Формула 1, Сезон 2019

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 29 сеп 2019 20:00


Шарл нямаше шанс да излезе пред Ботас, дори да беше влязъл веднага при обявяването на СК. Беше само 9 секунди напред, а при кола за сигурност се губят около 16 сек в този питлейн




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 29 сеп 2019 20:50


Ферари отново се доказаха....


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот Barboukov » Пон 30 сеп 2019 14:02


Фетел спря на 400м от бокса. Мисля, че няма такъв проблем във Ф1, който да не ти позволи да изтикаш колата още четвърт миля. Какъвто и да е проблема, дори и с риск за смяна на ЗС, нямаш право по такъв начин да прецакваш собственото си състезание. Става въпрос за няколко стотин метра, а не обиколка. Знаеш, че Мерц не са влизали и вадиш VSC. А Фетел ако беше пич, щеше да кара и да спре на входа на бокса :mhihi
За стратегията в началото: Защитавам позицията на Фетел да остане по-дълго начело. Беше по-бърз от Шарл и нямаше смисъл да стои зад него. При боксове 1-2, после е по-лесна смяната на места без излишен риск.
Като цяло, събитията ги смятам 70/30 вина на Ферари/малшанс.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 30 сеп 2019 19:15


Не обича заповеди това момче Мартине. Щом са го говорили преди състезанието трябва да е мъж и да върне позицията без да го молят дори. Иначе взе да дава газ чак когато му казаха по радиото да се разменят, Шарл естествено няма как да поддържа същото темпо в мръсния въздух отзад без да си съсипе гумите. Не че го защитавам, но той изпълни указанията в началото, щото ако не ги беше изпълнил спокойно в спирането за втори завой можеше да блокира траекторията и Фетел да си остане втори, а той си го пусна както трябва на широко отворена врата.Относно повредата, ясно беше, че при толкова мощност рано или късно нещо ще се счупи


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 30 сеп 2019 19:32


Викаш, затова Бугати Вейрон се не кара много...


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот stoi4o.d » Пон 30 сеп 2019 20:41


Хамилтън на старта тръгна да затваря Фетел и щеше да се появи зад Леклер и с изтеглянето от Ферарито щеше да е първи преди спирането. Беше въпрос на шанс, а и се видя че в последния момент врътна на дясно и отстъпи лекичко на Фетел. Не знам как може Леклер да се сърди, че бил се жертвал да изтегля Фетел на старта и после трябвало да му върнат позицията, ами да си беше изтеглил Хамилтън. Фетел направи серия от най-бързи обиколки една след друга, нямаше по-бърз от него. Състезанието не се печели събота, че първото място да е за Леклер. Фен съм на Ферари от както за първи път гледах Ф1 края на 90-те, и всички пилоти съм ги харесвал и са ми били любими Шуми, Барикело, Маса, Кими, Алонсо, Фетел, ама това момче Леклер още от началото на сезона с тези тънки изказвания не ми допада поне за сега, ама има си самочувствие хлапето зад него е принца на Монако и мениджъра му Тод и един куп спонсори. Ситуацията с мулти 21 не може да се сравнява с тази, първо Фетел щеше последните обиколки да пусне Леклер, и второ тогава двамата с Уебър се бориха за световната титла, а и за да станеш шампион си трябва злоба, да не съобразяване с отборните заповеди - пример е Хамилтън не му пукаше за отбора и поднасяше Нико само и само да вземе титлата. А пример за послушко си е Ботас, един път не притисна Хамилтън, един път не се съобрази с отборните заповеди, един път не направи нещо и така без титла отново, е аз не искам Фетел да е Ботас... ех а как искам Верстапен да беше във Ферари :twisted


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 315
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот mukot » Пон 30 сеп 2019 21:50


Ода не е прав за мръсния въздух, който пречил на Шарл в началото. Просто Фетел беше далече и Шарл не можеше да го доближи. И да, още от много млад почна да мрънка и да има претенции. Харесвах го повече, но почна да ме разочарова.
Фетел беше по-бързия в Русия.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 01 окт 2019 6:30


На мен ми е все тая какво се случва във Ферари щом моя човек печели, но няма как да разберем дали Фетел е бил по бърз при разменени позиции, при положение, че Шарл го пусна на втори завой а не го блокира, а можеше да го блокира, но изпълни отборната заповед.
Zdravko Zankov написа:Викаш, затова Бугати Вейрон се не кара много...

Това е несериозно Здравко и няма нищо общо със задвижващите системи във Ф1. Стигнали са едни 1000 или 1100 коня, няма значение колко са и с тия коне имат максимална издръжливост. За да се вдигне мощността с много се рискува надеждността на системата. Видно е че мотора на Ферари от втората генерация е изкарал 9 състезания и на двата болида, но къде бяха Ферари с него като мощност, дори и на бързите писти. Откакто сложиха третата версия летят на правите, все едно са направили задвижваща система с поне 100 конски сили отгоре, което явно спомогна за по ниската надежност. Половин секунда в квалификационна обиколка разлика на мерцедеса не е никак малко


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1507
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот Кайзен » Вто 01 окт 2019 7:18


mukot написа:Ода не е прав за мръсния въздух, който пречил на Шарл в началото. Просто Фетел беше далече и Шарл не можеше да го доближи.

Не, че искам да защитавам Шарл, но без младока да помогне на Фетел, то немеца можеше да си остане и трети след втори завой - вижте стартовете през 2017 и 2018.
Според мен Ода е прав за "мръсния въздух", защото до 8-9 обиколка Шарл се движеше на около 1-1,3сек зад Фетел и като видя, че няма да има размяна отвори по-голям прозорец, за да не си прегрява автомобила.

Фетел си е посредствен пилот, който имаше невероятния късмет да кара в един бърз полулегален болид четири години. Който и да го беше карал, той щеше да е шампион. По подобие на това, което правеха Франк Уилямс и Едриан Нюй в Уилямс преди това - Монтоя и Вилньов.

Какво направи Фетел във Ферари до сега - нищо. Колко разви болида - вижда се до този сезон.
От както във ферари са почнали да развиват болида в посоката, която е искал Шарл, се виждат резултатите. И когато един младок в първия си сезон има по-добри резултати (повече точки, повече спечелени квалификации и т.н.) спрямо един четирикратен шампион и го бие "като маче у дирек", то отбора явно се съобразява с това. И не е нормално когато Фетел спечели в Сингапур да казва ""Ferrari is more important then any driver" и само една седмица по-късно да пренебрегва отборни заповеди.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 01 окт 2019 15:32


К.Одаджийски написа:Относно повредата, ясно беше, че при толкова мощност рано или късно нещо ще се счупи

К.Одаджийски написа:
Zdravko Zankov написа:Викаш, затова Бугати Вейрон се не кара много...

Това е несериозно Здравко и няма нищо общо със задвижващите системи във Ф1. Стигнали са едни 1000 или 1100 коня, няма значение колко са и с тия коне имат максимална издръжливост.


Знаеш,че обичам да те поднасям за твоята "любов" към водещият пилот на Мерцедес.
:Mr Green Fun


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот Barboukov » Сря 02 окт 2019 19:43


Лично аз харесах Льоклер още миналия сезон и чаках деня, в който ще седне в червения болид за да сменя Аватара. Бях 100% сигурен, че ще натупа Фетел по подобие на Рикиардо.

Откакто премина във Ферари, Фетел твърдо не става. Наистина, беше му лесно с Ред Бул, но и колата беше в друго измерение. Нямаше писта, на която да не е конкурентна. Факт, че той не правеше грешки и я докарваше до финала. Спечели 9 от 9 в края на 2013та.
Не знам дали си спомняте тестовете, но 16 в дълги серии въртеше константни времена, докато 5 имаше колебания и графиката му беше като кардиограма. Хлапето още от Февруари се чувстваше по-добре.
Относно мръсния въздух - много пилоти са казвали, че дори и на 5 секунди се усеща и поведението на колата е различно. В тази ера на Ф1, лидера почти винаги е най-бърз.
Фетел тази година колко силни състезания направи? Две. Канада и Германия. Сингапур не го броя заради трудното изпреварване. Льоклер колко силни има? Бахрейн, Франция, Австрия, Белгия и феноменалната Италия. Колко отборни заповеди изпълни? Всички до една и повечето без възражения. А на 5 докато му натиснат копчето и реве (без Белгия).
Двамата са коренно различни. Пилот в края на кариерата си, който има титли, взема 127.5млн за три сезона и е афектиран от това, че 44 ще изпълни неговата мечта да бие Шумахер. Льоклер - млад, бърз, много талантлив и справедлив. Знае за какво се бори и си отстоява позицията без притеснения. И това е, защото и той е на ясно, че е по-бързия в отбора.
Никога не съм харесвал Ферари поради факта, че не дават равни позиции на пилотите. Тази година от начало тръгнаха със заповеди за да изведат 5 напред, но хлапака просто им показа, че не трябва да е така. А те до лятната пауза си отстояваха за Фетел. След като видяха, че нещата няма да се случат, вече е късно да гонят Хамилтън. Вместо сега Льоклер да е с 40 точки пасив и шансове за титла, той е с почти 100.
Сигурен съм, че другия сезон ако Фетел не отиде в Ред Бул (като това вероятно ще се случи), нещата ще са различни.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот georgebonev » Сря 02 окт 2019 19:55


Много точно!
:th_up


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 03 окт 2019 6:37


Barboukov написа:шансове за титла, той е с почти 100.

Повече от 100, 107 ако трябва да сме точни


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот Lupender » Чет 03 окт 2019 9:28


Най-важното е, че Леклерк доказа, че дори във Ферари, правилата, заповедите и въобще всичко в отбора, не са обсолютни величини и, че има значение как ги приемаш и как се бориш! За мен това е постижение... особено във Фери, особено предвид последните 15 години там.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2019

Мнениеот Barboukov » Чет 03 окт 2019 10:24


К.Одаджийски написа:
Barboukov написа:шансове за титла, той е с почти 100.

Повече от 100, 107 ако трябва да сме точни

И понеже нямаше какво друго да кажеш, написа точно точките.



Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта