въпрос за така наречените Volksrods

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
MiroVR
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lovech

въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот MiroVR » Пон 23 яну 2012 20:53


колеги имам голям интерес да си направя един Beetle Volksrod интересува ме обаче една много важна час преди да започна изобщо да се захвана с тази работа а тя е дали ще имам проблеми с полицаите и другите закони ако на колата се направят така наречения TOP CHOP или да се среже тавана и да се намали също така и предния мост да бъде изнесен напреде с около 8/10" или с няколко думи да се направи на нещо подобно като тези коли на снимките които ще покажа и ако има проблеми с това възможно ли е да се мине технотест и да се узакони ?




Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот joromainata » Пон 23 яну 2012 21:00


Kолега тези коли са повече шоу отколкото за ежедневно каране
имаме колега тук с такава дано се вкючи да разясни как стои въпроса
но мисля че ако колата е регистрирана и след това се работи по нея ще мине


Потребителски аватар
pavko
Мнения: 271
Регистриран на: Пон 28 ное 2005 19:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот pavko » Пон 23 яну 2012 21:06


Колегата ти го каза... регистрирай си я преди да и "разкажеш играта"... въпреки, че моята е само TOP CHOP

Изображение


BURKAN
Вечен БАН
Мнения: 723
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 11:42
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот BURKAN » Пон 23 яну 2012 22:49


Изображение


Потребителски аватар
MiroVR
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lovech

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот MiroVR » Вто 24 яну 2012 0:02


благодаря за отговора и идеята която каза колега аз мисля да не и намалям много покрива някъде колкото на твойта ,виждал съм и модели до такава степен намалени че прозорците са на 4/5 пръста отворени което според мене е прекалено вече scare но инак съм много интосиазиран да стегна една такава колица и да си я карам само на специални поводи из града или по някои събор :D


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот BuGmaN » Вто 24 яну 2012 0:46


Колега, трудното в проекта който си намислил е да го направиш, трябва всичко да е на ниво, за да може, ако се наложи да минеш някоя комисия, ако ще и в Англия, ако ще и в Германия, важното е да имаш колата, докато стане на нивото от снимките ще мине доста време, дотогава и наще може да са сертифицирани за да регистрират подобни возила. :)
Аз, ако имам смелоста и времето за започна Хотрода, който ми е в главата, най-малко ще мисля за регистрацията... :Mr Green Fun


Потребителски аватар
MiroVR
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lovech

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот MiroVR » Вто 24 яну 2012 1:13


аз заради това попитах ,защото само на външен вид искам да я направя така пък по двигателя нищо не искам да и правя освен да го стегна и да си джиткам с нея от време на време както казах по поводи и събори само :) заради това и реших да попитам правилно че кола още не съм взел и е трудно да се гадае така дали ще има проблеми или не :D но просто гледам да се информирам с каквото мога да не да се окаже после да съм направил колата а да не мога да я изкарам от гаража да и се нарадвам с някое кръгче из града :(


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот asentm » Вто 24 яну 2012 20:28


1. купи кола
2. регистрирай я на твое име с ЦВЕТА КОЙТО ИСКАШ
3. направия

тръгнеш ли по технотест, тези те гледат като портофел


давам ти един пример : моят карман се води vw 1300, защото за всички от КАТ и техните компютри такъв модел няма.
прави си изводите и успех

има и друг вариант, записваш я като състезателна ....клас хоби, от тази година и има клас ретро или нещо подобно ...проучи въпроса. каквото и да избереш, ще е по-евтино и с много по малко нерви :idea:
а....пия бира! :beer


Потребителски аватар
MiroVR
Мнения: 15
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lovech

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот MiroVR » Вто 24 яну 2012 20:51


благодаря ти много за съвета колега :bowdown ще вида да разуча нещата :lupe


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот BuGmaN » Сря 25 яну 2012 0:26


Изтинският Хот-род би се гордял с регистрация на Трактор...
На мен скоро ще ми се отвори едно кюше у гаражо и мислейки си за придсоящите мероприятия - се питам, ако си спретна един VW-Трайк, като какво да се пробвам да го регистрирам... scare


Потребителски аватар
joromainata
Мнения: 196
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот joromainata » Сря 25 яну 2012 5:45


на трайка най ще му отива да е регистриран като РЕЗАЧКА


Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот stingray » Сря 25 яну 2012 8:22


такава онакава, иска ми се да виждам такива коли по пътищата, а не само по гаражите със звучното име ПРОЕКТ :) не забравяйте, че живеем сега а не след 10 години и трябва да изпитаме удоволствията от карането сега. след 5-10 години докато завършим евентуално супер проектите си - я камилата, я камиларя. а тези коли с перфектните реставрации да стоят по частните колекции и по музеите. аз поне така го разбирам де.


Потребителски аватар
nik1302
Мнения: 230
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 11:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот nik1302 » Сря 25 яну 2012 9:37


stingray написа:такава онакава, иска ми се да виждам такива коли по пътищата, а не само по гаражите със звучното име ПРОЕКТ :)


По-точно трудно може да се каже. Вярно, че е криза, но ако някой чака бензина да стане по левче за да кара (или пък да кара костенурка дето произвежда, а не харчи бензин :D ) - е няма да го дочака... Другият проблем е, че тунигът е скъпо удоволстве и много "проекти" просто "потъват" финансово. Темата е дълга и много от нас са го изпитали на гърба си. Що се отнася до мен - проблем напоследък могат да ми бъдат само ... катаджиите :D , че както каза преди време колегата Бъгман с тези Вебери и валове на колата просто и се "палува".


Потребителски аватар
ivo teneketo
Мнения: 311
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот ivo teneketo » Сря 25 яну 2012 10:16


Да попитам стьклата как се режат знаели някои , или несе ползват стькла а нещо друго .Ламарината ми е ясна-флекса и готово .Много напасване кит,боя и :banana


Потребителски аватар
pavko
Мнения: 271
Регистриран на: Пон 28 ное 2005 19:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: въпрос за така наречените Volksrods

Мнениеот pavko » Сря 25 яну 2012 11:16


ivo teneketo написа:Да попитам стьклата как се режат знаели някои , или несе ползват стькла а нещо друго .Ламарината ми е ясна-флекса и готово .Много напасване кит,боя и :banana


Вариантите са два, от шаблоните се реже обикновено стъкло след което се закалява, но предното заводско винаги е триплекс. При това процедурата с рязането и закаляването излиза по-скъпо от това направо да ти отрежат триплекс за всички, както смятам да направя аз...



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта