Спука ми се всмукателния колектор :( Въпрос ?

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Спука ми се всмукателния колектор :( Въпрос ?

Мнениеот sastezatelya » Съб 24 юли 2010 7:02


Здравейте колеги.Преди няколко дни ми се спука всмукателния колектор поради незнайна за мен причина.Явно просто си му е дошло времето.Не ми се занимава да го карам на заварка,понеже има няколко дупки от лявата страна на тръбата за топъл въздух.Според Вас има ли смисъл да се заварява или просто да си търся друг?Новите ги гледах,че са доста скъпи и не смятам да е нов,но в краен случай и това ще се предприеме.Ето и снимки на пукнатината , за да добиете представа :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Спука ми се всмукателния колектор :( Въпрос ?

Мнениеот PACH » Съб 24 юли 2010 13:18


sastezatelya написа:Здравейте колеги.Преди няколко дни ми се спука всмукателния колектор поради незнайна за мен причина.Явно просто си му е дошло времето.Не ми се занимава да го карам на заварка,понеже има няколко дупки от лявата страна на тръбата за топъл въздух.Според Вас има ли смисъл да се заварява или просто да си търся друг?Новите ги гледах,че са доста скъпи и не смятам да е нов,но в краен случай и това ще се предприеме.Ето и снимки на пукнатината , за да добиете представа


Сложи на флекса ламелен диск с шкурка, почисти пукнатината и около нея и го залепи с металпластик.На аргон ще ти вземат поне 20-25 лв.Ти си прецени кое те устройва :)


gnezdoto
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Спука ми се всмукателния колектор :( Въпрос ?

Мнениеот gnezdoto » Съб 24 юли 2010 14:09


Мога да ти подаря един,но е във варна.Обозначението е 113.129.701 AR за двупортовите глави,ако имаш някой познат да го вземе е твой


Todi
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 30 май 2007 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Спука ми се всмукателния колектор :( Въпрос ?

Мнениеот Todi » Съб 24 юли 2010 17:50


Колега,тази пукнатина,не трябва да бърка работата на двигателя.Тази алум.отливка просто съединява механично ,подгряващата тръба за колекторната тръба и служи за по-добър топлообмен. :beer


Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Спука ми се всмукателния колектор :( Въпрос ?

Мнениеот sastezatelya » Съб 24 юли 2010 18:22


gnezdoto написа:Мога да ти подаря един,но е във варна.Обозначението е 113.129.701 AR за двупортовите глави,ако имаш някой познат да го вземе е твой


Колега благодаря ти много за предложението,но този е от 1.5 мотора и мисля,че няма как да стане :?

Todi написа:Колега,тази пукнатина,не трябва да бърка работата на двигателя.Тази алум.отливка просто съединява механично ,подгряващата тръба за колекторната тръба и служи за по-добър топлообмен. :beer


И аз мислих същото след като го свалих,но понеже като отворих капака и колата беше доста загряла от лявата страна беше мазно и пушеше от нагрятите капаци на главата :? Иначе наистина си имаше ниски обороти до последно,но ми се струва,че бензина доста бързо изфиряса .. От това и съдя,че най-вероятно е дърпало от някъде - може би от пукнатината на правата тръба,където стои карбуратора :?



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 186 госта