VW POLO 6n2 2000 падане на обороти при ел товар

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
kriszz
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 09 яну 2020 18:49
Автомобил:
Двигател:

VW POLO 6n2 2000 падане на обороти при ел товар

Мнениеот kriszz » Нед 15 яну 2023 0:00


Здравейте!
Открих един проблем с колата ми (VW POLO 6n2 2000г. фейслифтова).
Когато пусна мигач или аварийки ми падат оборотите и усещам притрисане в колата, също така десният прозорец се вдига много трудно, като вдигам прозорците се вижда как светлината от фаровете ми намалява (леко премигва) и като за финал при навиване на пълен ляв или пълен десен оборотите пак падат за секунда.
Къде да търся проблема ? С нов акумулатор съм (на 1 месец), сменил съм бобината и кабелите.




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: VW POLO 6n2 2000 падане на обороти при ел товар

Мнениеот ktamen » Сря 18 яну 2023 23:11


Браво, че си се постарал да спазиш правилата със заглавието, ама все пак си пропуснал да напишеш най-важното - с какъв двигател си.
Като включиш някакъв консуматор, алтернаторът започва да се върти по-трудно и звукът се променя, разликата е особено осезателна при по-слабите двигатели. Разликата се усеща, като се включат мощни консуматори, примерно фарове, запалка, някакъв подгрев или вентилатор. Вероятно и без консуматори оборотите са ти твърде ниски, затова усещаш разлика и при включване на не толкова мощни консуматори.
Механизмът във вратата, вероятно се нуждае от смазване или нещо подобно. Моторчето върти бавно и консумира повече ток, защото е претоварено по някаква причина.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: VW POLO 6n2 2000 падане на обороти при ел товар

Мнениеот vanesto » Чет 19 яну 2023 10:29


Аз бих проверил зареждането на алтернатора с и без товар.


kriszz
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 09 яну 2020 18:49
Автомобил:
Двигател:

Re: VW POLO 6n2 2000 падане на обороти при ел товар

Мнениеот kriszz » Вто 24 яну 2023 11:03


1.0 MPI 50кс е двигателят


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: VW POLO 6n2 2000 падане на обороти при ел товар

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 24 яну 2023 12:35


Ремък или алтернатор .Без товар само на запален двигател трябва да има 14 /14.2 волта .Мери за да не прецакаш акумулатора,ако е ремък и е стар може да приплъзва ,виж го да не е опечен и станал на каиш


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: VW POLO 6n2 2000 падане на обороти при ел товар

Мнениеот ktamen » Чет 26 яну 2023 3:50


Просто ти е слабо моторчето, затова се усещат натоварванията от алтернатора и хидравликата. Не се опитвай да го оправяш.
Обаче си оправи стъклото, щото в най-неподходящия момент ще откаже напълно и прозорецът ще е свален.


Потребителски аватар
самкатааa
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 17:06
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: ATD

Re: VW POLO 6n2 2000 падане на обороти при ел товар

Мнениеот самкатааa » Пет 27 яну 2023 3:41


Провери си кабелите към алтернатора. Не съм сигурен на този мотор освен дебелия (B+) който отива към акумулатора, колко още кабела влизат в реле-регулатора на алтернатора (един или два).Процедурата е следната - от алтернатора проследяваш пътя най-вече на синия кабел който е тънък колкото косъм и много много обича да създава проблеми. При повечето мотори ,около скоростната кутия има букса през която минава този кабел(много уязвимо място).Друго много уязвимо място е (поне при голф 3 1.4абд) кабела + от акумулатора отива отзад на стартера и след това минава отдолу и се включва в алтернатора, заедно с него върви и този тънкия син кабел, при мене проблема беше точно в този участък със същите симптоми които описваш и чисто нов и сменен реле-регулатор и акумулатор.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта