Beetle. За мен ли е този автомобил?

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Купувай!

Мнениеот thepenalty » Сря 18 май 2005 9:21


Perso написа:Купувай не се замисляй!
За всеки случай ела на сабора на 29-ти май 10.00 пред Ал.невски да видиш за какво става въпрос.


Това е много важен момент. Никога не съм карал бръмбар а по мой скромен спомен не съм се и возил (въпреки 30-те ми години, shame on me! :oops: ).
Бих искал да направя едно "кръгче" с някоя такава кола, по възможност не обезшумена и най-близка до оригинала (това което ще купя) за да добия представа.

Днес ми излязоха едни пари та като гледам ще се обзаведа без да разбутам семейния бюджет :D

Също така намерих това, но после видях това , това и това. (да се гледа с IE, че Мозила-та не показва снимката)
Изглежда много добре, но малко обявата ми бие на партенка - веднъж в Костенец, веднъж в Самоков, километрите се смаляват с всяка следваща обява (5к -> 2к)... не знам. Поне има телефон де :D

И още един последен въпрос към притежателите: Добре де, тези от вас които нямат гараж пред блока ли си ги правят? :?:




Потребителски аватар
Yaro
Мнения: 238
Регистриран на: Пон 22 ное 2004 2:34
Автомобил: TLC HDJ80
Двигател: 1HD-FT
Местоположение: София

Мнениеот Yaro » Сря 18 май 2005 20:10


Здравей Thepenalty,

Да не повтарям думи и на другите, но : хубаво е да си ентусиаст и да обичаш колата! Преди време някои по повод на тези коли беше казал, че ако имаш търпение и много ги обичаш и те ще ти се отплатят доживот!.. Примерно.. ;))

Според мен е много важно дали си технически грамотен или не! Аз например не съм.. :( Както казва един приятел - почти знам отверката от кой край се хваща. Но 'with a little help from my friends' не рядко се получават нещата. За мен между по-големите минуси е момента с частите..

Успех с избора и да качиш снимки като вземеш нещо! :)
Яро


Потребителски аватар
Emil
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 20 май 2005 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Нещо ново...

Мнениеот Emil » Сря 25 май 2005 15:52


The Penalty, какво става с бръмбарската работа :) има ли развитие по въпроса... пробуди л/убопитство... кажи сега какво реши :D


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Чет 26 май 2005 7:56


Ми какво да ти кажа, сега правя един ремонт у дома и нямам време да се занимавам с "проекта".
Още повече не ми е излязъл читав бръмбар на поносима цена - все още търся.


Потребителски аватар
Emil
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 20 май 2005 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Правилно :)

Мнениеот Emil » Чет 26 май 2005 14:02


The penalty, правилно си го измислил, все пак няма да е много добре да се забие6 с някой бръмбар, който само да седи в гаража заради безкрайните ремонти... аз си питам просто така з от лиубопитство :D а пък ако има някакво развитие, се надявам, 4е 6те ка4и6 снимки :D


Потребителски аватар
Emil
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 20 май 2005 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Правилно :)

Мнениеот Emil » Чет 26 май 2005 14:04


The penalty, правилно си го измислил, все пак няма да е много добре да се забие6 с някой бръмбар, който само да седи в гаража заради безкрайните ремонти... аз си питам просто така з от лиубопитство :D а пък ако има някакво развитие, се надявам, 4е 6те ка4и6 снимки :D


Потребителски аватар
1200
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 15 юни 2005 11:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот 1200 » Сря 15 юни 2005 13:59


Надявам се да не съм закъснял много с този си пост, но днес се регистрирах....

На няколко места досега съм гледал МНОГО полезни статии какво, къде и как да се гледа при закупуване на костенурка.
Потърси добре - има много неща в нет-а, които можеш да използваш.
Имай впредвид, че като купуваш колата, трябва много внимателно да гледаш - повечето проблеми или не се виждат на пръв поглед, или са покрити от продавача, за да се запази цената. Ако колата е била удряна (което е много вероятно за автомобил на тези години), по-добре бягай далече от нея - трябва да е нещо много специално, за да си заслужава да инвестираш в нея. Проблема не е в удара, а в "майсторите", които след това са я "оправяли".
Ако костенурката е прясно боядисана, 99% на 2-рата година ще тръгне да се саморазпада - за да се окърпи и боядиса свястно една кола, са нужни между 1000 и 5000 лв (може и повече....) или еквивалента на част от парите във време и труд - прави си сметка за цена от 600 лв. каква "новобоядисана" кола можеш да вземеш.
Със сигурност е добре да изискаш снимки, на които да се вижда как е кърпено, как е полаган кита (и колко), как е боядисвано, с какви бои и т.н.

Може да погледнеш и тези линкове, както да си потърсиш още инфо:
http://www.oldbug.com/general.htm
http://www.volkswest.co.uk/beetle_buying.html

И накрая моя съвет е да не бързаш, а да отделиш 1-2 седмици, да почетеш, да погледаш предложенията на пазара, да поговориш на живо с разни хора, които са реставрирали - те със сигурност ще знаят какво най-много ги е затруднило и за какво да гледат следващия път (ако има такъв) и тогава добре подплътен да се втурнеш в закупуването на една такава красавица.
И в никакъв случай не се доверявай какво ти казват българските "майстори". Наскоро пак наблюдавах стандартната процедура "заваряване на купето към шасито", което според мен прави колата без никаква стойност (не за теб, а за бъдещи купувачи-меценати -все пак ти ще си вложил достатъчно труд, време и пари, за да считаш костенурката за много ценна).
Все пак изхождай от това, че в следващите месеци/години ще инвестираш време и пари в този автомобил, които със сигурност колкото е по-стар, толкова повече ще са спрямо първоначалната вноска.
Успех и да не забравиш да споделиш резултата от търсенето


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Пет 17 юни 2005 8:51


1200, благодаря ти за полезния отговор! Има ли вариант да те видя и да ми налееш малко опит в главата? :D
Разгледах снимките на твоя и силно ме впечатли начина по който я реставрираш.
Значи още не съм купил нищо, не за друго ами малко ми се промениха идеите за бръмбара...
В началото исках да е нещо ХОТРОД, но за един месец установих, че всъщност ми харесва оригиналният Кафер...
Малко като премисли човек и вижда, че цялата история със спойлери, двигатели от Порше и т.н. неща са фън, но май истината е в ОРИГИНАЛНАТА кола.

Което обаче прави изключително тежка задачата ми с лимит около 1000 лева.

Ако знаете разни онлайн борси (освен mobile.bg и abto.bg) където мога да проверявам за такава машинка ще съм благодарен.

Не знам дали ще имам късмета да намеря някоя по-запазена и не "модната" кола за тази сума. Като капак искам да е не по-нова от 70-72...

Може би съм нахален, но... :oops:


Потребителски аватар
1200
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 15 юни 2005 11:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот 1200 » Пет 17 юни 2005 10:24


Добре си се насочил към оригинала (това е лично мнение, никого не ангажирам с него).
За хот-род наистина трябват МНОООГО пари, ако искаш да стане както трябва. Не че и за оригинала не трябват, но спестяваш от разни задължителни неща за хотрод като дискови спирачки (1000-1500 евра) и разни други такива гъделчета.
Също добре си се ориентирал и към по-стара костенурка. След '74-та, костенурките вече не се произвеждат във Волфсбург, а след '78-ма производствените линии се изнасят от Германия в Мексико и Бразилия.
Не съм сигурен доколко си заслужава да се търси СуперБийтъл - никога не съм карал такова нещо, нямам и много познати с такива.
Оглеждай се и по улиците и разпитвай - много костенурки в последно време заминават за скрап.


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Купувай!

Мнениеот Perso » Пон 20 юни 2005 8:57


Купувай не се замисляй!
Пазари се за цената - да е по-ниска, че с останалите пари да си купиш 3 флекса, телоподаващо и др.
И да не е оригинална няма страшно! www.runtrod.com


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Пон 20 юни 2005 15:39


човече като те гледам си изгорял.........затова вземи си нещо което ти харесва..........цената/стига да можеш да я платиш/ няма да е от значение.........това че си спестил или си се набетал с някой лев ще го забравиш след 1 месец. Много повече ще те гризе съвеста, когато след някоя и друга година видиш с наследството по улицата някоя такава красавица и ти ще кажеш ........ ех навремето и аз много исках такава...........аз непрекъснато чувам такива възклицания по моята.......разликата е, че тогава тези хора не са могли да си го позволят, а ти можеш можеш ...... затова давай газ


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Вто 21 юни 2005 8:34


Бе този точно е много зле бе, накарах едно приятелче да иде да го снима...
http://info.datacom.bg/bmitakw/VW/

А, че ще взема - това е 100% сигурно :D


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Вто 21 юни 2005 8:47


имай предвид че каквото и да вземеш ще падне много работа...


yagoda
Мнения: 74
Регистриран на: Сря 26 яну 2005 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот yagoda » Вто 21 юни 2005 13:14


здрасти и от мене... тази зелената кола може и да ти изглежда зле обаче също така изглежда да е модел 1967 който е точно между така наречените 1200 и 1300 и много хора го ценят първо защото е произвеждан само една година - рядкост е да видиш такава кола и второ защото се смята че е доста по красив от следващите модели - съчетава елементи от старите (1200) и новите (1300)...


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Вто 21 юни 2005 15:27


72-ра е (или 73-та, не помня).
По старите са с "легнали" по калника фарове.



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта