Защо се получи тази анархия със снимките?

Раздел за снимки и фотография в памет на нашия приятел Краси - madcap
Потребителски аватар
topper
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 18:42
Автомобил: VW Vento TDI
Двигател: Ahu

Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот topper » Нед 26 фев 2012 14:37


Нищо лично към авторите на многото подобни теми пуснати в раздела за снимки.Има една тема,която се казва МАЛКО КРАСОТИ предполагам,че когато е била съсдадена целта и е била да се съберът снимките на всички добре изглеждащи фолксвагени.За много кратко време се пръкнаха теми като:сними голф 2 , снимки голф 3, поло,пасат,корадо и др. Като 90% от снимките в тях се повтарят качени доста преди това в ГЛАВНАТА тема.Защо е нужно всичко това?




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот snupeca » Нед 26 фев 2012 14:42


По начало е по-удачно да се направи съответната класификация на моделите, за по-лесно търсене, при желание да се види как стои даден елемент - джанта, окачване, фарове, стопове итн. Навсякъде по другите форуми е така - вземи Вортекса да речем. Предполагам си представяш как се търси примерно Голф 3 с Borbet A в 700 стр. тема?


Потребителски аватар
kriso_g
Мнения: 1636
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 13:03
Автомобил: MK4 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: Рудозем

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот kriso_g » Нед 26 фев 2012 14:59


И аз съм на мнението на Васето...
Много по лесно ще ми бъде да търся в тема само за 3-ки примерно дадени джанти...или пък салон..
просто е много по подредено всичко :beer
Не вярвам да товарим кой знае колко сървъра :talk: :roll:
Нищо лично към теб,но нека и аз те попитам какво не ти харесва и какво ти пречи,когато се разделят моделите :)


Потребителски аватар
topper
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 18:42
Автомобил: VW Vento TDI
Двигател: Ahu

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот topper » Нед 26 фев 2012 16:31


Ами не ми харесва,че снимките се повтарят.Аз примерно съм разгелдал всички 700 страници и като видя нова тема очаквам да видя нещо ново.


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот snupeca » Нед 26 фев 2012 16:33


Ти си тук от 2007г. Всеки ден се регистрират нови потребители. Аз също слагам снимки, които ги има в Красотите, но подредени в съответните теми са къде по-полезни и приятни за гледане.


DiddoVWFAN
Мнения: 164
Регистриран на: Чет 06 ное 2008 21:39
Автомобил: Corrado
Двигател: KR-1991
Местоположение: Варна

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот DiddoVWFAN » Сря 29 фев 2012 10:30


И аз съм на това мнение, че е по-лесно да се гледат отделни теми, щото на мен например след Г2 и Корадо почти нищо не ми хваща окото. Е разбира се CC или новото Scirocco са друга бира....Но може би трябва да има система забраняваща автоматично повтарянето на снимки, защото едва ли при така нареченото сейфване повечето от нас си играят да сменят имената на файловете и снимките. Т.е. да е невъзможно повтарянето им в една и съща тема.


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот golfer » Сря 29 фев 2012 11:32


snupeca написа: Аз също слагам снимки, които ги има в Красотите, но подредени в съответните теми са къде по-полезни и приятни за гледане.

По-точния израз би следвало да бъде:
Аз само и единствено слагам снимки, които ги има поне по 5 пъти във форума!

Точно заради теб и още няколко потребители, които ни "отваряте окото" по няколко пъти какво е снимано и качено в нета.
Мненията в този раздел брояча не ги отчита.


Потребителски аватар
AE86
Мнения: 1076
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 12:22
Автомобил: Jetta mkII
Двигател: PN 1989
Местоположение: Русе

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот AE86 » Сря 29 фев 2012 11:51


Според мен е по-удачният вариант да си има теми за всеки модел ФВ :) По-подредено е,а това,че се повтарят мен не ме бърка особенно.Форумът е нещо полезно и приятно.Have Fun love.vwclub


Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот snupeca » Сря 29 фев 2012 12:49


golfer написа:...


Казвах го преди - казвам го и сега - ако гонех мнения нямаше да пиша в този раздел . Просто лично на мен - ако на останалите не, ми е къде по-лесно при желание, да гледам само 4-ки например, вместо да ровя 700стр. Лично аз не съм и няма да кача синмка, за която си има определена тема, в общата тема. Да - Аз само и единствено слагам снимки, които ги има поне по 5 пъти във форума, и точно защото аз и още 2 човека сме редовни тук - съм/сме криви, че снимки се повтарят - e ИЗВИНЯВАМ СЕ че не помня всичките 700стр наизуст, че да не повторя дадена снимка :bowdown . Добре - сгрешил съм - качете вие такива дето не се повтарят, или да спрем и малкото които пишем тук и да си гледаме качените? - на мен ми е все тая - аз съм от хората ценящи добрата снимка не подредбата й. Това че аз и редовните потребители ги знаят от времето когато са качени - било то преди 1 или 5г. не значи, че всички потребители - сегашни и бъдещи ги знаят. Другото съм го написал и по-горе.


Потребителски аватар
push
Мнения: 780
Регистриран на: Чет 03 мар 2011 21:42
Автомобил: mk2
Двигател: 1.9 TD
Местоположение: София

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот push » Сря 29 фев 2012 13:33


тва наистина е Доста Сериозен проблем да видиш 1 снимка няколко пъти макар и хубава :mrgreen:
Предпочитам няколко теми по модели пред една със всичко в нея.


Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот N1P0 » Сря 29 фев 2012 20:45


Излишни и повтарящи се теми има колкото си искате. Просто никой не кара на сила да ги гледа. Чист пример е най-безмислената тема за снимки тук " Конкурс за най-добра снимка." която стои от 2005 :banana


Потребителски аватар
Ivan_GT
Мнения: 765
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 15:31
Автомобил: BMW E39
Двигател: M52B20 98

Re: Защо се получи тази анархия със снимките?

Мнениеот Ivan_GT » Съб 17 мар 2012 0:23


snupeca написа:По начало е по-удачно да се направи съответната класификация на моделите, за по-лесно търсене, при желание да се види как стои даден елемент - джанта, окачване, фарове, стопове итн. Навсякъде по другите форуми е така - вземи Вортекса да речем. Предполагам си представяш как се търси примерно Голф 3 с Borbet A в 700 стр. тема?

:да:



Върни се в “Madcap photography - снимки и фотография”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта