Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
nik1302
Мнения: 230
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 11:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот nik1302 » Чет 03 ное 2011 22:47


The Zelbinion написа:Ето и дни преди да свалим мотора снимах едно малко клипче с помощта на един приятел как пали и работи този изящен 4 цилиндров боксер.
Имайте едно на ум че това му е второто палене за 6 години.
ЛИНК: http://vbox7.com/play:ea37c428f1


В далечната 1994 запалихме от раз един овал 50 и някоя година, който беше затънал до половината в кал в един двор в Горна Баня! И собственикът от когото го спазарихме (едно много печено дядо) даже не знаеше откога не беше пален...но малко бензин, масло, акумулатор и ...след броени минути въздухарът беше по трасето Горна Баня-Банкя. Много неща в този боксер ще те учудват приятно. Що се касае до мен, не се сещам в последните 2-3 години да съм пропуснал повече от 2-3 дни да не го запаля (от раз!) и покарам. Включително и на -18 ...-20 градуса.

IMAG0106.jpg




Потребителски аватар
disc
Мнения: 146
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 19:49
Автомобил: Karmann Ghia x2
Двигател:
Местоположение: провинцията
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот disc » Чет 03 ное 2011 23:02


Колега The Zelbinion,
Малко по-смело трябва да се действа, но сигурно си ограничен от времето, пространството и парите естествено. Първо лявата част, после дясната част... просто го почваш подред. След като отделиш купето от шасито всичко ще стане на мармалад и затова действаш подред. Правиш си "магаре" за купето, укрепваш купето и го слагаш на "магарето". Оправяш шасито, удари му един грунд и върху него почваш да кърпиш купето, по този начин си сигурен във крайният резултат, защото когато дойде време за "сватба" да не се окаже, че 8 болта (например) не пасват scare ! Когато изкърпиш купето, сваляш го ,боядисваш шасито и продължаваш.
За късмет точно в момета правим Кифър, но кабрио. Мамка му, кифърите гниели дори и по-лошо от Карманите :( или пък вече съм им свикнал... Но явно това си е родова черта. Нашето шаси страдаше само във задната част на дъната затова заменихме само тях:

Изображение

Изображение

Що се отнася до купето - то е в много близко състояние до твоето, за съжаление. Да не говорим, че някой вече е "творил" на воля:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Горните снимки са след първоначално почистване и отсраняване на някои гнили части. По груби сметки - 1 месец кърпене на купето, като имаме купени прагове (за кабриото са малко по-различни, усилени), двете части под задната седалка, ламарината над праговете (където се монтират "дъските" отстрани) както и задните подкалници. Успех на проекта ти - ще ти е нужна и голяма доза мерак.


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Нед 08 яну 2012 13:38


Ах аз съм забравил да пиша но това далече не значи, че колата събира прах напротив от 2 седмици олекнах с 700 лева за телоподаващо и колата се изгражда интензивно (изграждане, защото кърпене е слаба дума).
Пристигна ми новото дънo,не съм снимал, защото нямам време .Тези дни ще наснимам прогреса по малкото возило но работата кипи до късни нощи.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот asentm » Нед 08 яну 2012 16:53


а така
ако си купил и бира, вечер може и акъл да даваме :beer


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот BuGmaN » Пон 09 яну 2012 0:46


Хубаво е да знаеш, че когато си се занимавал с ламарини до ранни нощи, някой продължава да го прави до късни... :да:
След среднощтните мероприятия по гаражите препоръчвам малка домашна и за десерт - чаша Мавруд, биричката добре отпуска мускулите, но зимата си иска огинь... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Пет 27 яну 2012 1:11


Новини от храма ми :
Костенурката е обект на внимание всеки ден по 4,5 часа и нещата взеха да потръгват и работата напредва .Лявата, трагичната страна на колата или по точно прага и долните ъгли на подкалниците за вече изградени напълно!!!!!!!Там беше трагедията.
Колата се сдоби с нови прагове от ляво и долните ъгли на подкалниците. 2 седмици си играя но стана здраво много!!
Вече има гръбнак колата и на мястото където някога седяха останките от стария праг и дънно сега има ново !
Долната част на прага е с заварени гайки от долу от вътре на прага за да може тази неделя да сложа и новото ми дънно на място !И колата може в бъдеще отново да бъде разделена от шасито.
Забави се дъното защото си играх 3 дена да защитавам антикорозионно,зашитата е:
-Пръскане на фосфорна киселина на закърпените детайли за една нощ.
-Обилно почистване и минаване с студено поцинковане
-Минаване с Грунд на спрей Body
-Минаване на стандартен грунд с пистолет с компресор.
-Обилен дебел слой Undercoating Body 930 Подподово покритие(Черно битумноподобно на фабричното покритие)
-Напълване на кухините с течен парафин

Прогресираме за сега и насмогваме вечните разходи и за сега за закърпени почти 2 квадратни метра ламарина на нея и това е само праговете и част от подкалниците.
Остават веждите за ,които се хващат калниците и предната част на подкалниците където е бронята и купчина мини кръпки .
Но лявата страна е на път скоро да бъде напълно завършена и обръщаме колата и почваме от дясно( пъти по добре от лявата страна)
Снимки не съм правил защото съм с дърта Нокия и нямам време пък и не се сещам но ще на снимам готовия резултат и тази кола за пръв път от 20 години отново ще има дъно и прагове.
Има още десетки часове кърпене докато я обърнем но докато парното работи в гаража ще има и работа.


Потребителски аватар
passatfen
Мнения: 976
Регистриран на: Чет 12 ное 2009 21:22
Автомобил: Vw Golf Mk7
Двигател: CLHA++
Местоположение: Antwerpen
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот passatfen » Пет 27 яну 2012 2:41


Радвам се , че всичко си идва на мястото и дано така да продължи до края на проекта :beer
все пак ако имаш възможност намери некой фотоапарат и поне ни покажи за какво става дума защото да види човек само крайният резултат не е интересно :lol: Все едно да отворя чичо "Гугъл" и да гледам запазени костенурки :wink:


Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот joromainata » Пет 27 яну 2012 8:19


[quote="The Zelbinion] -Напълване на кухините с течен парафин [/quote]
този течен парафин да не ти изиграе лоша шега при боядисването?


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот asentm » Пет 27 яну 2012 13:31


прави го след боядисването :!:


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Пон 30 яну 2012 13:02


Колеги днеск съм щастлив !
Костенурката си има ново дъно,пасна безпроблемно на новите ми прагове и както е фабрично от вътре се точкува и където се хваща за купето за шасито наредих 10 чисто нови болта. Дъното прилепна идеално преди това естествено беше поцинковано грундирано и минато Body 930 там където се са болтовете за купето за да гарантирам, че нямя да гние там.
Днеска беше ден на защити цялото дъно се мина стс студено поцинковане ,къдеотто е заварено фабрично и беше праснато на 2 раце грунд от долу и вътре .Утре предстои дебел слой Body 930, който ще е последната защита подобна на фабричната а мястото където прилепва дъното към купето с болтовете след защитите ще бъде фугирано със Церезитно лепило,да гарантирам перфектно запечатване .
Може да се каже, че трагичната лява част е почти на 90% закърпена остава от пред където седи бронята да се направят нови планки и под тях да се закърпи.Тук там някоя дупчица на веждите където се слага и калника.
Но като цяло оформих липсващото купе от лявата страна.
На места където липсваха парчета колкото 2,3 педи трябваше от снимки да изграждам ,защото не знам какво е било преди
Тези дни е периода на антиръжда защита.
Пазя всички изрезки на гнилеч,който наподобяват на руда вече. Фосолизирани останки ,прилича на ламарините на Титаник останките от дъното.Има една огромна купчина в гаража и ако ги пазя до края на кърпенето ми е интересно ,колко пари ще взема от вторични като им закарам 4,5 щайги гнолоч

Изпод слоевете боя от вътре разбрах каква е била оригиналната боя която е почти като тази в която е боядисана последна мисля че се води "Golf Blue"Много готин цвят е и ще бъде професионално боядисана този цвят,но има многооо време докато се стигне до там само знам, че ще се разглоби и махне всичко даже и стъклата ,тамън да сменя и нови уплътнения за тях.


Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот joromainata » Пон 30 яну 2012 17:01


за цветовата гама можеш да погледнеш тукhttp://www.thesamba.com/vw/archives/info/paintcodestype1.php и да прецениш кои е твоя цвят
Изображение
или е те тва води се русо mhihi Изображение


Потребителски аватар
ztdmp
Мнения: 165
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот ztdmp » Пон 30 яну 2012 21:38


Цветовете май са тук http://www.thesamba.com/vw/archives/inf ... stype1.php


Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот joromainata » Вто 31 яну 2012 8:32


te така де същото съм го пуснал :drunk някой май е гледал русото mhihi


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Вто 31 яну 2012 12:21


Само някой така да ми стъпи на бронята така ще го правя на дюнери.... 8)


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Нед 19 фев 2012 22:22


Дойде времето да покажа изцяло изкърпената завършена защитена лява страна.
Всичко е изрязано до здрав метал заварени за нови парчета обработено е с литри фосфорна киселина, студено поцинковане ,грунд и Боди 930 ето и резултата след 2 месеца изкърпване и спане в гаража.
П.С. Дъното си е хванато с болтове и където е фабично си е заварено на теория купето все още може да се раздели от шасито.
Има и снимки на това което ме очаква от дясно, колата е обърната и започваме от утре наново всичко от дясно.
Ето и линк със снимкиите (40 на брой) цъкайте на дясно стрелката и приятно гледане.
http://kirilterziev.snimka.bg/automobil ... 410257.big



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта