Зимни драйвъри

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
nik1302
Мнения: 230
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 11:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Зимни драйвъри

Мнениеот nik1302 » Чет 17 дек 2009 17:18


Има ли зимни драйвъри колеги? Ето един варненски зимен (дейли) драйвър. Мексиканка (1985 г.) 1200cc/34hp внос от Австрия. Фейслифтът е от това лято (червен металик – боя Sandox). Всичко по спирачките е подновено (от мен) + прилични зимни гуми Vredestein 155/82/15 (завещани от австриеца). Центровка от Вальо + работещ автоматичен смукач на Солекса и никакви грижи с паленето в студа. Парното и вентилацията на предното стъкло работят на 6 и успяват да изсушат напълно предния прозорец, така че не се налага побългаряване с разни вентилаторчета и тем подобни глупости. Между другото (ако е в ред!) парното стопля напълно за 10-20 мин (зависи от времето, но за 4-5 мин не става!). Фабричният подгревател на задното стъкло работи, така че нямам проблеми с видимостта.
Единствената добавена (зимна?) “екстра” от мен е зумерче за забравени фарове.

PS. По ирония на съдбата с подобна костенурка (немска каска 1300/1966г. и пак червен металик) и с подобен (ако не и същия) модел зимни гуми, но с шипове (50-60% от шиповете бяха по гумите) по време на (прословутата) Жан-Виденова зима 1996г./1997г. с мръсна газ редовно катерех (и слизах!) по баирите на Велико Търново на една педя сняг и лед. Тогава, когато баровските таксита (по това време Мерцедеси 124ки) не си и помисляха да карат (и не само те)!
Ако и AC/DC наистина стигнат до София ... heavy metal zork
IMAG0011.jpg
IMAG0012.jpg
IMAG0013.jpg
IMAG0014.jpg




Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Зимни драйвъри

Мнениеот BuGmaN » Чет 17 дек 2009 20:32


Аз имам един, 1200-69 1,6л. кара се в София, но нещо тия дни зацапало чукчето и то за втори път в рамките на месец при полужение, че е и с нов кондензатор ... и мисля за смяна на бубина вече, но иначе се кара редовно, а парното стопля за минута-2, но съм го пуснал под седалките да минава, че по праговете някой си е оставил ръцете и краката, на тази ми е последна в графика за реставраций... :beer


Потребителски аватар
nik1302
Мнения: 230
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 11:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Зимни драйвъри

Мнениеот nik1302 » Чет 17 дек 2009 21:25


Митко, това с чукчето ми е позанато... Един единствен път съм закъсвал с кустенурка в средата на 90те и то точно заради (напълно) издухало чукче. Зачистих го във Варна и се надявах да издържи до Търново, ама малко преди Търговище отказа напълно и повече никакво зачистване не помогна. Та ме теглиха 20на килиметра до Търговище. Там в първия магазин за VW и проблема се реши.

PS. В средата на 90те често бръмчах с костенурки по линята София-Търново-Варна. Полицаите, които вардеха на изхода на Търговище по посока София ме бяха научили и редовно ме спираха от чисто любопитство... И се чудеха с какъв акъл тръгвам с тая кола от София за Варна... Е един път успях да закъсам (и то точно преди Търговище!), но сам си бях виновен - нови чукчета за кустенурка с лопата да ги ринеш а са и евтини, ама нали трябва да се правим на майстори ... :beer


Потребителски аватар
DEYAN IYI
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 22 авг 2006 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Зимни драйвъри

Мнениеот DEYAN IYI » Пет 18 дек 2009 16:21


Това с чукчетата се решава веднъж за винаги с т.нар. "пловдивско електронно" - соц. ъпгрейд с доказан ефект. Сигурно сте чували за него. На семейната лада чукчето не е сменяно от 80-те (и километрите й не са много, но с електронното са повече от 100 хил.). На Фичката си сложих такова и паленето на студено се промени чувствително към по-добро. Все още се произвежда и е 16-17лв. Има и някакво "софийско", но не било толкова добро (предполагам не заради войната между градовете :lol: )

:arrow: http://img206.imageshack.us/img206/6559 ... ed16kg.jpg
:arrow: http://img232.imageshack.us/img232/5595 ... ed28kx.jpg

Поздрав най-въздухарски! :D


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Зимни драйвъри

Мнениеот BuGmaN » Съб 19 дек 2009 0:37


Аз досега на пътя, така, че да ме дърпат - не съм оставал, можеби щото винаги имам свястно чукче под ръка а и на всекидневно-каращите гледам да съм с електронно (от Транспортер Т3 1600 слагам и съм доволен) ...
Точно тази кола съм я зимал от Пловдив и си имаше някакво българско електронно, но много жици стърчаха и имаше проблими със зацапване на свещи (който се оказа от по-ниското с поне 3мм. чело на бутала от Полски Фиат :lol: ) и го бях изкормил профилактично... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
2002turbo
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 28 сеп 2006 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни драйвъри

Мнениеот 2002turbo » Съб 02 яну 2010 1:33


DEYAN IYI написа:Това с чукчетата се решава веднъж за винаги с т.нар. "пловдивско електронно" - соц. ъпгрейд с доказан ефект. Сигурно сте чували за него. На семейната лада чукчето не е сменяно от 80-те (и километрите й не са много, но с електронното са повече от 100 хил.). На Фичката си сложих такова и паленето на студено се промени чувствително към по-добро. Все още се произвежда и е 16-17лв. Има и някакво "софийско", но не било толкова добро (предполагам не заради войната между градовете :lol: )

:arrow: http://img206.imageshack.us/img206/6559 ... ed16kg.jpg
:arrow: http://img232.imageshack.us/img232/5595 ... ed28kx.jpg

Поздрав най-въздухарски! :D
Това "пловдивсо чудо" :lol: Дали може да се намери по шопландия, или само по вашия край си ги пазите :D А дали някой знае това електронно дали ще може да се накара да работи с двутактов двигател :Mr Green Fun


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Зимни драйвъри

Мнениеот PACH » Нед 03 яну 2010 1:43


Ето как го правят истинските зимни драйвъри :)
http://www.youtube.com/watch?v=f5U12pI8UpQ&NR=1



Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Зимни драйвъри

Мнениеот stingray » Нед 03 яну 2010 12:03


Ааааааааааа лудииииии :)


Потребителски аватар
Stefan
R.I.P Madcap
Мнения: 18394
Регистриран на: Пет 16 сеп 2005 8:50
Автомобил: VW mk1 Cabrio VW mk2 Black Betty
Двигател:
Местоположение: Чепеларе/Пампорово

Re: Зимни драйвъри

Мнениеот Stefan » Нед 03 яну 2010 16:48


Ей това се казва Зимен драйвър :Mr Green Fun

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=rLOlztgJx28


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Зимни драйвъри

Мнениеот BuGmaN » Пон 04 яну 2010 0:52


Те го зверу, нарича се Seven - щото ми е самостоятелен, зимен проект за 7 дни mhihi ... :wink:
670.jpg



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта