Датчици врати Polo 9N 1.4 TDi 2008 г.

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
rdyakov
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 11 май 2008 9:50
Автомобил: Polo 9N
Двигател: 1 4 TDi 2008
Местоположение: Русе
Контакти:

Датчици врати Polo 9N 1.4 TDi 2008 г.

Мнениеот rdyakov » Пет 26 фев 2021 20:15


Здравейте,
Имам си Polo 9N 1.4 TDi 2008г, което ми служи безропотно и верно до ден днешен. Само, къде напоследък, лампата на таблото за незатворена врата започна да свети, когато си иска. Намига и при движение, което ми навява мисли за окислени/разхлабени/лоши контакти по куплунзи. Това включва алармата и ако не съм наблизо, акумулаторът си отива, а и хората наоколо няма как да ми се кефят. По тази причина заключвам на ръка, без аларма, но както и да е.
Търсих из Нета за датчици, но тези, които са публикувани ги няма на моята колица. Ел схеми пък съвсем липсват.
Моля за всякакво инфо относно темата Polo с "променлив ел-характер". Като се постопли, ще демонтирам корите на вратите, но ако някой може да даде акъл по темата, ще бъда много благодарен.




Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Re: Датчици врати Polo 9N 1.4 TDi 2008 г.

Мнениеот geshat » Вто 02 мар 2021 22:41


Днес прегледах моето поло (двуврато 9N3 1.4TDI )... няма датчици по вратите и рамката. Заключих механизъма на вратата с отвертка при отворено положение и плафона изгасна. Значи датчика е в заключалката на вратата. Аз бих насочил внимание към него. Ако при затворена врата я дърпаш-буташ и лампата мига - знаеш къде е проблема. Друго не ми идва на ум. Моето е 2009г и е служебно (яко се експлоатира и вратата на шофьора ) но до момента амортизацията на вратите е сведена до това, че се затварят с малка засилка. Много здрава кола се оказа.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 135 госта