет 08 ное 2007 2:27


имах подобни ядофе в едно садръстфане ръгам първа и гасне то било трета лоста ходи на каде си иска и едвам целим скоростите първия сервиз по път(там до италянеца) и фо било тампона на нареждача на скоростите духнал някаде веднага един тампон от лада за 10-15 лева с раутата


Потребителски аватар
don_lisan
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 11 юни 2008 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем със скоростния лост

Мнениеот don_lisan » Сря 01 дек 2010 15:14


Здравейте,

Да не пускам нова тема ще извадя тази от прахта...при мен се прояви подобен проблем с разхлабване на скоростния лост, когато е на свободна лоста се клати на една страна към 1 и 2 скорост? Скоростите се включват нормално. Полото е 1.3 ADX.
Благодаря!


Потребителски аватар
javor_bg
Мнения: 722
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със скоростния лост

Мнениеот javor_bg » Сря 24 авг 2022 22:32


Пиша в тази тема след толкова години, защото смятам, че е най-подходяща. Възможно ли е да се сложи някаква допълнителна пружина , примерно в пластмасовата кутия, която да връща леко лоста и да е закачена за него?



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта