Жило за вдигане на облегалката на Поло 2

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
emils
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 19 май 2005 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Жило за вдигане на облегалката на Поло 2

Мнениеот emils » Сря 08 юни 2005 13:14


Колеги помагайте. Скъса ми се (или се откачи) жилото за вдигане на облегалката на Поло 2. Доколкото виждам, жилата са две и само едното работи. В двата края (от към ръчката и от към палеца, който захваща облегалката) не е откачено, вероятно е някъде по средата. Не виждам как мога да сваля тапицерията, за това се чудя как може да се отремонтира това нещо. Благодаря предварително!




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 08 юни 2005 16:53


Виждам, че си от София. Обади се на Ваското да се уговорите и бягай при него да го отремонтира. При мен имаше същия проблем и се реши просто и гениално :)
0889 278345 - Ваското.


stil
Мнения: 534
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 9:04
Автомобил: VW Polo 1991
Двигател: NZ
Местоположение: София

Мнениеот stil » Чет 09 юни 2005 9:25


При мен едното от жилата се беше разхлабило. Не знам поради каква причина, но го поправих набързо без да разглобявам нищо. Вероятно и при теб може да се оправи. За целта:
1. Трябва да провериш дали не е скъсано. С едната ръка издърпай жилото от долния край (от към палеца) колкото позволява, а с другата движи лостчето на облегалката за да установиш има ли връзка. Ако е ОК минаваш надолу.
2. Освободи накрайника на жилото от палеца и с помоща на клещи внимателно го разпресовай.
3. Жилото се скъсява с колкото е необходимо за да възстанови първоначалния си опън. Тук трябва малко да импровизираш, но внимателно за да не го скъсиш повече отколкото трябва.
4. Нахлузваш отново накрайника, пристягаш добре с клещите, след което го запояваш.
5. Закачаш отново жилото за палеца и си готов.
Успех!


Потребителски аватар
emils
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 19 май 2005 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот emils » Чет 09 юни 2005 13:45


Благодаря ви за отговорите! опасявам се, че е скъсано по средата, защото в двата края си стои захванато, другата седмица имам аудиенция с Ваското по други, далеч по-сериозни проблеми, така че ще се възползвам от помощта му и за тази дреболия :)


pipi_to
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 04 сеп 2004 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pipi_to » Пон 11 юли 2005 23:27


Аз само с едно жило се оправям от доста време, вързах с телче за една дупка направо това нещо, което жилото дърпа, не знам как му се вика.


Потребителски аватар
emils
Мнения: 283
Регистриран на: Чет 19 май 2005 9:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот emils » Сря 13 юли 2005 14:58


Да и това е вариант, но има опасност при по-рязко спиране или недай си боже при някой сакатлък, този зад теб да ти се качи на ушите :) Подобна тема беше дискутирана в раздела за Голф.
Прочее, оказа се, че жилото е скъсано по средата, но все още не съм се стегнал да го оправя. Ваското1 ми каза от къде се сваля тапицерията (отдолу има едни метални щифтчета, които се разхлабват и тапицерията се изнизва нагоре), така че трябва да намеря 1-2 часа някй ден и да го оправя това нещо.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта