Проблем с Polo 1,6 16V BTS мотор 105Нр

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
vivvas
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 06 мар 2020 22:32
Автомобил:
Двигател:

Проблем с Polo 1,6 16V BTS мотор 105Нр

Мнениеот vivvas » Пет 19 мар 2021 20:18


Здравейте,
Проблема започна няколко месеца след взимането на колата (при мен е 3 години) в началото по-рядко вече почти всеки път:
Сутрин при първо палене няма проблем колата върви има ряз- отивам на работа оставям я за час и ако я запаля (пали без проблем) около минута ако натсна газта не реагира не се форсира понякога гърми. Мислех че е от температура (на студено време го прави по рядко ) смених датчика за температура - никъкъв ефект, смених и датчика за температура на входящия въздух и налягане - същата работа. Започна да изкарва грешки Р0222 - throttle/pedal positon sensor/switch "B" circut low voltage - в сервиза ми сложиха VAG-COM - дроселова клапа - купих нова оригинална VDO същия номер като тази, която свалих - пак адаптация. След това се започна Misfire - грешки , Powertrain грешки и за финал Р0606 - ECU,
Смених го и него проблема се реши за 2 дни- сега пак започна с първоначалната работа: Пали от раз - няма душа за минута и после се оправя грешката Р0222 най-често я изкарва и светва ЕРС при спускане без газ. Мисля да сменя педала за газта и датчика на разпределителния вал - те са на едно място и с общо 5V захранване заедно с дроселовата клапа - прегледах кабелите никъде не видях протрито или спукана изолация евентуално, ако окъсява за момент и напрежението към дросела да спада. Ако някой има някаква идея моля да я сподели.




thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Проблем с Polo 1,6 16V BTS мотор 105Нр

Мнениеот thanis » Чет 01 апр 2021 10:37


На VAGCOM трябва да се гледат живи данни. И така да се преценя какво да се сменя. Иначе сигурен ли си, че бубините/кабелите/свещите са в топ състояние. Не губиш компресия и нямаш течове от гарнитури


todor_dj
Мнения: 21
Регистриран на: Чет 31 май 2007 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с Polo 1,6 16V BTS мотор 105Нр

Мнениеот todor_dj » Пет 02 апр 2021 22:03


Здрасти Колега,

Имам същото поло от 2 години и половина. При мен проблема е малко по различен пали без проблем но когато тръгнеш (натовариш мотора) губи цилиндри и почва да пука, понякога дори гасне .
Като за начало смених датчика на температурата, защото даваше отклонение. Със свещи и бобини успях да премахна пукането. След това сложих нов датчик на хол и от тогава не ми е гаснела. Последно сложих нови сонди (защото бяха на 400хил+ и също си бяха изпяли песента), но проблема си остана само където се случва по рядко. Пробвал съм също чистене на инжектори (заради газовата) и мерене на налягането на бензиновата помпа, не е от тях. При мен винаги го прави в един диапазон когато загрява мотора...
А най гадното е че не изкарва никаква грешка.
Защо те насочиха за смяна на компютър, тези полото са с бошовско управление, уж по надеждно ...
За тази последна грешка гледал ли си налягането на системата?

Пазиш ли си стария дросел и компютър?

Поздрави



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта