Формула 1, Сезон 2020

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други
Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот Spas » Чет 19 ное 2020 11:44


Все ми е тая, Здравко, все ми е тая, да вали, да гърми, сняг да завали, ако трябва, писна ми да гледам бенцове 1-2, такава доминация не е имало и при Шумахер!




valio_
Мнения: 92
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 12:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот valio_ » Пет 20 ное 2020 9:40


Хамилтън пазеше гумите и себе си от сблъсък, затова не си даваше зор да изпревари Фетел. Пробва един два пъти атака, не стана и си продължи с неговата си стратегия. За какво му е да натиска, определено всеки знае колко добре кара на дъжд, доказал го е многократно. Отделно всички видяхме, как условията на трасето бяха изключително неподходящи за провеждане на надпревара от Ф1. Всеки пилот след състезанието го потвърди това, а някои и по време на надпреварата.

п.п. Относно съмнението, дали Хамилтън е велик пилот или не, ще добавя само: спомнете си какво стана след финала на надпреварата на Нюрбургринг, как Мик Шумахер подари на Хамилтън една от каските на баща си и го поздрави от името на цялото си семейство. И ако това не е признание ...


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19547
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот radotom » Пет 20 ное 2020 11:50


valio_ написа:Хамилтън пазеше гумите и себе си от сблъсък, затова не си даваше зор да изпревари Фетел....

:th_up Ми много ясно!
мое да е хванал малко патина, ама не е луд да рискува на тая писта :mrgreen


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот Spas » Пон 23 ное 2020 10:36


valio_ написа: Пробва един два пъти атака, не стана и си продължи с неговата си стратегия. ...


Е те тука е разковничето....като знаем каква кола кара той, каква кола е ферарито тази година, без да преувеличавам, все едно караш Фолксваген и Дачия.....

И за да не бъда голословен, ето какво мисли негов сънародник, най-велик в неговия спорт:

Screenshot_20201122_095011_com.facebook.katana.jpg


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот Vlad777 » Пон 23 ное 2020 11:08


Добре го е нахлебил :mhihi

Мецедес просто показват, че са в друго измерение през последните години и са без конкуренция. Както казва един известен бостански плод: "и магаре да сложа, пак ще спечели"


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот PzKpfW » Вто 24 ное 2020 0:24


Именно това исках да кажа и аз преди няколко вечери, ама бях подпийнал и използвах по-груб език. Имаме посредствен пилот в много по-добра кола от всички останали, което му позволява да печели без усилия. Регламента е такъв, че другите не могат да наваксват. Проблемът е, че този посредствен пилот ще излезе пред света и ще каже "аз съм най-великия" без всъщност да е. Това е нечестно спрямо хора като Шумахер, Прост, Сена, Лауда, Хакинен, Фетел. Историята помни много посредствени пилоти станали световни шампиони заради някакви моментни състояния на отборите. Никой никога няма да помни като велики шампиони баща и син Розберг, Алонсо, Бътън, Деймън Хил, Жак Вилньов и т.н. Хамилтън е пилот от точно този калибър, имащ щастието да се намира на правилното място в правилното време. Сегашната Формула 1 е едно бледо копие на това, което беше някога...

https://www.youtube.com/watch?v=T6NRAmTa5Ho


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот 110afn » Вто 24 ное 2020 1:04


Колега, и аз не съм му фен, но няма как да кажа , че е посредствен. Вярно е, че не се сещам кога за последно е карал на лимита на техниката и възможностите си.
Верстапен не се шегува като казва, че 90% от сегашните пилоти биха станали шампиони с колата на Хамилтън.
От тая групичка на непопулярни световни шампиони бих извадил Алонсо, макар и той да беше на точното място в точния момент.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 24 ное 2020 6:47


110afn написа:От тая групичка на непопулярни световни шампиони бих извадил Алонсо, макар и той да беше на точното място в точния момент.

+1


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 24 ное 2020 7:33


Чета и нямам думи. Първо това да се сравняват по величие /не сравнима величина/ пилоти от различни периоди на Ф1 е невъзможно. Нито Хамилтън, нито Шумахер могат да карат колите на Фанджо или на Лауда, както и те не могат да карат сегашните коли. Конкуренция, състояние на автомобилите и т.н.т все несравними неща.
Да квалифицираш 7 кратен световен шампион като посредствен :eek , хубаво е че не гледаш вече Ф1, не я и коментирай тогава.
Относно Алонсо, аз го харесвам като пилот, особено в последните години, но да не забравяме как съотборникът му удобно катастрофира в Сингапур за да доведе до еди какво си. Това компрометира поне една от титлите му въпреки всичко.
За Ракетата Рони. Страхотен е, голям хен съм му, но сравнява несравними неща


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот Spas » Вто 24 ное 2020 12:03


Ода, знаем, че си фен на сегашния шампион, но Рони е доста прав. Аз гледам Формула 1 от 1994та година - посредствен пилот е и за мен. Колкото и да не харесвам пъпката, е по-добър е от него. Всеки, който успее да го победи е по-добър от него, защото управлява феноменална машина, класи над останалите и ако не печели всяко състезание, то вината си е само негова.
Ако погледнеш кои рекорди не е подобрил на Шумахер - единият е най-много победи в един сезон. И няма и да го подобри, дори и с тази кола, която определено е най-доминиращата може би в историята на Формула1. Защото е посредствен пилот. Защото дори и ферарито на Шумахер не доминираше толкова години, а и със сигурност не по този начин. :th_up


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот Lupender » Вто 24 ное 2020 13:31


Дали не трябва да се направи тема в този раздел за хейт (?!) ...че иначе няма да е приемливо, това което на много от нас им се ще да напишем...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот Vlad777 » Вто 24 ное 2020 16:39


Spas написа:управлява феноменална машина, класи над останалите и ако не печели всяко състезание, то вината си е само негова.
Другото стратегическо решение на Мерцедес беше да сложат в тази същата машина за пилот Ботас. Просто се видя, че ако сложат читав втори пилот, то титлата на Хамилтън хич не е сигурна, защото при равни други условия, той далеч не е най-добрия - за справка 2016 шампион е Нико Розберг.

Ботас преди да отиде в Мерцедес не блести с нищо. За 4 години и 78 състезания във Ф1 с Уилямс има 9 подиума общо, една най-бърза обиколка.

След това когато Розберг стана шампион, Мерцедес решиха, че им трябва втори пилот, който по никакъв начин няма да застрашава титлите на "първия".

И вече можем да видим какво прави колата с един посредствен пилот. За разлика от предишните 4 години, Ботас вече с Мерцедес за 4 години (последният сезон не е свършил) за 76 състезания постига 9 победи (преди това не е печелил никога), 15 пол-позишъна (отново срещу 0), 46 подиума (срещу 9), 14 най-бързи обиколки (срещу 1).

Това показва само едно - колата на Мерцедес е феноменална. Ако и пилотите бяха такива, то те наистина щяха да печелят абсолютно всяко състезание, без изключение.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот Spas » Вто 24 ное 2020 17:00


Lupender написа:Дали не трябва да се направи тема в този раздел за хейт (?!) ...че иначе няма да е приемливо, това което на много от нас им се ще да напишем...


Това е форум, хората си имат мнение, може да се изказват, като спазват правилата.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11895
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 24 ное 2020 21:08


Spas написа:Ода, знаем, че си фен на сегашния шампион, но Рони е доста прав. Аз гледам Формула 1 от 1994та година - посредствен пилот е и за мен. Колкото и да не харесвам пъпката, е по-добър е от него. Всеки, който успее да го победи е по-добър от него, защото управлява феноменална машина, класи над останалите и ако не печели всяко състезание, то вината си е само негова.
Ако погледнеш кои рекорди не е подобрил на Шумахер - единият е най-много победи в един сезон. И няма и да го подобри, дори и с тази кола, която определено е най-доминиращата може би в историята на Формула1. Защото е посредствен пилот. Защото дори и ферарито на Шумахер не доминираше толкова години, а и със сигурност не по този начин. :th_up

Да Спасе, фен съм му още от първия му сезон в Макларън, на които също оставам фен. Не мога да се съглася с определението посредствен, защото хич не е. В първия си сезон като пилот за 1 точка не успя да стане шампион с равни точки с двукратен световен шампион съотборник, това за посредственост ли говори!? Във втората си година стана шампион и не ми казвайте, че тези две години макларън беше доминираща кола. Както не беше доминираща и в последващите години в които редовно взимаше победи по 2-3 на сезон. Да Нико Стана шампион през 2016, доминиращо ли стана шампион?
Относно Рони, голям фен съм му, но съм по голям на двамата Марк, Селби и Уилямс и пак продължавам да твърдя, че двата спорта не са сравними


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2020

Мнениеот 110afn » Вто 24 ное 2020 21:14


не са съвместими спортовете, ама много точно си го е казал за големия джоб и силната кола.....и то англичанин.
Не е за вярване но ...английски сайт https://formula1.sportal.bg/news.php?id=26051



Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта