vw beetle 68

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
dudee
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 19:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: smolian

vw beetle 68

Мнениеот dudee » Сря 07 апр 2010 18:38


Здраейте,преди седмица си купих 1968 beetle 1300,като чожек който нищо не разбира от автомобили май ще имам доста нужда от помощ.като за начало колата издава някакъв гърмеж като карам на ниска скорост и по надолнище,чудя се проблем ли е.Също няква идея с какво масло се кара , и има ли нужда от някаква друга профилактика или нещто за подмяна

Благодаря ви




marian82beetle
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: vw beetle 68

Мнениеот marian82beetle » Сря 07 апр 2010 22:45


Честито! :beer
Даи малко снимки да се порадваме на красавицата.


Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: vw beetle 68

Мнениеот sastezatelya » Сря 07 апр 2010 23:31


Със здраве да си караш количката и много да те слуша.Проблемите могат да бъдат много.Не искам да те стряскям,но всеки,който се е занимавал знае за какво става въпрос.Да не забравяме,че това са стари коли и за жалост повечето са зле поддържани през годините.Пусни снимки да се се порадваме на красавицата и с каквото можем ще помагаме :wink: :) :да: :beer


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: vw beetle 68

Мнениеот BuGmaN » Чет 08 апр 2010 1:38


Здравей, честита "нова" кола, пожелания да си я караш и правиш със здраве и от мен :да:
Гурменето на ниска предавка ми говори, че двигателят вероятно няма добро изгаряне, от което страдат 99% от тоя тип мотори в Бг., най-малкото, защото оригинално не са направени нито за безоловения, нито за високооктановия бензин, който има по бензиностанциите. Като изключим горното основно гърмят от лоша центровка, по-точно голямо предварение; от дупки в гърнето; в изпускателните тръби и тръбичката за подгряване на смукатената тръба.
Маслото също е голяма тема, минерално или синтетично, съвремената синтетика е най-подходяща за нас, но с нея е скъпа и интересна игра, там наточените мотори сами решават каква точно да е с теставе, за теб мисля минерално SAE20 или направо 30 за лятото ще е добре, има и добра полу-синтетика SAE20 ...
За начало можеш да смениш кабелита за свещите, свещите и чукчето...:wink:


Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: vw beetle 68

Мнениеот sastezatelya » Сря 09 юни 2010 22:38


Колега какво стана с количката ти ? Има ли някакъв резултат или нещата са такива каквито бяха ? Подочух,че колата ти стои и не се кара :? Надявам се е грешна информацията :roll: :?:



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта