VW Polo 1.4 60hp замисляне/прекъсване при подаване на газ

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

VW Polo 1.4 60hp замисляне/прекъсване при подаване на газ

Мнениеот инжектопляктор » Нед 29 авг 2021 17:21


Здравейте драги колеги.
Предлагат ми доста запазено Polo 1.4 60hp 1997г.
Всичко е изрядно, освен 1. При движение с постоянна скорост няма проблеми и двигателят е тих, но при подаване на газ до 2500-3000 оборота, при тръгване например се замисля дали да ускори. Все едно се дави или не й стига гориво.
Искам да попитам това може ли да се дължи на сериозен проблем и дали си струва да се купи, предвид факта че е запазена и на добра цена? И като цяло дали тези двигатели правят проблеми?
Празният ход е също идея нестабилен, но не фрапантно.
Температурни датчици, въздух или дросел клапа?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Polo 1.4 60hp замисляне/прекъсване при подаване на газ

Мнениеот kris11 » Нед 29 авг 2021 19:42


инжектопляктор написа:Здравейте драги колеги.
Предлагат ми доста запазено Polo 1.4 60hp 1997г.
Всичко е изрядно, освен 1. При движение с постоянна скорост няма проблеми и двигателят е тих, но при подаване на газ до 2500-3000 оборота, при тръгване например се замисля дали да ускори. Все едно се дави или не й стига гориво.
Температурни датчици, въздух или дросел клапа?


Лато гледам година и л - е АЕХ . С кръгла кутия на въздушен фолтър. Мултипойнт с комп и др. клапа на Бош. о-добре от АЕЕ с Марели клапа о комп.
Почисти дроселовата клапа и огледай за спукани напукани маркучи на картерна вентилация. Провери и въздушния филтър дали е сменян някога; д. капачка и палец за нагар, патина, износване. Свещите също. Кабели на свещи за претрито, напикано. Свещи BUR6ET. Тех-Ко предлагат френско п-во - не съм имал проблеми с тях и на Голфа и на Шарана. На 60к км сменям.
Може да има проблем със задна чистачка - клеясала и блокирала или счупен накрайник пръскалка. Огледай предни калници долу ниско към вратите за корозия.
По смътни спомени имах проблеми със скоростни кутии.
На загрял двигател 90 гр Ц и ПХ се ослушай за тракащи повдигачи - / ниско налягане на маслото


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Polo 1.4 60hp замисляне/прекъсване при подаване на газ

Мнениеот инжектопляктор » Нед 29 авг 2021 20:17


Скоростите влизат нормално. Съединителят е малко твърд спрямо Ауди. 5-та е налична, шумове няма от кутия.
Скоростите имат доста малък ход спрямо някои други автомобили.
Корозия има ляв десен калник - съвсем малко. Прагове - здрави. Отдолу я погледнах - добре изглежда.
Лампата за маслото не свети. Тракащи повдигачи като на стар форд няма. Та или не тракат или аз не ги чувам тия работи.
Трябва ми врътлива градска кола.
Единственото е малко неравномерната работа на празен ход и замисляне/придърпване при даване на газ.
Веднъж като мине над 2500 оборота и ускори - работи почти идеално.
Има ли типови проблеми по двигателите? Или виновник ще да е:
1. Горивен филтър
2. Бензинова помпа
3. Смуче въздух
4. Електрика - температурен датчик, бобина и т.н
5. Дросел клапа. Доколкото прочетох най-неприятен вариант.
kris11 написа:На загрял двигател 90 гр Ц и ПХ се ослушай за тракащи повдигачи - / ниско налягане на маслото

Фрапантно ли се чуват или нещо по-специално трябва да слушам? А при ниско налягане ще го отрази ли и с лампа?

По принцип мисля, ако имам възможност, да я закача за диагностика. Имам KKL кабел и VCDS Lite, трябва да хване двигателя.
Код на двигателя за съжаление нямам.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4228
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: VW Polo 1.4 60hp замисляне/прекъсване при подаване на газ

Мнениеот tdi fen » Нед 29 авг 2021 20:35


щом не ги чуваш значи не тракат звучи точно ,като стар форд с ваг-ком може да провериш за грешки и да видиш тримовете на 32 или 33 канал мисля ,че бяха единя който се сменя е хубаво да едноцифрено число до 9 другият 0 или близо до нея,иначе варианти много,според мен или е помпата или нещо по искрата иначе двигателя е доволно тромав и не особенно икономичен ,но е здрав и частите са евтини


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Polo 1.4 60hp замисляне/прекъсване при подаване на газ

Мнениеот инжектопляктор » Нед 29 авг 2021 20:41


tdi fen написа:иначе двигателя е доволно тромав и не особенно икономичен ,но е здрав и частите са евтини

Със сигурност на това купе е значително по-малко муден, отколкото 2.0 90HP на Audi 80.
Като се качих на нея и мина диапазона на чуденето, честно казано ме достраша да я настъпя особено.
Едни късички скорости, съединителят е с различен ход - въобще различно от доста други автомобили.
И защото е доста различна, не знаех дали като я засиля - ще я спра преди някое дърво. :Mr Green Fun
За работна кола досега след 94-та не съм взимал. :screwy

Поставянето на газова, доколкото разбрах, е проблем за тези двигатели?
Иначе хубавото е, че отзад са барабани. Лесна смяна на лагери и проблемите с ръчната са лесно отстраними.
Не е с дискови задни с вградена ръчна, където в 60% от случаите ръчната не работи.
И...типично по ВАГ - духа дунапрени от духалките. Ще трябва да се правят клапи. :gruebel


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Polo 1.4 60hp замисляне/прекъсване при подаване на газ

Мнениеот kris11 » Пон 30 авг 2021 17:51


инжектопляктор написа:
tdi fen написа:иначе двигателя е доволно тромав и не особенно икономичен ,но е здрав и частите са евтини

Със сигурност на това купе е значително по-малко муден, отколкото 2.0 90HP на Audi 80.
- изправен въобще не е муден на къси разстояния/ градско от светофар до светофар/. Трябва да не се замисля.
Поставянето на газова, доколкото разбрах, е проблем за тези двигатели?
= пластмасов охлюв см. колектор, ако е АЕХ. Ких на газ и пук. Вземи го огледай колектора да не е сцепен и да смуче въздух
Не е с дискови задни с вградена ръчна, където в 60% от случаите ръчната не работи.
- винаги работят само задно дясно има лош навик да таи от семеринга за ръчната Има рециклирани сп. апарати


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Polo 1.4 60hp замисляне/прекъсване при подаване на газ

Мнениеот инжектопляктор » Пон 30 авг 2021 18:17


kris11 написа:...

Диагностиката не показа нищо интересно, освен прекъсване на ламбда сондата. Взех я.
Само че от толкова гледане не пробвах едно нещо. Ключалките. :Mr Green Fun Има проблемче с шофьорската.
Ще купя една.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта