датчик за температурата????

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

датчик за температурата????

Мнениеот mitko66 » Пон 25 апр 2005 17:58


Привет на всички...Имам малък проблем, от няколо дни забелязвам, че перката на вентилатора се включва много рано, някъде около 70 градуса...или се е скапал датчика за температурата, или показателя ми за температурата на таблото на колата или ...пък е нещо друго...някакви идеи???, къде да отида, колко е нов датчик...който има инфо ще съм му благодарен да сподели...




Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот minimiro » Вто 26 апр 2005 9:05


ми като за начало сменяш датчика... на радиатора е..., мисла ~10-15 кинталара струваше според това дали е едно-позиционен или дву-позиционен....
и така....
от там насетне ше се види, ако продължава вероятно проблема е в таблото...

Иначе има начин да разбереш дали датчика сработва нормално..... в една кофа вода с нужната температура закачаш го към мултицет или верига с крушка и следиш с термометър дали ше затвори веригата както пише на него.. ма тва жичкаджиите могат ти кажат как точно може да се изпълни, аз само предполагам :)


Потребителски аватар
niko
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 21 мар 2005 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот niko » Сря 27 апр 2005 20:50


Датчика за показване на температурата се намира там където е термостата миналата седмица смених моя 19 кинта. Но щом се вдига температуата към 70г. значи би трябвало да работи. това сигурно е от този на радиатора както ти каза колегата той е за перката.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта