Polo 1.4 FSI гасне в движение

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
hami6456
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 02 дек 2020 12:32
Автомобил:
Двигател:

Polo 1.4 FSI гасне в движение

Мнениеот hami6456 » Нед 07 яну 2024 21:05


Здравейте. Появи ми се много неприятен проблем. Колата ми, Polo 1.4 FSI 206г,при движение гасне. При опит да запаля, трябва единствено да дам мръсна газ, за да го подкарам. Като отново гасне при спиране. При 2 диагностика, като грешка излиза nox senzor. Бях в два сервиза, в единия ми казаха, че нямат представа какво точно е nox senzora, в другия, че не можело да е от него. Смених там бензиновия филтър. Гледаха и не установиха нищо. Колата пред сервизите си работеше по закона на Мърфи нормално. Сега пак ми го направи. И от раз трудно пали. Ако може някой да даде съвет. Благодаря.

Последна промяна от radotom на Пон 08 яну 2024 1:10, променено общо 1 път.
Причина: Преместена в правилния раздел




hackera457
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 29 ное 2020 12:37
Автомобил: VW Polo
Двигател: BBY

Re: Polo 1.4 FSI гасне в движение

Мнениеот hackera457 » Нед 04 фев 2024 21:35


hami6456 написа:Здравейте. Появи ми се много неприятен проблем. Колата ми, Polo 1.4 FSI 206г,при движение гасне. При опит да запаля, трябва единствено да дам мръсна газ, за да го подкарам. Като отново гасне при спиране. При 2 диагностика, като грешка излиза nox senzor. Бях в два сервиза, в единия ми казаха, че нямат представа какво точно е nox senzora, в другия, че не можело да е от него. Смених там бензиновия филтър. Гледаха и не установиха нищо. Колата пред сервизите си работеше по закона на Мърфи нормално. Сега пак ми го направи. И от раз трудно пали. Ако може някой да даде съвет. Благодаря.

Намирисва ми на датчик колянов вал или датчик разпределителен вал. Виж на осцилоскоп какво ще покаже за тези датчици, може да прекъсва импулса при дефектен датчик. Може и центровката да има проблем



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 142 госта