Polo 1.4 16V AFH 1997г Прекъсва при подаване на газ. - РЕШЕН

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Gecatawe
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Polo 1.4 16V AFH 1997г Прекъсва при подаване на газ. - РЕШЕН

Мнениеот Gecatawe » Пет 19 апр 2013 21:17


Здравейте , бях си зазимил полото понеже ми беше в повече и нямах възможност да се оправям с много коли.Реших да го изкарам преди 1 седмица и от там се започнаха проблемите.Запалих и тръгнах към бензиностанция да заредя.По пътя започна да прекъсва и да се лашка цялата кола, след като заредих реших да ида на диагностика да погледна какво става.Закачих се и само си адаптирах дросела който бях чистил преди да запаля колата след дългия застой.Връщам се да оставя диагностиката и вече няма палене.Проверявам бобината за искра и се оказа че няма.Купих втора употреба с надеждата че нещата ще се оправят.Слагам новата бобина и колата запали и аз радостен, но не за дълго.Покарах 1 ден и пак се започна с прекъсването.При плавно подаване на газ няма проблеми, в момента в който я изрежа и прекъсва.Свалих бобината и се оказа че е окъсила и тя.Опитах с друга бобина редовна уж от познат пак същите неща.Смених кабели, свещи, капачка палец и пак.Накрая си направих комутатор и използвах моята оригинална бобина която изгоря.Колата пали но прекъсването продължава.Някой някакви идеи че аз вече се изчерпвам.Датчик на хол ми се върти в главата, възможно ли е да неправи правилен импулс и от там да ми идва целия проблем.Делкото не съм го пипал.Благодаря предварително на отзовалите се.Моля само компетентни да пишат защото за 1 седмица се наслушах на какви ли не глупости.Колата има и газов инжекцион, на газ пак прави така.

Последна промяна от Gecatawe на Пон 29 апр 2013 9:10, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Polo 1.4 16V AFH 1997г Прекъсва при подаване на газ.

Мнениеот zografski » Сря 24 апр 2013 15:04


Щом си сменил и кабели, свещи, палец и т.н. вкл. си почистил и обучил дросела, найстина остана само датчика на ХОл да пробваш. Това което си направил до момента е в правилната посока, ако и смяната на ХОЛ датчика не помогне остава да замериш налягането на бенз. помпа. На моето поло така прекъсваше яко и ми даваше грешка на 1ви цилиндър, смених си дюзата(което ми напомня, че може и дюзите да са за почистване), но проблемът остана, след като замерихме налягането на бенз. помпа се оказа в нея болката на моето AFH. Горивен филтър кога си сменял? Хмм но щом и на газ го прави предполагам, че не е от филтъра, най-много ме съмнява датчика след твоето описание, ако не се лъжа датчика на ХОл не беше много скъп, а гадното е че на диагностика не го показва.


Потребителски аватар
Gecatawe
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Polo 1.4 16V AFH 1997г Прекъсва при подаване на газ.

Мнениеот Gecatawe » Пон 29 апр 2013 9:07


Оправено, бобината е окъсявала.Разглобих я и от няколко стари събрах една.Комутатор от telefunken смених му транзистора и бобина от малките temic която залепих.За сега никакви проблеми.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта