Поло 2016 г. 1.0 MPI Странен шум от двигател и смяна на мулти волан

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
kalatrava
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 16 сеп 2021 10:25
Автомобил:
Двигател:

Поло 2016 г. 1.0 MPI Странен шум от двигател и смяна на мулти волан

Мнениеот kalatrava » Нед 17 окт 2021 15:33


Привет уважаеми колеги. След известно време ползване на различни марки автомобили сега отново се върнах към нашата любима марка. От няколко дни се радвам на приятните емоции от едно симпатично Поло 2016 г., 1.0 MPI, 3 цилиндъра. Единствено ме смущава един странен шум, наподобяващ като тракане на при дизелов мотор. Това се чува само при студен двигател и когато е на свободна позиция на скоростния лост. При натискане на съединителя шумът изчезва, а като загрее колата напълно изчезва. В някои чужди форуми четох, че това е нормално за за този двигател, но и така и не добих пълна предства от какво точно се получава това.
За да не пускам нова тема бих искал да попитам също дарли е възможно обикновения волан да се замени с мултифункционален и кой евентуално може да съдейства за подобна интервенция. Предварително благодаря за съдействието и бъдете здрави!




Sickle
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 13 фев 2016 1:10
Автомобил: Polo 1_2i
Двигател: CGP447972

Re: Поло 2016 г. 1.0 MPI Странен шум от двигател и смяна на мулти волан

Мнениеот Sickle » Сря 17 ное 2021 21:33


Здрасти,

Аз лично съм забелязал такъв ефект при Поло и Фабия. Полото го продадох на 180 хил. км. без реален проблем.
Заради този шум смених съединител, но шумът си остана. Фабията шуми в много студени дни за няколко минути, а е само на 50 хил. км и не е с верига.
В официалния сервиз на Шкода ми казаха, че било от съединителя, но не бил за смяна. Честно казано и аз жестоко се съмнявам да е от него.
Чел съм, че може да е от някакъв лагер в скоростната кутия, но пък лятно време не се чува. Най-логично да е въпрос на време да позагрее маслото в скоростите.
Смяна на масло също съм чел, че не помага.

Според мен не обръщай внимание на този шум.

Поздрави



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта