Код на скоростни кутии,според двигател и дата на производств

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
amonov
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 20 юни 2014 22:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Код на скоростни кутии,според двигател и дата на производств

Мнениеот amonov » Чет 03 мар 2022 16:33


Лошо,
След последния ми пост, цял ден се ровя в Нета.
Добре, че помагате. По-близо съм до "изясняване", но съм си хоби-аматьор без подемник, а не искам майстора да свали кутията и "да виси мен да чака"
IvanMan потвърди някои от нещата, които си копирах днес, т.е. директни аналози ETG и май DTX. Намерих една такава кутия в Нета "Vw Polo / Lupo Ffw 085 1.6 Gti 16V Gearbox Etg Dtx 085300053Lx 54/15" за "скромните" 295 паунда без доставка до България. При нас ... НИЩО.
Наложи се да се "забия" в немски форум за ПОЛО, видян като линк тук от Ilia99. Бива ги швабите, правят си експерименти ..., но с пари и за кеф :cry Та там имаше статия за смяна на FFW (оригиналната кутия на щерката) с DKE от Polo 1.6, което ме навежда на мисълта да попитам ...
Ако замяната описана в поста е възможна, значи ли това, че всички модели скоростни кутии от серия 085 ще "паснат" на двигателя AVY на ПОЛО 1.6 GTi 6n2 ? Ще има ли нещо за "преработване" ?
Останах с впечатление, че трите букви означават като цяло различните предавателни отношения (май го прочетох тук).
Ако въпросите са глупави, обяснете с 2 думи, МОЛЯ?
Колкото до предавателните отношения ... ДА, важни са ако имаш условията и най-вече избор да се "заиграваш" с динамиката. Аз засега има 800 кг. "недвижима собственост" и към момента никакъв избор. Дано до неделя да съм наясно какво точно търся пък на късмет.
Накрая нещо според мен полезно, което може би знаете...
Добър сайт за "виртуален тест" на скоростта на автомобила, за всяка предавка, на определен тип/код кутия е https://bg.kolhosniki.ru/gearbox
В началната страница https://bg.kolhosniki.ru има други препратки към техническа информация




Nikogti
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 10 мар 2023 0:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Код на скоростни кутии,според двигател и дата на производств

Мнениеот Nikogti » Пет 10 мар 2023 2:14


Здрасти колега, миналата седмица и аз си взех поло 6н2 гти и след 100 километра скоростите заминаха. С твоята кола какво стана? От къде намери скорости?



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта