поло 2005 г. Спукан маркуч на стъкломиещо към задната чистачка

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Angel Zarev
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 02 юли 2021 16:33
Автомобил:
Двигател:

поло 2005 г. Спукан маркуч на стъкломиещо към задната чистачка

Мнениеот Angel Zarev » Пет 02 юли 2021 21:14


Здравейте, спукан ми е или излязал маркуча на стълкомиещото към задната чистачка на поло 2005 г. Като го пусна, тече много някъде откъм левия подкалник някъде отгоре и пада върху гредата и лявата полуоска.Ако някой е проследявал пътя на системата ще съм му благодарен да каже. Лягах отдолу, гледах отгоре и нищо не се вижда. Смятам да сваля корите на подкалника да видя, ама ме съмнява.




atanasov_bg
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 01 юли 2021 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: поло 2005 г. Спукан маркуч на стъкломиещо към задната чистачка

Мнениеот atanasov_bg » Пон 05 юли 2021 10:32


Колега аз също имах този проблем, най - вероятно е излязъл маркуча от тръбичката на провода за миещата течност. Отваряш задната врата , горе в ляво ще видиш гофрирания гумен маншон , изваждаш го внимателно от към задна лява колонка и ще видиш снопа с кабели и тръбичката (тя представлява нещо като броня за жило на механичен километраж) в нея се нанизва гуменото маркуче което води до миещата дюза на задната чистачка , просто го нанижи и провери дали не е спукано по края си. Внимавай като дърпаш да не разкачиш някои от кабели. Аналогичен е проблема и с предните чистачки , там има два пластмасови фиксатора на предния капак от страната на водача, за да не се пречупва маркучето и ако излезе от тях се пречупва и като подадеш вода, маркуча излиза от налягането. Маркучите са взаемозаменяеми от .......... медицински системи за абокат, Успех !



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта