Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
rummyana_arn
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 17 сеп 2020 19:46
Автомобил:
Двигател:

Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Мнениеот rummyana_arn » Чет 17 сеп 2020 20:38


Здравейте,
Имам следния проблем с колата - след продължително каране в задръстване/ и май ако е жега предимно/ ми светва чека и esp, след още малко гасне. После си пали, но чека си седи, най-много да изгасне още един път и така до сервиза. Ходя винаги в най-близкия сервиз, който ми изскочи на пътя, обяснявам, гледат я, викат всичко си й е ок, трият някаква грешка по мотора, ама не пишело каква е, само грешка и колата си се държи прилично до следващото по-голямо задръстване. Днеска след час пъплене преди кръговото на Сточна гара пак същата история. Тъй като разбирам от коли само до колкото да си сипя течност за чистачки, ми се иска да се допитам до вас, дали на някой му се е случвало нещо подобно, за да съм по-подготвена преди следващото ходене в сервиз, че да мога да им кажа там за кво да гледат, тъй като само обяснявам ситуацията и видят колата ми казват, че нищо й няма и някаква грешница само и пак същото после. Или пък насоки за някакъв сервиз, примерно знам,че има различни/за електро, за ауспуси, за климатици и тн/. Също нз дали е обвързано, но преди време като пуснех климатика и се разнасяше смрад като на умрели лисици. Но и тогава ходих да я гледат, филтъра не миришел, чувствителен нос съм имала и тн и тоя проблем го зарязах. Но си смърдеше от самото парно според мен яко. Но може и да няма връзка. Колата е поло, 2002, 1.4, бензин ако има значение. Ще са ми полезни всякакви насоки, както и сервизи за София, ако някой знае подходящи или поне идея какво да кажа, като отида в който и да е сервиз, че хич не ме взимат насериозно като видят, че колата върви и някакви малки грешчици има там, а ми омръзна да бера срам по светофарите.




thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Мнениеот thanis » Пет 18 сеп 2020 8:37


Привет колега,
ESP ли свети или EPC, защото са различни неща. Второ, полотата и като цяло VAG, са склонни да показват check engine за щяло и нещяло /разбирай може да е охлабена букса, мръсен MAP сензор и куп други дреболии, където няма да дадат грешка в ECU-то и няма да променят вървежа на колата/. Относно климатика, може да се е образувала някаква гняс по кондензатора и когато го пускаш, да се разнася към купето. Реално погледнато мога да ти препоръчам един клубен сервиз, където има много писано и са изключително коректни. Момчетата мисля че, могат да помогнат за всички описани проблеми. Не съм сигурен, дали е коректно да пиша тук, но в клубните сервизи са на 3то място в темите.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 18 сеп 2020 16:26


Има ли газова уредба? Следващия път като идеш в сервиз да трият грешката- тя трябва да има един номер. И дори да не знаят в сервиза поне запиши номера на грешката или снимай там какво излиза на диагностика. Колата винаги си казва какво и е, ама някой трбва да може да го разчете.
Относно миризмата.... и 5 филтъра да смениш нищо няма да се оправи. Тия коли събират яко гняс в пространството под пластмасовата кора на чистачките. моята всяка година я отварям и вътре смърди на кенеф- там като се почисти с препарат, после новичък филтър и готово... но ако си "ударен" в ръцете- отиваш в някой сервиз.... :beer
.... относно ESP или EPC... долколкото знам поло 1,4 няма ESP, така, че гаранция е другото


rummyana_arn
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 17 сеп 2020 19:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Мнениеот rummyana_arn » Пет 18 сеп 2020 19:20


thanis написа:...

Значи, сега като се замисля е epc, това което пише. Но след изгасване на колата и пак като я запаля остава само чека това epc го няма вече. Вчера примерно беше късно вече като ми се случиха тия номера и дори не съм ходила да ми трият грешката. Сутринта като си запалих колата си светеше чекът, но вече без да гасне. Тъй като събирам една колежка за работа изгасих колата, докато чакам и после пак светеше, но минахме да заредим през шела и после и чека изчезна като тръгнахме от бензиностанцията. Без да разбирам си мисля, че проблемът е в електрониката нещо май прегрява, знам ли. Първият път като ми се случи това с чека и гасненето дори чух, че нещо Изпука, ама тъй като винаги имам шишета пластмасови в колата реших, че е от някое шише, после чак видях по таблото, че са светнали разни работи. На дълъг път колата не прави проблем иначе.

Последна промяна от radotom на Пет 18 сеп 2020 21:01, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати. Има бутон Нов Отговор


rummyana_arn
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 17 сеп 2020 19:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Мнениеот rummyana_arn » Пет 18 сеп 2020 19:40


Нямам газова, изчезна ми днеска чека, че вчера вечерта като се случиха пак тия неща беше вече късно за сервизи, но ми се иска да реша проблема, че да не треперя на всяко задръстване. Иначе за климатика си мислех, че е обвързано ако нещо е изгоряло по кабелите/въпреки че е по-скоро на напикано, не на кабел миризмата/, а и вчера като изгаснах дори не бях пускала климатик. По - скоро да е отделен проблем.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Мнениеот thanis » Съб 19 сеп 2020 9:10


Няма как да гадаем, закарайте колата при някой читав сервиз. От клубните сервизи, всички ще помогнат според мен. Elbatron могат да ви погледнат и климатика и да ви закачат колата и да кажат какво и е, момчетата са изключително коректни. Погледнете в раздел сервизи и както казах са на 3то място. Поздрави и късмет


rummyana_arn
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 17 сеп 2020 19:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Мнениеот rummyana_arn » Съб 19 сеп 2020 9:48


Мерси, опитах се да ти пиша на лично точно за сервиз от тия в раздела, ама не съм мн на ти с форумите и май не ми се получи изпращането. Ще пиша като имам развитие по случая и се надявам не само да ми изтрият грешката, както се случва всеки път като я закарам на "сервизи по пътя"☹️


titara
Мнения: 60
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 12:43
Автомобил: Polo 9N HIGHLINE
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Мнениеот titara » Пон 03 май 2021 8:20


Здрасти, какъв се оказа проблема?
При мен започна същото да прави, светна ЕПС и след това чека и изгасна в движение. След чистене на грешка, чека отново светна и ЕПС,
Сава грешка ЕГР клапан, та някой да каже може ли да се почисти, с нов ли се заменя и дали има възможност за втора употреба, или си е риск.
Поло 9Н 1.4 75к.с


rummyana_arn
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 17 сеп 2020 19:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Поло, 2002, 1.4 след задръстване свети чека

Мнениеот rummyana_arn » Нед 13 юни 2021 19:29


Малко късно да отг какво се случи, но все пак може да е от полза на някой. След почистване на дросела вече нямам този проблем, та това се оказа при мен. Сега имам проблем с предавките, но за скоростите си имам сервиз и няма да ви тормозя. Благодаря на всички за отговорите и дано съм била полезна.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта