Ламбда сонда за двигател BBZ 1.4 16V

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
michev68
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 08 мар 2010 1:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Targoviste

Ламбда сонда за двигател BBZ 1.4 16V

Мнениеот michev68 » Съб 31 окт 2020 19:01


Колата не е Фолксваген, а Ибиза, но то на практика си е същото, та да питам. Светва чека, грешка Р0135 - прекъсната верига на подгрева на първа сонда, изчиствам и кара с дни без да се появи, а понякога може и 3 пъти за деня да светне. Колата си върви съвсем нормално, но това почна да ме дразни. За съжаление, предната сонда на този мотор /BBZ 101 коня/, е единствено и само за него, като струва 300+ лева на читав производител. Номера и е 036 906 262G. Гледам по разни сайтове, се предлагат алтернативи на съвършено неизвестни за мен производители, но пък на половин цена. Въпроса ми е, сменял ли е някой сонда с такава евтина алтернатива, тоест някакви мнения.




guU
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 29 ное 2016 19:06
Автомобил: Volkswagen Polo 9n
Двигател: BBY 2003

Re: Ламбда сонда за двигател BBZ 1.4 16V

Мнениеот guU » Чет 03 дек 2020 9:45


При мен беше подобно положението със чековете. Редуваха се чек за ламбда и по-често чек за egr,дори и след сменен такъв. Та аз просто си трих грешките и продължавах,защото нямаше промяна във вървежа на колата,докато един ден след подаване на ток,заради изтощен акумулатор оборотите започнаха да играят,като луди и да пуши черно,като луда. Едвам се прибрах. Оказа се първа,след катализатора и сложих Бош. Та накратко съвета ми е,ако искаш да ти е мирно на главата я оправяй,докато още не се е скапала нацяло. :) Хубав ден



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта