Формула 1, Сезон 2016

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други
Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Spas » Нед 27 ное 2016 15:40


Eй заради тази маневра, заслужи титлата Росберг, дали ще я вземе? :)




Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Ludia » Пон 28 ное 2016 9:10


Нов световен шампион. И нов разлом в отношенията на Хамилтън с Мерцедес. Аз лично не смятам, че направи нещо некоректно или нечестно. Напротив съвсем достойно се представи и понесе загубата като мъж.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Vlad777 » Пон 28 ное 2016 9:16


Малко странно ми се стори, че по радиото доста го натискаха да кара по-бързо, при положение, че води. И то не неговия рейс инженер, а от шефовете...

Другото, което ми направи впечатление е, че така и не поздрави Нико, чак до момента, в който излязоха на трибуната.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Ludia » Пон 28 ное 2016 10:17


Vlad777 написа:Малко странно ми се стори, че по радиото доста го натискаха да кара по-бързо, при положение, че води. И то не неговия рейс инженер, а от шефовете...

Другото, което ми направи впечатление е, че така и не поздрави Нико, чак до момента, в който излязоха на трибуната.

Поздравиха се и след като излязоха от колите макар, че по-скоро Розберг отиде при него, се поздравиха.

И аз не разбрах защо толкова опорито го натискаха да се засили... От екипа казват, че това е било защото са се страхували, че Фетел върви много бързо и записва по-добри времена от тези които Люис би постигал дори ако даде макс газ... И не признават, че инструкците им са били за да предпазят Розберг от изпреварване. Но според мен мениджмънта искаше Розберг да победи, в което реално няма лошо, но поне да си го кажат. Хамилтън доказа, че не е кукла на конци и че се бори до последно. Можеше и доста по-екстремни неща да направи, но той се задоволи само със забавяне в темпото. И това не е нищо ново, виждали сме го често в други серии и при моторите включително.... Ако не бяха съотборници в същото положение, самите Мерцедес щяха да му кажат да намали, дори с риск да загуби състезанието, в името на това да спечелят шампионата, сигурен съм.

Изображение


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот gugun4u » Пон 28 ное 2016 12:34


Не съм фен на Хамилтън, нито пък на Мерцедес, но реакцията на отбора беше дебилно - идиотска. Започвам да мисля, че някой от проблемите на Люис може наистина да не са случайни. Човека, какъвто и да е, искаше да спечели титлата - абселютно нормално. Разбирам на Мерцедес да беше заложена титлата при конструкторите на карта, но нищо подобно. Шумахер, като усети, че губи титлата 1997, се пробва да изхвърли Вилньов от пистата. Не му се получи, наказаха го, но за него едва ли щеше да е от значение дали е завършил втори в шампионата или както се оказа наказан. Истинския шампион иска титла. А мерцедес - те просто искаха да дадат конфорт на Розберг и да му подарят титлата. А Нико, дори непробва атака. Реално дори да беше направил рискована атака, най - много да бяха и двамата отпаднали, което даваше титлата отново на Нико. Ама не, те искаха с лежерно каране да направят единия шампион за сметка на другия. Е Люис да не е идиот?!? Изпитал ужас да минава Макс. Еми ужас не ужас, като искаш да си шампион ще минаваш. Фераритата цяла година си трошат (и преносно и буквално) колите и нервите с него. Отново се връщам на Шумахерм този като караше за титла беше като змей и нищо неможеше да му спре на пътя. На макс, до псоледно. 2006 - та, доакто Алонсо се возеше спокойно до финала, този от изоставане с 1 обиколка почти в началото на състезанието, после караше като на квалификация до края и правеше изпреварвания, които трудно някой би опитал дори, въпреки, че шансовете за титла вече бяха почти никакви. Но затова е велик шампион. Общото между всички такива е, че са склонни да рискуват и да се раздадат на макс, когато ножа е до кокалчето, независимо от методите., силни характери... А Розберг... честита тила, добър сезон ... постоянство... но защо ли си мисля, че може и да му е последна. Тезата, че Мерцедес са щели да загубят състезанието е нелепа, въпреки, че дори да бяха загубили - НИЩО. Късмет за Нико, че нямаше още 3 обиколки, че Фетел щеше да го продуха, а дребосъка да обърне шампионата рЕзко.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Vlad777 » Пон 28 ное 2016 12:43


Интересен сезон всъщност. Хамилтън с 10 победи, Нико с 9. И по една победа за двамата пилоти на Ред Бул.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 482
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот tomata » Пон 28 ное 2016 13:07


Не харесвам хамилтън, след снощи даже е гадна чернилка, с тъпа постъпка. Много интересно като забавяше откъде беше сигорен, че две коли щяха да изпредварят нико, а него не?? Поздрави за нико и титлата, но и той малко ме издразни защо не се опита да изпредвари хамилтън.


Liminat
Мнения: 422
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Liminat » Пон 28 ное 2016 13:28


gugun4u написа:Не съм фен на Хамилтън, нито пък на Мерцедес, но реакцията на отбора беше дебилно - идиотска. Започвам да мисля, че някой от проблемите на Люис може наистина да не са случайни. Човека, какъвто и да е, искаше да спечели титлата - абселютно нормално. Разбирам на Мерцедес да беше заложена титлата при конструкторите на карта, но нищо подобно. Шумахер, като усети, че губи титлата 1997, се пробва да изхвърли Вилньов от пистата. Не му се получи, наказаха го, но за него едва ли щеше да е от значение дали е завършил втори в шампионата или както се оказа наказан. Истинския шампион иска титла. А мерцедес - те просто искаха да дадат конфорт на Розберг и да му подарят титлата. А Нико, дори непробва атака. Реално дори да беше направил рискована атака, най - много да бяха и двамата отпаднали, което даваше титлата отново на Нико. Ама не, те искаха с лежерно каране да направят единия шампион за сметка на другия. Е Люис да не е идиот?!? Изпитал ужас да минава Макс. Еми ужас не ужас, като искаш да си шампион ще минаваш. Фераритата цяла година си трошат (и преносно и буквално) колите и нервите с него. Отново се връщам на Шумахерм този като караше за титла беше като змей и нищо неможеше да му спре на пътя. На макс, до псоледно. 2006 - та, доакто Алонсо се возеше спокойно до финала, този от изоставане с 1 обиколка почти в началото на състезанието, после караше като на квалификация до края и правеше изпреварвания, които трудно някой би опитал дори, въпреки, че шансовете за титла вече бяха почти никакви. Но затова е велик шампион. Общото между всички такива е, че са склонни да рискуват и да се раздадат на макс, когато ножа е до кокалчето, независимо от методите., силни характери... А Розберг... честита тила, добър сезон ... постоянство... но защо ли си мисля, че може и да му е последна. Тезата, че Мерцедес са щели да загубят състезанието е нелепа, въпреки, че дори да бяха загубили - НИЩО. Късмет за Нико, че нямаше още 3 обиколки, че Фетел щеше да го продуха, а дребосъка да обърне шампионата рЕзко.

Напълно подкрепям, аз поне сядам да гледам състезания, а не отборни заповеди. Ако всички започнем да корим състезателите, че не щат да губят титлата, по-добре да си изберем нещо друго да гледаме. Щеше ми се Хам да обърка спирачката с газта на някой завой и да видим нещо но се подчини на отборната тактика и загуби титлата...


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Spas » Пон 28 ное 2016 13:29


Много неспортсменска постъпка от страна на Хамилтън и много приятелско-германска постъпка от страна на Фетел. Можеше да го задмине, поне на два пъти, но гумите заминаваха и беше много съмнително, че ще мине Хамилтън. Затова пусна газта, сигурен съм :th_up


Liminat
Мнения: 422
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Liminat » Пон 28 ное 2016 14:24


Да, очаквано поведение от страна на Фетел. Няма никакво желание още един да е с 4 титли, така са само двамата с Прост.
Верстапен май е прав да ги разритва като стари калпаци, само колата му пречи да ги намачка всичките. Да не забравяме на дъжд как тръгна, бива си го хлапето, но в този гаден /за всички, които не са в най-силната кола/ спорт като нищо и най-добрия може никога да не попадне в правилната кола. какво значение имаше кой какво може, тогава, когато уилямс с Менсъл и Патрезе правеха редовно 1-2.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Ludia » Пон 28 ное 2016 15:55


tomata написа:Не харесвам хамилтън, след снощи даже е гадна чернилка, с тъпа постъпка. Много интересно като забавяше откъде беше сигорен, че две коли щяха да изпредварят нико, а него не?? Поздрави за нико и титлата, но и той малко ме издразни защо не се опита да изпредвари хамилтън.

пич, нещо не ги навързваш нещата, та да ти помогна...
това, че не харесваш този или онзи си е твое право, сигурен съм, че Хамилтън няма да се разстрои от факта, при положение че дори не подозира че съществуваш...
Хамилтън забави осезаемо чак в края на състезанието именно за да не бъде изпреварен в случай, че изпреварят Нико. Също така, не е за подценяване факта, че Фетел и Верстапен са рискови пилоти и опитвайки се да изпреварят Розберг е много веротно да се стигне до инцидент и евентуалното му отпадане. Така че риска да бави беше оправдан.
Нико нямаше как да изпреДвари, защото в сектор 1 Хамилтън натиска, а бави след това - в DRS зоните и завоите


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Ludia » Пон 28 ное 2016 15:59


Spas написа:Много неспортсменска постъпка от страна на Хамилтън и много приятелско-германска постъпка от страна на Фетел. Можеше да го задмине, поне на два пъти, но гумите заминаваха и беше много съмнително, че ще мине Хамилтън. Затова пусна газта, сигурен съм :th_up

Абсолютно ! Но според мен не само по германска линия.... ако не беше последно състезание, решаващо шампионата и той и Верстапен щяха да са много по-твърди с Розберг. Сега просто решиха да не дават всичко от себе си и да не се намесват в битката между съотборниците в Мерцедес.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Spas » Пон 28 ное 2016 17:08


Според мен тук идва чисто човешката точка. Всички пилоти знаят за какво става дума по време на състезанието и получават доста информация. Според мен Фетел е знаел, че ако мине пред Нико, черничкия ще даде газ и няма да му се случат нещата. Особенно и с ези полуразпадащи се супер-меки гуми. Аз съм доволен, черния не е шампион :mhihi


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Ludia » Пон 28 ное 2016 19:53


Като фен на Алонсо е ясно, че Хамилтън хич не ми е от любимите пилоти. Но няма как да отрека че Люис е много много много добър пилот и според мен заслужаваше да спечели шампионата повече от Росберг. Само за 3-4 години израстна толкова много, че чак ме впечатли. Този сезон спечели повече състезания и повече пол позишъни от Росберг. Но както по-рано през сезона казах, загубата на титлата само ще го амбицира още повече. Надявам се сезон 2017 да е по-тежък за Мерцедес.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2016

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 28 ное 2016 22:11





Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта