Формула 1, сезон 2022

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 29 мар 2022 10:11


К.Одаджийски написа:
Не знам защо не го харесвате в тоя форум и не ме интересува, но аз като негов фен само мога да ви припомня дебютния му сезон във Ф1 и представянето му тогава в компанията на дву кратен световен шампион. Може би не сте гледали негови състезания от времената преди Ф1, което е логично щото не сте му фенове, но ако изгледате няколко може и да ви се промени мнението.


Напротив Калине,снощи пуснах линк от тубата в друг форум от сезона му преди Ф1.
Тогава действително впечатляваше с каране,за това и влетя във големия цирк.
Но се изкофти като човек,и това е причината да се излива цялата тая смрад и помия върху него.
Нека признаем,че и Шумахер имаше доста "фенове",особено след тийм ордерс простотията.




Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот Lupender » Вто 29 мар 2022 10:24


Когато се разглеждат качествата на пилотите, трябва да се подхожда обективно. Твърдо и категорично не харесвам Хамилтън, заради личностните му характеристики, но да се отричат неговите качества е несериозно. Да, не е супер, топ и пр. шампион (за такъв може да се счита пилот имащ титли с поне три отбора), но е добър пилот и има качества, които му помагат, като инстинкт и хъс, борбеност, способност за мръсни номерца и пр. неща, които са част от играта. Проблемът е в работата с младите таланти, които не винаги имат адекватни възможности и често стават жертва на политиката на отборите. За мен лично е нелогично в един отборен спорт, фокусът да пада върху някой отделен пилот, било той Хамилтън, Верстапен или Леклерк, понеже зад успеха и провала стои къртовския труд на един цял отбор, организацията на който е доста по-труна задача от пилотирането на болида. Затова за мен са по-важни тим лидерите и тяхната работа - те са истинските звезди! Рос Браун е типичен пример за това.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 30 мар 2022 7:36


Vlad777 написа:А тази година виждаме, че седемкратния шампион, с 281 състезания и 103 победи с нищо не блести пред младия и неопитен Ръсел, когато разполагат с еднаква техника.

Доста генерален извод за само две състезания в едното от което Джордж беше по назад от Хамилтън през целия уикенд.
Да, ясно е, че бъдещето вече е в младите пилоти, не може тия дъртаняни да са по добри, но не са забравили как се карат и не са лоши пилоти и не би трябвало да се хейти или мрази който и да е от всичките тези момчета застанали на грида защото видяхме в събота как цял свят изтръпна, ако щете ми вярвайте сърцето ми пропусна 1-2 удара като видях катастрофата на Мик.
Vlad777 написа: Загуби титлата и от Макс, който не беше с по-добра кола. (Казали, признали или не, титлата е на името на Макс миналата година - факт).

Моите уважения към Макс, защото от много млад участва и също има хъс за победа, но за мен въпреки че му я признавам титлата за миналата година беше подарена в хода на целия сезон, включително и с раздаването на точки в Белгия за класиране в мокра квалификация. Също не го харесвам като човек и поведение което ми идва малко повече от нагло, но не отричам пилотските му качества и не мога да го мразя и засипвам с обиди по форумите, както се случва с Хамилтън.
Поради тези причини и напуснах няколко групи от сурат тефтера, но това пък си е мое решение, бях се зарекъл и в тая тема да не влизам повече, ама ей го на влязох, може би за последен път


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот radotom » Сря 30 мар 2022 9:53


К.Одаджийски написа:... и поведение което ми идва малко повече от нагло,

:icon_lol :icon_lol :icon_lol Калине, това горното, казано за Макс, е направо обидно! :icon_lol :icon_lol :icon_lol

Той не е нагъл - той е еталон за наглост!


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 317
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот mukot » Сря 30 мар 2022 21:25


radotom написа:Той не е нагъл - той е еталон за наглост!

Естествено, че не е мил и любезен, пропускащ кавалерски всички напред. Всички големи шампиони са такива. Такъв е и Хамилтън, Фетел и Алонсо от още каращите. Такъв беше и Шумахер, както и Сена, безцеремонно изхвърлил Прост от състезанието за да вземе титлата преди много години в Япония. Ако няма такъв характер става шампион трудно, рядко и случайно. Например Розбег или Бътън. :eek


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот radotom » Чет 31 мар 2022 8:21


Е тогава какво се случва с обвиненията в арогантност към ... аъъъ... 'позацапаното' момче? :icon_lol

Не съм чул за случай на Луис да обясняват как точно е предизвикал катастрофа, той да погледне тъпо, да каже "аз не помня такова нещо" , да се завърти и да си тръгне.
Любима ми е катастрофата му с Рикиардо, когато бяха съотборници.
Не помня, май 2018г беше.
Откровено и нагло си го торпилира и после даже махаше ядосано с ръце към него :mhihi :mhihi :mhihi


btomov
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 16 дек 2018 22:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот btomov » Чет 31 мар 2022 14:51


radotom написа:Откровено и нагло си го торпилира и после даже махаше ядосано с ръце към него :mhihi :mhihi :mhihi


Бъркаш подредбата по принцип, Рикардо си е отзад https://www.youtube.com/watch?v=36YFQTFzZwU

ПП: Освен ако не говориш за Унгария де, там да, уеко https://www.youtube.com/watch?v=-xyoXUM5G5c


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 317
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот mukot » Чет 31 мар 2022 16:46


radotom написа:Е тогава какво се случва с обвиненията в арогантност към ... аъъъ... 'позацапаното' момче? :icon_lol

Не съм чул за случай на Луис да обясняват как точно е предизвикал катастрофа, той да погледне тъпо, да каже "аз не помня такова нещо" , да се завърти и да си тръгне.
Любима ми е катастрофата му с Рикиардо, когато бяха съотборници.
Не помня, май 2018г беше.
Откровено и нагло си го торпилира и после даже махаше ядосано с ръце към него :mhihi :mhihi :mhihi

За Хамилтън питайте Алонсо, Розберг и Ботас. Те знаят колко е толерантен. :c020


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот xalerrelax » Чет 31 мар 2022 19:50


Както и в групите във Фейсбук , ферарита отново са в играта.....и о небеса..какви невероятни битки , какво зрелище.
До сега ,явно сме гледали шах...стига глупости.
Да се твърди ,че Хамилтън бил слаб пилот и ........смешно.
Колкото и да боли фераристите , чупи рекордите на Шумахер.
Фен сън на Мерниците ,по - малко на Хам , ама вземете свалете червените очила.
Ясно е ,че болида на Мерцедес е трети тази година , но сезона тепърва започва.
Също е и ясно , че само заради Маси , Хамилтън няма 8 титли , а имаме Сейфикар шампион :no


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот 110afn » Чет 31 мар 2022 20:35


Също така е ясно, че само заради Тимо Глок Многократния има 7. Също така е ясно, че си избра удобен и наведен съотборник.
Ерата на Мерцедес свърши, на Хамилтън също


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 01 апр 2022 6:00


Ментални проблеми имал Съра.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот Vlad777 » Нед 10 апр 2022 10:32


К.Одаджийски написа:
Vlad777 написа:А тази година виждаме, че седемкратния шампион, с 281 състезания и 103 победи с нищо не блести пред младия и неопитен Ръсел, когато разполагат с еднаква техника.

Доста генерален извод за само две състезания в едното от което Джордж беше по назад от Хамилтън през целия уикенд.
Е, вече мина и третото състезание...

Льоклер за първи път постигна пълен контрол върху състезанието, Ферари са много бързи. Дано не стане скучен сезона. Иска ми се Макс да се включи в битката, дано успеят да оправят колата и да не пропуска повече точки по такъв начин.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 317
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот mukot » Нед 10 апр 2022 13:54


Иска ми се Макс да се включи в битката, дано успеят да оправят колата и да не пропуска повече точки по такъв начин.

Явно има разлика, когато Хонда не е официален доставчик на задвижващите системи. :exclaim Слуховете са, че преговарят с Ауди и/или Порше, но май няма да е скоро. Най-вероятно ще искат, когато се включат да имат гаранции за доминация, като Мерцедес. :gruebel


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот zdravkop64 » Нед 10 апр 2022 17:14


Честита втора победа за Шарл! Не знам дали тази година ще стане световен шампион, но той има огромен потенциал, който още не е разкрил напълно. Поздравления и за Ферари. Сигурен съм, че РБ ще оправят проблема в двигателите и отново ще се насладим на истинска битка- тази между Шарл и Макс, защото от няколко години бяхме зажаднели за оспорвана и джентълменска борба.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Формула 1, сезон 2022

Мнениеот radotom » Нед 10 апр 2022 17:18


Добре, де, ама нали все пак моторите са Хонда, нищо, че не го пише като спонсор по болидите?
Съмнявам се в РедБулл сами да си ги сглабят.

При Мецедес, изглежда, проблемите са само с подскачането (респективно стабилността)
Машините са им доста здрави, до момента никакви опасения от техническо естество



Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта