9то Рали Твърдица - Елена 2013 - 27-28.07.2013

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

9то Рали Твърдица - Елена 2013 - 27-28.07.2013

Мнениеот Vlad777 » Сря 24 юли 2013 8:59


rally-tvarditsa-elena-2013.jpg
9то Рали Твърдица-Елена 2013


Този уикенд ще се състои деветото издание на ралито. Тази година обаче то е с променен формат и включва новоасфалтираната отсечка от прохода Твърдица-Елена. Ето обобщена информация:

Незабравимите скоростни етапи от легендарното рали "Златни пясъци - Сливен" из Твърдишкия и Еленския балкан отново са част от съвременното Рали Твърдица-Елена 2013, което ще се проведе на 27 и 28 юли.

След като трасето участва над 30 години в маршрута на рали "Златни", за последен път по отсечката Твърдица-Елена състезание се провежда през 1990 г. След това поради промени в правилника на FIA трасето на ралито се мести на други места. След реконструкцията и цялостното асфалтиране на пътя между двете китни балкански градчета в края на 2012 г., ралито се завръща на добре познатото трасе с любезното съдействие на Община Твърдица, Община Елена и Евроком Рали Тийм.

Стартът на ралито ще бъде даден в събота в 17:30 ч. на централния площад в гр. Твърдица, като след това се предвижда преминаването през специален етап "Детелината" в гр. Твърдица.

В неделния ден пилотите ще преминат 3 специални етапа от гр. Твърдица към гр. Елена, където ще пристигнат около 10:50 ч. В гр. Елена ще има двучасова пауза и регрупинг, време през което феновете на рали спорта ще могат да видят от близо участниците в надпреварата.

След паузата следва класиката в жанра - специален етап Елена-Твърдица. Това е етапът, популярен като най-трудния от рали Златни пясъци в близкото минало. Технична отсечка с атрактивни завои и здрава асфалтова настилка. Дължината на етапа е 29,2 км. и условно може да се раздели на две части – първата (12 км. до разклона на Предела) е изкачване от село Буйновци към билото на планината, а втората (17 км. до гр. Твърдица) се характеризира с по-широка асфалтова настилка, бързи завои и голяма денивелация.

След отсечката Елена-Твърдица, следват още три скоростни етапа и финал на ралито в 16:40 ч. в неделния ден.


Сайт на Рали Твърдица - http://www.rally-tvardica.com

Рали Твърдица във Facebook

Видео от 2012 г:



Спот 2013:


:arrow Аз ще бъда там от петък. Ако някой има желание да се видим - нека ми пише на ЛС.

Една снимка от миналата година:
Изображение




Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: 9то Рали Твърдица - Елена 2013 - 27-28.07.2013

Мнениеот yordannnnnn » Сря 24 юли 2013 21:11


колега на 28-ми ще пътувам от Стара Загора до Елена на почивка малко,дали ще е затворен пътя в неделя заради ралито,и в Елена ли ще е награждаването че ще е интересно


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: 9то Рали Твърдица - Елена 2013 - 27-28.07.2013

Мнениеот Vlad777 » Пет 26 юли 2013 16:40


От днес съм в Твърдица. Ако има колеги да ми пуснат телефон на лс. Детайли за програмата на сайта.



Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта