Каква марка за газова уредба за Polo 1.1,91г ще препоръчате?

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
g_velev
Мнения: 109
Регистриран на: Вто 01 мар 2005 14:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово
Контакти:

Каква марка за газова уредба за Polo 1.1,91г ще препоръчате?

Мнениеот g_velev » Сря 20 апр 2005 7:50


Здравейте всички, мисля да слагам газова уредба на VW Polo 1.1, 1991 g., карбуратор WEBER -еднокамерен, препоръчайте ми марка газови уредби която да е качествена и да нямам проблеми с нея, не искам да ми вони на газ в купето и т.н.:
Тези които ми предлагат сега и за които съм чувал са
1) Ловато (италянски но сглабяни в Турция) 1г.гаранция
2) Star Gas (италянска) 2г.
3) Tartarini (итал.) 2г.
4) Ланди -не знам нисто за тази:
Моля препоръчайте ми качествена такава, може и да не е от списъка. Бяха ми препоръчали Lovato-to, но един майстор ми каза че при тях имало опасност да вкара газ във водата което е кофти работа, затова се обръщам за помощ, все пак пари ще се дават?




Потребителски аватар
davidbros
Мнения: 192
Регистриран на: Пон 26 юли 2004 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот davidbros » Сря 20 апр 2005 8:07


Аз лично съм със Stargas. Брат ми работеше за един от най-големите вносители няколко години. Мойта като я слагах го питах каква да е?/вече работеше на друго място/. Можеше да ми уреди всякаква с отстъпка. Ни ми препоръча пак Stargas.Като цяло съм доволен.
Със сигурност ще има и противтази марка. Имай предвид, че много зависи и от майстора.
Използвай търсачката има теми за газовите.


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Сря 20 апр 2005 21:54




Потребителски аватар
angie_bg
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 21 апр 2005 15:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Landi

Мнениеот angie_bg » Чет 21 апр 2005 18:57


Аз съм с Landi, електрическо. Предупредиха ме, че при чист карбуратор разходът е по-голям, но го взех изгодно - заедно с обла газова бутилка (за резервната гума) за 120 лв. Разходът ми е падал до 6.5 л/100 км.газ, което мисля, че е прилично.


Потребителски аватар
g_velev
Мнения: 109
Регистриран на: Вто 01 мар 2005 14:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово
Контакти:

Мнениеот g_velev » Пон 25 апр 2005 7:54


Значи изборът е направен, газовата уредба ще бъде Lorentzo Landi , електрическа. Ще ми я поставят тук в Габрово. Отзивите ще ги дам пак тук от нея след като видя как се държи!
Поздрави и благодаря на всички за отзивчивостта!!


Потребителски аватар
g_velev
Мнения: 109
Регистриран на: Вто 01 мар 2005 14:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово
Контакти:

Мнениеот g_velev » Сря 04 май 2005 8:03


Здравейте отново, сложих газова уредба Star Gas с електрически изпарител. Майстора беше добър и съм доволен от монтажа и от работата на колата в последствие! Уредбата е с 2 години гаранция и сервизна поддръжка!!
Поздрави на всички!
p.s. И не бъркайте да си слагате Lovato газова уредба, досега май само лоши неща от изпатили хора съм чувал за тях, въпреки че ги рекламират и поставят над път и под път!


Потребителски аватар
sub-zero
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 16 апр 2005 11:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Аз не бих си сложил газова уредба

Мнениеот sub-zero » Съб 07 май 2005 10:46


Да ви кажа честно на ваше място не бих си и помислил за газова уредба. Дай боже никому да не се случва : преди три дена на съседа му се подпали колата(Пежо 309) точно заради АГУ и сега човека е в интинзивното в Пирогов. Не е за пръв път да подобно нещо - чувал съм разкази, но си мислех че са градски легенди, докато не се случи пред очите ми.
Аз лично предпочитам да давам по още 4-5лв на 100 км за бензин, отколкото да горя. Извинявам се ако съм ви вкарал в параноя, но това си е голата истина :(


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Газ

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Нед 08 май 2005 15:20


Аз си взех BRC те са с метална преграда между газ и охладителма течност. разход 10л-11л мотор 1.8ABS пасат Б3 . С LANDI RENZO карах 4г Голф 2 и нямах никакви проблеми 6.5л.-7.5л. 1.3 мотор pierbug карбуратор (РАЗХОДА Е ИЗВЪН ГРАДА)


Потребителски аватар
g_velev
Мнения: 109
Регистриран на: Вто 01 мар 2005 14:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово
Контакти:

Мнениеот g_velev » Пон 09 май 2005 9:54


Това за пожаробезопасността зависи от много фактори:
1) МАрка на уредбата
2) Къде са ти я поставяли(т.е. квалифицираност на пероснала който я е поставял)
3) Как се стопансива уредбата и как се експлоатирва!

Разбира се 4е човек трябва да е доста внимателен когато има газова уредба и да спазва всички изисквания за безопастност!!

То и на бензин можеш да се подпалиш ако не внимаваш и само сядаш и караш. Аз съм чувал и за такива случаи. Това не значи 4е трябва да спрем да караме и на бензин! :))



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта