VW Polo 6N 1997 1.4 60HP - дръжки врати алтернативи

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

VW Polo 6N 1997 1.4 60HP - дръжки врати алтернативи

Мнениеот инжектопляктор » Вто 31 авг 2021 20:23


Стават ли дръжките от Golf3 за Polo 6N, защото едната е проблемна и като я извадих да разбера проблема се оказва, че не са доста добре измислени.
Възможно ли е да се сменят с нещо по-здраво?
п.п Поръчал съм вече модул централно заключване с дистанционно.




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Polo 6N 1997 1.4 60HP - дръжки врати алтернативи

Мнениеот инжектопляктор » Сря 01 сеп 2021 20:00


От парче медна тръба с вътрешен диаметър колкото патрона сковах щок, сплесквайки тръбата в единия край. Отрязах до форма на оригиналния и го изпилих. Калайдисах го в края му, който прилича на права отвертка.
Пробих края на патрона(в края си той е плътен и ключ не влиза до тази част) и свързах медната тръба с винт, оставяйки шайбата която има улеи отговарящи на патрона, след като й отрязах ушичките и подкъсих пружината, защото и тя е необходима, но цяла дължина не позволява използването на това решение.
Направих ключалката практически вечна. Работи правилно, отваря и затваря. Без ключ логично не може да се отвори или с частично вкаран - както си му е реда. Единственият недостатък е, че не се връща сам в изходно положение, а трябва на ръка да се завърти ключа. Манипулацията е обратима. Всичко може да се замени с оригиналните части без проблеми. Патронът е дебел и плътен в края, така че няма да се счупи през пробития отвор в него.
Калайдисаната медна тръбичка с дебелина около 1мм няма да се счупи като оригиналния ЦАМ боклук.
Бях принуден да направя нещо, защото дръжка с ключалка - доставка с поръчка след няколко дни.
А на моргата едва ли ще се намери запазена. Възможно е, но трудно.
Дръжка от Голф не съм пробвал. Не знам дали става, изглеждат сходни до известна степен.
В чужди форуми четох, че самата дръжка пасвала, но не и заключващия механизъм без преправяне.
Тотално побългарено, но важното е че работи, а и във вратата не се вижда какво има вътре.
Този ремонт е пригоден и ако отстрани където лежи пружината оригинално е разбито, пукнато или счупено.
Единствено е важно така да се направи, че посоката на плоската част на самоделката да отговаря на оригиналния щок.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 133 госта