Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Мнениеот PACH » Пон 08 юни 2009 21:39


И така колегата Живко се обади преди вереме и се оплака че има проблем със скоростната кутия, който се изразява в един неприятен шум от диференциала при скорости на 60-70 км.Най-после намери време да дойде до Бургас и днес се заехме с ремонта.Свалихме двигателя, кутията и решихме да натегнем задните торсиони, да ама се оказа че отдясно където лежи торсиона е имало удар и ръждата е свършила своето.Естествено помогнах на колегата, като извадих от запасите направо цяла "опашка".Перфектно запазена и грундирана, чакаща да стане на триколка, но уви триколката ще почака. Ето малко снимки :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Утре ще сменим опашката и се надявам да натегнем торсионите, да качим кутията и двигателя и да го запалим.След това малко освежаване с нова боя и в неделя това ще е сватбената кола на Живко, естествено пак ще има снимки :)

Последна промяна от PACH на Нед 14 юни 2009 21:01, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на скоростна кутия на VW 1600 TL Fastback

Мнениеот PACH » Пет 12 юни 2009 0:31


И така, монтирахме опашката.Естествено Мърфи не почиваше и постоянно имаше някакви спънки и проблеми.Най-после днес всичко беше качено, двигателя запален и автомобила тестван.Живко обаче има желание и за едно леко освежаващо боядисване, което трябва да стане в рамките на 2 дни :screwy Да, не е никак лесно с подобни приятели :mrgreen: Естествено, колко ни трябва с Митака, метнахме се и за няколко часа колата изглеждаше така:

Изображение
Изображение
Изображение

Живко търка предния калник:

Изображение

И аз вземам пример и налягам другия преден калник:

Изображение

Митко китосва и само се оплаква че не било честно двама да търкат, а той сам да китосва :)

Изображение
Изображение

Утре само с Митко ще работим, защото младоженеца ни още няма обувки за сватбата :mrgreen: Надявам се да довършим китосването и да пръснем основата.Очаквайте продължение :beer


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Мнениеот PACH » Нед 14 юни 2009 21:29


Охххх, свърши се :applause:
Последните няколко дни бяха истинска лудница.От ден на ден работихм до все по-късно.В петък почти до 1 след полунощ, в събота още в 10 часа бяхме в сервиза и пак китосване, търкане... :banghead: Понеже следобеда бях на сватба оставих Бъгман да облепя и подготви колата за боядисване.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Докато водих сватбата поддържахмне постоянна връзка, и се оказа че основата нещо не е наред. Втвърдява се супер бързо и два пистолета се затлачиха. Митко ако има желание може да разкаже повече за патилата си. Сватбата ми приключи в 2.30 сутринта и в 3 вече бях отново на базата, където заварих следната ситуация:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

След няколко дневно ходене по мъките, най-после я видях боядисана :bowdown
Изпратих Митко да се прибира и аз започнах да я оборудвам, защото това беше сватбения подарък на Живко :bishop
Малко след 8 сутринта вече бях монтирал основните неща и тръгнах за Поморие, за да връча подаръка :да:
Навсякъде където минах се обръщаха след мен, много лъскава стана брееее mhihi

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Всичко това си заслужаваше дори само заради това да видя физиономията, която направи щастливият собственик :shock
Освен този сватбен подарък му направих и едно хубаво сватбено тържество с много танци и забавления.
Уморен и доволен си лягам и ви пожелавам и вие да се радвате на подобни моменти :applause:


Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Мнениеот sastezatelya » Нед 14 юни 2009 22:43


Поздравления за труда и майсторсвото,което полагате по тези Красиви автомобили :да: :bowdown И не показвайте само боядисването,а Митака да покаже и някой мощен мотор разглобен до последното болче :twisted: :banana :beer

П.п аз знаех,че бачкате по този звяр,понеже пак занимавах Митака по телефона с мойте историй :? :roll:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Мнениеот BuGmaN » Нед 14 юни 2009 23:25


:D Оф радвам се че всичко свърши (този бърз проект ми изцеди силичките) :drinking: и то по-добре отколкото очаквахме, защото беше почти невъзможно да се свърши всичката тази работа що-годе качествено за малкото време с което разполагахме, с кола на която доста "майстори" си бяха оставили "майсторлъка". Този проект отново ни доказа че с труд и мерак няма невъзможни неща, въпреки всичките проблеми преследващи ни през целия мини проект, всъщност нямаше нещо, което да стане от първия път или без "клизма". Колкото до грунда вината си я отчасти моя, защото трябваше да кажа на Ванката да вземе грунд, който става за системата "мокро в мокро", която се ползва за печелене не време (е и не само) в подобни ситуации, а и си мислех, че мога да докарам грунда да "легне", така добре, че да няма нужда от шлайфане... Да, ама не - грунда се оказа някакъв адски бърз или некачествн или сгрешен (бърз) втвърдител или просто дефектна химия и задръсти не 2, а 3 пистолета само докато пробвах с кой ще спори най-добре, а той не щеше и нещеше, накрая чат-пат тръгна с един поне 15 годишен бояджийски пистолет (ретрото явно си иска ретро :lol: ). А самия грунд - докато минава през цедката само и сместа се стягаше и на дъното оставаха поне 50гр. каша, а в пистолетите само за минути на дъното стана на желе :shock :screwy накрая се наложи да го разредя до степен, че рискувах да остана без разредител за боята :horror:... В крайна сметка се наложи да търкам на ръка с шкурка 400 2/3-ти от колата сам през ноща (отдавна разбит), защото грунда беше стегнал прекалено бързо и нямаше достатъчно гладка повърхност, естествено, че нито имаше време да дръпне достатъчно за шкуркане, нито да се шкурка до идеална гладкост и все пак резултата си заслужава, колата грее като слънце (както се казва) и най-важното собственика си я получи навреме и направихме новото семейство щастливи с любимата си кола в сватбения си ден :beer, а ние пък посрещнахме изгрева в базата с един лъскав класически VW-Fastback 67' 8) ... :drunk


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Мнениеот BuGmaN » Пон 15 юни 2009 0:00


sastezatelya написа: И не показвайте само боядисването,а Митака да покаже и някой мощен мотор разглобен до последното болче :twisted: :banana :beer
:

Нека мине малко време да забрвя последното заиграване с мотор, което пак завършихме в малките часове на ноща, отново по-успешно, от плануваното, но и отново по бавно и трудно от предвидимото, намислил съм да започна един наистина интересен спортен мотор, събран от най-интересните VW-bokser сток части, който може и турбо да отнесе, но сега ми трябва спокойствие за съсредоточваване в започването на нов проект и довършването на старите... :)


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Мнениеот asentm » Пон 22 юни 2009 13:53


я въй :bowdown


Потребителски аватар
pool
Мнения: 64
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 22:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Мнениеот pool » Пон 22 юни 2009 21:18


Браво на вас! Ей тва да се чува по-често! Браво! Нека младоженеца да е жив и здрав и много щастлив, а вие още много въздухари да върнете към блясъка, който най-много им приляга! Браво и поздравления за добре свършената работа! :applause:


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Мнениеот PACH » Нед 12 юли 2009 6:59


Колеги, бъдещият татко ми се обади вчера и каза че Фастбака се продава.Ако някой има интерес може да се свърже с него на тел: 0899 865 521 - Живко. Автомобила се намира в София.


Потребителски аватар
Vencitu
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 08 апр 2008 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Смяна на ск.кутия на VW 1600 TL Fastback, и освежаване...

Мнениеот Vencitu » Сря 28 юли 2010 20:52


Еее този красавец ми е комшия :)



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 123 госта