Боксер 1.9 водно охлаждане!

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
горския3
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 31 дек 2008 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот горския3 » Сря 11 мар 2009 21:01


Здравейте!Искам да попитам въэможно ли е да се уверичи мощността на този двигател с 10-15 %?Ако е въэможно какъв е начина?Пускам питането си тук,понеже е най близък до AIR COOLED моторите!Поздрави!
П.С.Двигателя мод.DG 1.9 боксер водно охлаждане,карбуратор!




Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот asentm » Чет 12 мар 2009 9:15


тези проценти ще ги постигнеш само само от карбуратор/и


Потребителски аватар
горския3
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 31 дек 2008 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот горския3 » Чет 12 мар 2009 18:06


asentm написа:тези проценти ще ги постигнеш само само от карбуратор/и

Ами кажете,ако е един карбуратор,какъв трябва да е,или само с настройки!Ако са два ,от какво са карбураторите!Поздрави!


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот asentm » Чет 12 мар 2009 19:03


ти с какъв си


Потребителски аватар
горския3
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 31 дек 2008 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот горския3 » Чет 12 мар 2009 20:05


asentm написа:ти с какъв си

Ами трябва да видя!Впрочем пропуснах да отбележа ,че го карам главно на газ!


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот BuGmaN » Пет 13 мар 2009 21:30


Понеже разпределителят е същият като на тип1 мотора - можеш да му хакнеш един спортен като за Костенурка и ще литне, може и кубилици спортни да се сложат, по главите има работа да се върши също, 2 двойни Вебъри (Алфа) или нещо такова - пак ще му дойдат супер... :wink:


Потребителски аватар
jordanangelov_
Мнения: 91
Регистриран на: Сря 28 яну 2009 20:04
Автомобил: VW T4
Двигател: 2 4 D AAB
Местоположение: София

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот jordanangelov_ » Съб 14 мар 2009 14:43


BuGmaN разясни моляте малко повече за спортния карбуратор като за костенурка от каде за какви пари какво точно ще стане благодаря но поне аз мн неразбирам и мн ще съм благодарен за инфото :да:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот BuGmaN » Съб 14 мар 2009 22:40


Сигурно имаш впредвид спортният разпределителен вал (тва дето определя кога и колко да се отварят клапаните) - той ще помогне на мотора да развърти до 6000, 6500-7000об.мин и т.н. според модела, ще му даде повече горивна смес и от там повече коне и въртящ момент. Не мога да коментирам за какви пари, ако искаш оферта за вал - на лични... :wink:


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот PACH » Нед 15 мар 2009 0:03


BuGmaN написа:Понеже разпределителят е същият като на тип1 мотора - можеш да му хакнеш един спортен като за Костенурка и ще литне, може и кубилици спортни да се сложат, по главите има работа да се върши също, 2 двойни Вебъри (Алфа) или нещо такова - пак ще му дойдат супер... :wink:


Тц, не е подходящ за него.Буса е синхро 4х4 и му трябва мощност в ниските обороти.В момента се колебае дали да не сложи един 1.6 ТДИ от Ауди.Аз пък съм пред дилема дали да не сложа един ABF или 2Е :)


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот BuGmaN » Нед 15 мар 2009 0:48


Тука не става въпрос са баш толкова "нервни" валчета, че да губи мощност в ниските, просто мотора ще има добро пълнене чак до високите обороти, а и говорим за боксер, който винаги ще има сила и в ниските, да не говорим, че скоростите на буса са пре достатъчно къси за да се опасяваш от загуба на мощ в ниските, ще съжаляваш ти, че размени боксера за печка ма айде :Mr Green Fun ... :wink:


Потребителски аватар
горския3
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 31 дек 2008 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот горския3 » Чет 19 мар 2009 20:07


Здравейте!След като прочетох вашите мнения,реших да мина на вариант два карбуратора!Сега въпроса е от какво да са карбураторите!Смятам пак да си ползвам АГУ-то!Колега BuGmaN,споменаваш ["2 двойни Вебъри (Алфа)"],да смятам ли че са от лек автомобил Алфа,и ако е така от кой модел?Има ли други алтернативни карбуратори за същата цел?Присаждането им не е проблем!Поздрави!


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот asentm » Пет 20 мар 2009 8:10


за алфовите сарбове в http://www.customspeedparts.de/content/en/ има фланци и комплекти жигльори в зависимост от това каква е кубатурата и разпр. вал
добре е да видите по каталог колко градуса ви е вала
препоръчвам ви, това да направите иначе си е играчка да напасвате жиглори и да разпробивате
може и да пробвате с прогресивен карбуратор, аз примерно насаждам от лада самара ....има малко игра с жигльорите но мотора става друг.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот BuGmaN » Съб 21 мар 2009 0:40


Става въпрос за карбове от Алфа 154-155, 1500 или 1700 или нещо такова, питай в Алфа форума, там ще ти отворят, че има и кейхин, че и дава по-добри показатели с по-малко гориво. Стават карбове и от костенурка 1200, има готови смукатели, които могат да се ползават. Има и 2 карба Солекс от бус Т2 -1600 или Т3-2000, които също вършат работа. При мен има една Костенурка с 2000 от Т3, която е с карбове от пистов японски мотор на 45 градуса, и разправят, че вдигала предница(можеби щото е със 17-ки и не може да ги превърти), но раг=зглобих колата за ремонт преди да я пробвам, та незнам :screwy. Варианти бол, въпрос на бюджет е работата, ако има такъв (2-3000лв)за нови най-лесно, ако не - квот падне се ще го издокараме ... :wink:


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот asentm » Съб 21 мар 2009 10:08


според мен му трябват вертикални карбове :screwy иначе ще се наиграе
:idea: направи консултация с Люси autovit той прави само карбуратори :idea:


Потребителски аватар
горския3
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 31 дек 2008 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: Боксер 1.9 водно охлаждане!

Мнениеот горския3 » Нед 22 мар 2009 11:40


Здравейте!Хайде да поизбистрим този вариант,"аз примерно насаждам от лада самара ....има малко игра с жигльорите но мотора става друг.",засега това ми се струва най лекото решение!Като имам впредвид че не само това трябва да направя,гуми, окачване/амове/,а и излязоха и други финансови истории,не са проблем ,но всичко си е пари! :D
От кой мотор на Самара са карбураторите?В предни постове споменах че ДВГ ще се експлоатира главно на газ,като имам предвид това,въпроса се свежда до по добро пълнене,а колкото са по къси смук. колектори толкова по добре,и каква е играта с жигльорите?Защото там където не ми стигне мощност,естествено че ще минавам на бензин!Поздрави!



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта