Пукнато предно стъкло от изхвръкнало камъче на пътя!!

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
g_velev
Мнения: 109
Регистриран на: Вто 01 мар 2005 14:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово
Контакти:

Пукнато предно стъкло от изхвръкнало камъче на пътя!!

Мнениеот g_velev » Чет 29 сеп 2005 21:03


Значи, при движение на магистралата от съседна кола хвръкна камъче и пукна леко предното стъкло на VW Polo 1,1, 91g. Пукнатината е в диаметър около 4,5 mm и засега не се е разпространила в страни. Неприятното е, че е точно срещу шофьора. Има ли някакъв начин да се полира или да се възстанови по някакъв начин, без да се сменя стъклото? С времето пукнатината ще се увеличава ли? Дали е възможно да се запълни с нещо?
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Чет 29 сеп 2005 21:59


Има едни американси технологии който са за това лично на мен не ми харесват. Лепят стъклото като почистват нараненото място и с полимер го запълват. Това прави пукнатината или точката невидима от вън но не и отвътре. Както и предотвратява спукването на стъклото . На мен лично са ми лепили и не ми харесва как става на всичко отгоре е и скъпо 55лв. за една пукнатина като се има в предвид че ново струва към 120лв са много.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Чет 29 сеп 2005 22:20


ЕЕЕ не знаех ,че са такива цените на въстановяване на прозорци . В такъв случай по -добре си карай така тва 5мм нищо не е .


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Пет 30 сеп 2005 9:05


в Кобра мисля че е около 90 лева тонирано стъкло с монтажа. обади им се, няма смисъл да лепиш старото, и без това сигурно има драскотини от чистачките и кой знае какво още.


Потребителски аватар
maks
Мнения: 2228
Регистриран на: Чет 03 фев 2005 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот maks » Пет 30 сеп 2005 17:11


ако не го закараш на ремонт пукнатината расте,мой приятел караше така 6 месеца,пита тук пита там и накрая си купи ново.


Потребителски аватар
gas
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пукнато предно стъкло от изхвръкнало камъче на пътя!!

Мнениеот gas » Съб 01 окт 2005 22:15


g_velev написа:Значи, при движение на магистралата от съседна кола хвръкна камъче и пукна леко предното стъкло на VW Polo 1,1, 91g. Пукнатината е в диаметър около 4,5 mm и засега не се е разпространила в страни. Неприятното е, че е точно срещу шофьора. Има ли някакъв начин да се полира или да се възстанови по някакъв начин, без да се сменя стъклото? С времето пукнатината ще се увеличава ли? Дали е възможно да се запълни с нещо?
Благодаря предварително!

монтирах стъкла доста време в кобра,ако от нараненото място има тръгнали лъчи,значи ще продължат с времето.въстановяването става като се дупчи дупка в края на лъча(но само горния слой на джама,ако е триплекс)и се пълни със смола(специална) 8) после пукнатината си се вижда,само дето лъча не продължава.най-добре ново :D мисля че може и да е по-малко от 90лв



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта