VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други
Потребителски аватар
DUDEto
Мнения: 105
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 18:41
Автомобил: Golf 2 GTI 16v ITB 1990
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот DUDEto » Вто 17 мар 2015 17:43


С малко закъснение даваме информацията за 1ви и 2ри кръг от Time Attack шампионата, в който отбора е насочил усилията си за сезон 2015 и е подкрепен от VWclub.bg.

Мероприятието се проведе на писта Дракон село Калояново на 14-15 март. Спрямо новия регламент в един ден се провежда един кръг. След дългата пауза, предсезонната подготовка бе сериозна, НО уви липса на късмет не позволи на пилотите да покажат най-доброто от себе си и колите.

Шампиона за миналата година Борислав Петров Bobby_, имаше проблем с липса на правилните гуми и устойчивостта на своята кола. Условията в първия ден бяха меко казано ТЕЖКИ, на границата с невъзможни за каране. След първите сесии за деня (14 март събота), класирането се променяше динамично и времената се подобряваха постоянно. Поради натрупаната умора, непрестанния дъжд и ниските температури, Боби почувства физически дискомфорт и неуспя да излезе в последните сесии, когато бе изместен до 4та позиция в неговия клас М2, където и завърши за първия кръг.
Сутринта на 2ри кръг (15 март неделя) обещаваше доста по-добри условия за състезание. Дъжда бе спрял, а след всяко излизане на коли по трасето то изсъхваше. След 4тата сесия за клас М2 Боби заемаше втора позиция и уверено подобряваше времената си. Точно тогава обаче направи доста атрактивно излизане от трасето, което го забави в бокса и загуби позицията си. В крайна сметка отново 4то място и нескрито разочарование.

Васил Деспотов DUDEto, шампиона на VAG събор 2014, взе участие в клас С2. Доста слабо представяне от негова страна в събота, причините за което идентични с тези на Bobby_, липса на гуми и нестабилност на автомобила. Седма позиция за него през този ден.
Началото на втория ден бе доста по-оптимистично. С всяко излизане времената се подобряваха, като след една от сесиите 2рия, 3тия и 4тия бяха събрани само в 38 хилядни от секундата, единия от които бе DUDEto. Последно излизане на трасето, чудесно държание на автомобила и още по-бързи обиколки, но отново липса на късмет и излетял от трасето състезател нарушиха ритъма в карането на Васил и това му отреди 5то място за деня.

Станимир Танчев Stenly, третия пилот на отбора също се включи в клас С2. Представянето му на първи кръг бе приятната изненада за отбора. Стенли показа, че не е важно да имаш силна кола за да постигнеш добро време. Той постигна 6та позиция за деня. Доказателство за казаното преди малко е разликата от само две секунди от времето на Боби.
През неделния ден той също показа уменията си и се включи в битката за челните позиции, като бе един от тримата в хилядните. За негово съжаление,а и на отбора, късмета го остави в края на деня и той се класира на 7ма позиция.

Отбора изказва благодарности на VWclub за подкрепата и помощта, работата продължава с цел израстване и затвърждаване на постигнатото през миналия сезон!




Потребителски аватар
DUDEto
Мнения: 105
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 18:41
Автомобил: Golf 2 GTI 16v ITB 1990
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот DUDEto » Вто 17 мар 2015 17:56


Част от снимковия материал. Благодарим и на Risteephotography за кадрите :)
Прикачени файлове
FB_IMG_1426511051363.jpg
Най-атрактивното излитане за weekenda
FB_IMG_1426511365484.jpg
И резултата минути по-късно
FB_IMG_1426524712113.jpg
Наводненото трасе в съботния ден...
FB_IMG_1426524701082.jpg
Vwclub.bg
FB_IMG_1426607712975.jpg
VWracing подкрепен от VWclub


Потребителски аватар
DUDEto
Мнения: 105
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 18:41
Автомобил: Golf 2 GTI 16v ITB 1990
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот DUDEto » Вто 17 мар 2015 17:58


И още...
Прикачени файлове
FB_IMG_1426607601504.jpg
FB_IMG_1426511283387.jpg
FB_IMG_1426607606213.jpg
Приятната изненада за всички!
FB_IMG_1426607613444.jpg


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 17 мар 2015 18:08


Браво момчета за ентусиазма, сигурен съм че ще подобрите представянето си през сезона :th_up


Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот Bobby_ » Чет 19 мар 2015 10:02


Надяваме се на силно присъствие и участия във всяко едно мероприятие!!!!


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот Spas » Нед 22 мар 2015 19:44


Боби, не разбирам само едно нещо, тук пишеш, че очакваш силно представяне във всяко едно състезание, във фейсбук буквално продаваш колата и обясняваш, че ти е писнало и не си за този спорт? Та ако можеш да излезнеш със едно становище, какво всъщност ще се случва за напред? :love.vwclub


Потребителски аватар
RISTEE
Мнения: 219
Регистриран на: Пет 09 юли 2010 20:11
Автомобил: Vw mk2 GT special
Двигател: 1.8 RP
Местоположение: riogrande

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот RISTEE » Нед 22 мар 2015 20:56


Състезанието беше супер, ние бяхме там в събота условията бяха много тежки а конкуренцията силна.
Много дъжд....... Отделно че по самата писта имаше много трафик което 100% съм сигурен че ви спираше в
дадени моменти, да не забравяме че и част от конкуренцията беше от пистовия шампионат където нивото е много
много високо.
И все пак евала на отбора за участието и борбата за победа :bowdown


Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот Bobby_ » Пон 23 мар 2015 1:44


Спасе, Аз тази кола я пускам за продажба вече втори път!!! въпроса е че сега е далеч по-популярна от миналата година!!!

Мога веднага да разясня на всички тук какво имам в предвид:
Аз се НАДЯВАМ на участия навсякъде във всички дисциплини (тайм атак и пистов шампионат) искрено се надявам няколкото портфолиа които сме разпространили да заработят в НАША полза!!!! Искам да карам навсякъде но не мога да си го позволя!!! Писна ми да се мъча и да не смогвам за каквото и да е !!! Не искам да описвам тук какво ми костваше последното състезание..... 3 седмици безсъния.... за пари .... само 2 покупки са на стойност над 5000лв ..... е според теб с работата ми в сервиза как да смогна??? не съм милионер!!!! за проблемите в спорта винаги стигаме до пари!!! Мога да ти дам пълен отчет за едно мероприятие на калояново но мисля че е безсмислено.... За сравнение ще ти кажа че 4 чисто нови гуми имат живот 150състезателни километра а струват 2400лв. на едно състезание се въртят около 70-100км.....

а това че не съм за този спорт...... е въпрос на гледна точка. Ти го приемаш буквално!!! Аз мога със ръка на сърце да кажа че ме беше страх няколко десетки пъти!!! Това имах в предвид!!! имаше няколко безстрашни момчета които ме уплашиха още толкова!!! някак си отстрани не се вижда какво е всъштност на трасето..... покрито с минимум 1см вода!!!! локви безброй, аква планинг независимо от гумите...... запотени стъкла, караш със около 150 и пред теб има 3 мъгляви облака..... в които в последния момент виждаш леееки стопове..... айде спри сега..... в локвите..... като не виждаш пътя и колите..... Е хвана ме страх!!!!!! не искам да убия някой за нищо..... аз ще оцелея ама този който е без клетка и никакви защити?????

Ако някой има съмнения в лоялността ми у договорените ми отношения с клуба нека ме пита директно!!! и на ФЕСТА ще дам отговор на всички ЗАИНТЕРЕСОВАНИ относно плановете ми за мен и колата ми!!!!

Другото което искам да подчертая!!!! АЗ не съм отбора а НИЕ!!!! има още двама "идиота" кооито се мъчат като мен :)

Ако някой я купи тази кола.... и принадлежностите и .... ще приключа със спорта. Ако остане.... ще се кара докато има с какво!!!


Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот Bobby_ » Пон 23 мар 2015 2:12




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот Spas » Пон 23 мар 2015 17:10


Написах го само за разяснение, защото ме питаха разни хора, за какво ставало дума. Няма нужда от толкова удивителни знаци, аз не съм ти душманин, исках само да е написано в темата и да се знае от всички. Прозрачност му е майката :beer :love.vwclub


Потребителски аватар
DUDEto
Мнения: 105
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 18:41
Автомобил: Golf 2 GTI 16v ITB 1990
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот DUDEto » Вто 26 май 2015 11:38


Мина и 3ти кръг от TimeAttack шампионата на България, в който отбора взе участие. Той се проведе в съседна Румъния на пистата MotorPark близо до Букурещ.

Първоначалното впечатление от трасето е много положително. Пистата е доста бърза,но има и технични участъци. Неравности почти не се усещат, а асфалтовото покритие държи колите залепени независимо от гумите...

Ще започна с представянето на Stenly. Неговото участие в клас С2 отново предизвика интерес сред участници и публика. Непретенциозния на вид Пасат отново доказа, че нетрябва да бъде подценяван. С всяка поява на пистата той подобряваше времената си. 1.56:382 стигна за 4то място, а със спечелените точки Стенли излезе на 5та позиция във временното класиране.

DUDEto (моя милост) също бе в клас С2. Чисто нова писта и кола... Предизвикателството бе да вляза бързо в час и да се боря за челната тройка. Отново подобряване на времената с всяка сесия. Според мнозина най-интересната битка за деня. Първите трима въртяхме близки обиколки и до последно нямаше яснота кой къде ще е на стълбичката. В крайна сметка 1.50:315 най-добро време и трето място за деня, а с точките от този кръг и трети във временното класиране.

Bobby_ продължи битката в клас М2. Част от конкурентите му не се появиха, но имаше достойни заместници от страна на домакините.
Колата бе перфектно подготвена, послушна и доставяше удоволствие от карането й. Притеснението от дългата права (960м) изчезнаха след първата сесия и Боби започна атака на челните места. Високите температури непозволяваха постигане на нормална работа на мотора и доведоха до пропусната сесия. В последното за деня каране основателя на VWracing, излезе крайно мотивиран и постигна време от 1.42:603 с което спечели сребърния медал в М2. С това постижение той излезе на втора позиция във временното класиране.

Другия факт, с който се гордеем е, осмата позиция в генералното класиране на Боби заобиколен от доста расови бегачки като Порше Панамера и Ферари F430.

След 10тина дни е и следващото мероприятие в което отбора ще вземе участие, а именно VAG събор 2015 на писта Дракон.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот Kuncavia » Сря 27 май 2015 9:52


Малко гепени снимки от профила на Боби :redface

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
icokr
Мнения: 1129
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:27
Автомобил: GOLF 3 GTI 16V
Двигател:
Местоположение: София

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот icokr » Сря 27 май 2015 12:26


:bowdown :th_up :love.vwclub


Потребителски аватар
DUDEto
Мнения: 105
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 18:41
Автомобил: Golf 2 GTI 16v ITB 1990
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот DUDEto » Вто 09 юни 2015 18:10


Да обобщим и VAG събор 2015!

Съботното каране (тренировки) минаха според очакванията ни. Времена под 1 мин. За всеки от нас.

Bobby_ спря хронометъра на 54.463 с което завоюва и първата позиция.

DUDEto записа време 58.275 достатъчни за второ място, но не и да оправдае очакванията на отбора.

Stenly постигна 59.429 и трето място.

Пълен успех и големи усмивки на лицата ни.

Неделния ден бе очакван с нетърпение заради формата на финала, а именно стартова решетка. Спрямо програмата тряваше да стартират 6 автомобила, но поради липсата на единия и технически проблеми на друг останахме само 4. Целия отбор бе на линия и готов за тази надпревара.
При зеления сигнал всички потеглиха и запазиха позицията си след първия завой (най-важното без инциденти). Още след 4 завоя Bobby_ започна да трупа преднина пред останалите. В края на дългата права Stenly неуспя да се пребори с колегата Vento (Митко) и отстъпи третата позиция. DUDEto се опита да избяга напред и да догони Bobby_ , но това не се случи. След две обиколки той бе настигнат от преследвачите си. Забеляза се нестабилност при завиването му и това вещаеше пазене на позицията. В 4тата обиколка обаче Васил загуби битката и започна борба със съотборника си Stenly. Единствено по-силната кола и ускорението на правата му помогнаха и той завърши 3ти. Станимир бе очевидно по-бърз в завойте от съперника, но ненамери пролука за изпреварване.

Титлата отново е в отбора, но с нов притежател Боби Петров!
Отлично представяне и много работа за следващото мероприятие, а именно TimeAttack 4ти кръг на пистата Серес в Гърция на 03.07.2015г

Лично аз съм недоволен от СЕБЕ СИ и обещавам за догодина сериозност и битка с Боби.


Bobby_
Мнения: 2260
Регистриран на: Пон 20 юни 2005 2:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VWracing team - сезон 2015 с подкрепата на VWclub!

Мнениеот Bobby_ » Пон 22 юни 2015 19:49


една лееека снимчица....
Прикачени файлове
10603890_826411314107816_786375489732180363_o.jpg
ФИНАЛА
11406747_826628167419464_556399683167445271_o.jpg
леко завивам



Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта